У Президента є комплекс методів на випадок зриву виборів
У Секретаріаті Президента розроблений комплекс методів на випадок зриву виборчого процесу. Про це на брифінгу заявила представник Президента в ЦВК і КС Марина Ставнійчук, відповідаючи на запитання, що буде, якщо ЦВК не збереться до 2 серпня, що є крайньою датою початку передвиборної кампанії. «Не потрібно забігати вперед, поживемо — побачимо. У Секретаріаті Президента все є», — повідомила вона. При цьому Ставнійчук зазначила, що відкидає можливість непроведення виборів 30 вересня навіть теоретично. «Я вважаю, що всі учасники політичного процесу в Україні повинні приймати це як належне», — зауважила вона, передає «Українська правда».
Микола Азаров обіцяє стабільну гривню
Перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров прогнозує стабільність курсу гривні. Про це він заявив журналістам. «Курс валюти — це одне з наших найбільших досягнень. Він буде стабільним», — повідомив він. Азаров підкреслив, що багато політиків розповсюджують чутки про дестабілізацію валютного ринку, що ніби очікується, а також звинувачують уряд у збільшенні податкового тиску, що є необгрунтованим. «Ми що, збільшили хоч на 0,5% ставку якогось податку?» — зауважив він. Перший віце-прем’єр додав, що, незважаючи на політичну кризу, економіка стабільна, прибутки населення зростають, а макроекономічні показники поліпшуються, передає «Українська правда».
Донецькі шахтарі підкорили Ельбрус
Група з 75 альпіністів, спортсменів і шахтарів Донецької області підкорила найвищу гору Європи — Ельбрус (5633 м), повідомляє прес-служба Донецької обласної державної адміністрації. Представники Донеччини встановили на вершині гори прапори України й Донецької області, а також шматок вугілля з шахти «Шахтарська Глибока», ГП «Шахтарськантрацит» з глибини1380 м. Також на Ельбрусі встановлено символіку з тих міст Донецької області, в яких мешкають представники експедиції. Гора Ельбрус входить до списку найвищих гір континенту, і тому сходження на неї вважається престижним. Протягом 2007 року відбулося кілька подібних експедицій. У березні збірна Донецької області разом з альпіністами досягла найвищої точки Західної Європи — вершини Монблан (4810 м), вершини Шиша Пангма (8021 м). Сходження на Ельбрус відбулося з ініціативи федерації альпінізму Донецької області в рамках програми «Можливість доведена справою», присвяченої 75-річчу Донецької області, як і 60-й річниці святкування Дня шахтаря.
Чиновники підтримають сиріт
Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Бондар видав розпорядження, яким встановлюється патронат над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківської опіки. І сам узяв шефство над братиком і сестричкою Іринкою та Олексієм Марощуками з Люблинецької школи-інтернату, які втратили батьків. Губернатор каже, що держава матеріально дбає про сиріт, забезпечує їх одягом, харчами... Але крім фінансової допомоги кожній дитині потрібен хтось, хто б її любив, у кого могла б запитати поради.
Крім голови облдержадміністрації, патронуватимуть дітей-сиріт його заступники, начальники управлінь, голови податкової адміністрації, пенсійного фонду, центру зайнятості, голови районних держадміністрацій. Наразі позаштатних опікунів отримали 84 сироти з різних інтернатних закладів області. Всього на Волині 1780 дітей-сиріт та дітей, позбавлених опіки батьків. 1030 з них виховують офіційні опікуни, 109 — у дитячих будинках сімейного типу і прийомних сім’ях. А понад 600 навчаються в інтернатах, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».
Росія йде в лідери глобального інформпростору?
Володимир Путін переконаний, що Росія зараз має всі можливості, щоб до 2015 року ввійти в число країн-лідерів глобального інформаційного простору. Він підкреслив, що телекомунікаційна галузь, яка нині динамічно розвивається, «зростає сьогодні темпами, що значно перевищують середньосвітові». Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Росії до 2015 року затвердила Рада Безпеки РФ. Документ став відповіддю Росії на нові виклики, пов’язані з розвитком постіндустріальної інформаційної інфраструктури, зазначив міністр інформаційних технологій та зв’язку Російській Федерації Леонід Рейман. Найважливішими пріоритетами стратегії є: реалізація прав громадян на доступ до інформації, забезпечення рівних можливостей для отримання базових послуг зв’язку незалежно від території або регіону мешкання, стимулювання подальшого поширення і масового застосування інформаційних технологій у соціально-економічній сфері.
Британія буде просвічувати іноземців
Прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун закликав до посилення перевірок усіх іноземців, які приїздять на Британські острови, а також збільшення терміну затримання підозрюваних у причетності до тероризму до 56 днів без висунення звинувачення. Виступаючи в палаті общин, прем’єр запропонував ввести практику електронного просвічування всіх приїжджаючих в Британію іноземних візитерів, а також видачу іноземцям британських біометричних віз. «Наша перша лінія оборони проти тероризму пролягає за рубежем, в портах і аеропортах інших країн, де люди від’їжджають у поїздку до нас, і де посольства видають візи», — сказав прем’єр. За словами Г. Брауна, власті мають покінчити з неефективною паперовою роботою і зайнятися спільно з поліцією, імміграційною та іншими службами «перевіркою в реальному часі» тих людей, які можуть являти собою загрозу безпеці.
Саркозі та Каддафі домовилися про атомну співпрацю
Франція і Лівія підписали меморандум про співпрацю в сфері мирного використання атомної енергії, який, зокрема, передбачає поставку в Лівію ядерного реактора для опріснення морської води. Документ був підписаний за підсумкамих візиту президента Франції Ніколя Саркозі в Тріполі, під час якого він зустрівся з лівійським лідером Муамаром Каддафі. Крім того, за підсумками французько-лівійського самміту підписана угода про співпрацю у військово-технічній сфері, яка «спрямована на зміцнення безпеки двох країн, а також Середземномор’я і Африки». Звільнення болгарських громадян дозволило Лівії налагодити відносини з Заходом, передусім з країнами Євросоюзу.