Збереження майна Києво-Печерського заповідника — під питанням
Київська міська рада встановила мораторій на відчуження або передачу нерухомого майна Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, повідомляє Інтерфакс. Таке рішення було ухвалено на пленарному засіданні Київради у четвер. Проти даного рішення виступили, зокрема, представники Партії регіонів. Лідер фракції Партії регіонів Олексій Омельяненко відзначив, що таким чином Київрада заборонить передачу майна, зокрема, і Києво-Печерському монастирю. Однак депутати з другого разу підтримали питання про мораторій. Рішення ухвалено з урахуванням Указу Президента України від 1 листопада поточного року, відповідно до якого передбачається розробка законопроекту щодо пам’ятників сакральної культури, відчуження або передача яких у користування фізичним або юридичним особам обмежується. «Метою прийняття даного рішення є нагальна необхідність збереження об’єкта культурної спадщини — національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника», — повідомляється в пояснювальній записці до рішення.
Рушник на весь район
Рушник довжиною 22,5 метра вишивають у Білогірському районі Хмельницької області. Сувій полотна передається від села до села. «Працюють найкращі майстрині», — повідомив для «Дня» голова райдержадміністрації Володимир Кобера. Відтак розповів про задум: «7 березня 1923 року створено Білогірський район. 25 вишивальниць планують завершити цю натхненну роботу до 85-річчя і врочисто передати до краєзнавчого музею для вічного зберігання». На найдовше полотно вже «лягли» історії життя трьох сіл. «Сюжет — Древо життя. Наймайстерніші представниці давнього мистецтва відповідними орнаментами, кольорами ниток відтворюють і трагічні, драматичні сторінки цього короткого історичного періоду. Однак переважають зелені кольори», — продовжив Володимир Кобера. Водночас в альбомі, що також передається від села до села, літописці розповідають прозою «про цей 85-річний період і плани на майбутнє». До речі, Білогірський район — найвіддаленіший від Хмельницького, обласного центру. Далі буде, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Віктор Плотников — чемпіон світу
У Львові пройшов представницький турнір з професійного боксу. На сцені львівського держцирку 12 лютого відбувся головний титульний бій за звання чемпіона світу в напівсередній ваговій категорії по версії GBU між українцем Віктором Плотниковим (18 боїв, 18 перемог, 9 достроково) та венесуельцем Картушем Донгушем (24 бої, 19 перемог (18 нокаутом), 5 поразок). Претендент на світовий пояс за не найпрестижнішою в світі боксу версією GBU (проте ця версія надзвичайно конкурентоздатна в жіночому боксі) , венесуелець — володар надзвичайно потужного нокаутуючого удару. Тридцятирічний львів’янин Плотников відстоював свій титул у 12-раундовому поєдинку. Бій виявився досить напруженим і рівним. Віктор Плотников наносив більшу кількість прицільних ударів, венесуелець Картуш Донгуш намагався завершити бій достроково потужним джебом. Спортсменам довелося провести усі раунди. Польський рефері в рингу Збігнев Лагуш в результаті підняв руку українця : міжнародне суддівська бригада одностайно віддала перевагу нашому боксеру. Рахунки суддівських записок 111:118, 113:116, 113:116.
США заблокують ініціативи Росії щодо Косова
Сполучені Штати заблокують у Раді Безпеки ООН пропозиції Росії щодо Косова, заявив постійний представник США в ООН Залмай Халілзад. «У нас із Росією цілковито протилежні думки з цього питання. Ми вважаємо, що переговори повністю себе вичерпали», — сказав журналістам Халілзад у штаб- квартирі ООН. За його словами, питання про статус Косова тепер має вирішувати Рада Безпеки ООН, а «якщо Рада не ухвалить ніякого рішення, то воно буде знайдене за її межами», — наводить слова Халілзада агентство ІТАР-ТАРС. Представник США не конкретизував, яку альтернативу рішенню Ради Безпеки (у разі провалу консультацій у ООН) має на увазі американська сторона. Халілзад додав, що «проблема Косова — це не лише проблема безпеки Сербії, регіону, це питання безпеки і стабільності всієї Європи». У середу Рада Безпеки ООН приступила до обговорення проекту документа, представленого постійним представником Росії в ООН Віталієм Чуркіним. Москва наполягає на продовженні прямих переговорів щодо статусу Косова за посередництва міжнародної «трійки» (Росії, США та Євросоюзу) та пошуці компромісу. В заяві також говориться про неприпустимість одностороннього проголошення незалежності Косова албанською більшістю краю.
Винагороду за піймання бен Ладена подвоєно
Палата представників конгресу США підвищила розмір винагороди за піймання Усами бен Ладена до $50 мільйонів, що вдвічі перевищує попередню суму. Відповідне положення включено в текст законопроекту про оборонні витрати США на 2008 рік у розмірі $696,4 млрд., ухваленого конгресменами на засіданні ввечері при 370 голосах «за» і 49 «проти». «Держсекретар США може дозволити виплату винагороди в розмірі $50 мільйонів за піймання, знищення або інформацію, завдяки якій відбудеться піймання або знищення Усами бен Ладена», — говориться в тексті затвердженого законопроекту. В документі також говориться, що не пізніше, ніж за 90 днів після набрання цим законопроектом чинності міністр оборони США, директор національної розвідки США та держсекретар США мають представити конгресу спільну доповідь про «просування в зусиллях, спрямованих на те, щоб Усама бен Ладен та інші лідери «Аль-Каїди» постали перед правосуддям». У цій доповіді має бути також представлена «оцінка вірогідного місцезнаходження терористичних лідерів, включаючи Усаму бен Ладена, Аймана аз-Завахірі й інших ключових лідерів «Аль-Каїди», говориться в законопроекті.
Варшава готова зняти вето
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключив, що після рішення Москви скасувати ембарго на поставки польської тваринницької продукції Польща незабаром може зняти вето на переговори про новий базовий договір між РФ та Євросоюзом. «Я можу вам сказати, що все розвивається в позитивному напрямку, і я не виключаю, що ми можемо незабаром зняти наше вето», — сказав Туск журналістам після зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі. За словами польського прем’єра, він високо оцінив зусилля Росії під час переговорів міністрів сільського господарства у Москві, «оскільки вони подають надію, що Варшава та Москва зможуть побудувати хороші відносини». Росія в листопаді 2005 року обмежила поставки м’яса з території Польщі у зв’язку з випадками грубих порушень ветеринарного законодавства, що частішали при поставках продукції тваринного походження, і «фальсифікацією м’яса, що поставляється в Росію». Напередодні самміту Росії—ЄС у Гельсінкі, що пройшов у листопаді 2006 року, Польща наклала вето на початок переговорів щодо нової угоди про партнерство і співпрацю Росії та Євросоюзу, зажадавши як попередню умову скасування російською стороною заборони на імпорт польського м’яса й овочів.