Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

20 липня, 2007 - 00:00

21 липня у Києві розпочнуться перші Європейські ігри з неолімпійських видів спорту

Ініціатива проводити такі змагання належала уряду України — вона виникла торік. Тепер же за їхню організацію відповідають Шевченківський, Голосіївський, Подільський та Печерський райони столиці. Для нас дуже почесно, що штаб-квартира організації Європейських ігор буде розташована в Києві. Організаторів змагань вражає кількість учасників ігор — аж сімсот. Це спортсмени з різних куточків світу. Крім них, до Києва завітає близько трьохсот офіційних закордонних представників. А честь України на змаганнях відстоюватимуть 78 спортсменів. За словами міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Віктора Коржа, спортсмени будуть змагатися у п’ятнадцяти видах спорту. Серед них оригінальністю вирізняються: кікбоксинг, мотоспорт, сумо, бодибілдинг, більярд і спортивні танці. Усіх, хто бажає долучитися до цього спортивного свята організатори запрошують на урочисте відкриття ігор, яке відбудеться у суботу ввечері на Михайлівській площі. А наступного дня на стадіоні «Спартак» розпочнуться всі заплановані спортивні змагання, розраховані на три дні (перші — з регбі). Організатори обіцяють, що Європейські ігри будуть захоплюючими та інтригуючими: сильні та амбітні спортсмени намагатимуться показати справжній майстер-клас, а глядачі отримають від цього феєричного шоу незабутні враження та натхнення займатися спортом, повідомляє Інна ФІЛІПЕНКО.

На кордоні — профілактична смуга

Для забезпечення надійної охорони державного кордону підрозділами Луцького й Львівського (у межах Волині) прикордонних загонів Державної прикордонної служби по довжині всього державного кордону України на території Луцької області буде встановлена профілактична смуга завширшки 100 метрів. Про це говориться в розпорядженні «Про заходи щодо застосування вимог про прикордонний режим», виданий головою Волинської обласної державної адміністрації Володимиром Бондарем, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-центр Волинської ОДА. Такий захід застосовується для охорони екологічної середовища України від занесення збудників карантинних хвороб тваринних, карантинних рослин із територій інших держав. У профілактичній смузі забороняється випас тварин, вирубування лісу, житлове й промислове будівництво. Волинська область України межує з Білоруссю й Польщею.

ЄС підтримав Лондон у конфлікті з Росією

Європейський Союз закликав Росію до конструктивного співробітництва з британською владою й висловив розчарування в зв’язку з відмовою Росії видати підозрюваного у вбивстві Олександра Литвиненка. Позиція ЄС була оповіщена владою головуючої в Союзі Португалії. Заява країни-голови ЄС з’явилася вслід за рішенням Лондона вислати з країни чотирьох російських дипломатів у зв’язку з відмовою Москви видати Андрія Лугового. Доктор європейського права університету Гронінгена Дмитро Коченов вважає, що в заяві Португалії не потрібно вбачати щось особливе. «Це нормальна практика, що країна-голова підтримує країну-члена Союзу, — зазначає Коченов. — Ця заява на відносини Росії і ЄС у цей час не впливає, але потрібно стежити за розвитком подій і чекати зустрічі Ради Європейського Союзу та Європейської Ради».

Меркель — за американську ПРО з російськими пропозиціями

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Росія зробила цікаві пропозиції щодо ПРО й завдяки цьому більше не виникає запитання, чи потрібна система ПРО в Європі, а йдеться про те, як робити це спільно. Про це вона заявила на прес-конференції перед відпусткою. На її думку, хоч російські й американські пропозиції відрізняються одна від одної, «сталося значне зближення». Серед «цікавих» російських пропозицій канцлер зазначила створення спільних інформаційних центрів у Москві й Брюсселі. Крім того, вона зауважила, що потрібно ще раз як слід розміркувати про те, що американський варіант системи ПРО не прикриває деякі частини Південної Європи й це ще раз потрібно обговорити в рамках НАТО. Меркель зазначила, що президенти Росії та США продовжують діалог, а міністри закордонних справ двох країн узгодили інтенсивну робочу програму подальших переговорів.

Сенат США заблокував виведення військ з Іраку

Сенатори-республіканці вирішили не підтримувати виведення американських військ з Іраку до 30 квітня 2008 року. У ході технічного процедурного голосування щодо відповідної поправки 52 сенатора проголосували «за» і 47 «проти», у той час як для продовження розгляду питання про виведення військ було потрібно не менше 60 сенаторських голосів. Лідер демократів у сенаті США Гаррі Рід жалкує про те, що республіканці вважали за краще заблокувати це голосування. «Міністр оборони США зобов’язаний почати скорочення чисельності військ США в Іраку не пізніше ніж через 120 днів після прийняття справжнього акту», говориться в тексті поправки, внесеної в проект оборонного бюджету США на 2008 рік. У свою чергу, Білий дім давно критикує спроби Конгресу встановити які-небудь терміни виведення американських військ з Іраку, і президент США Джордж Буш неодноразово заявляв, що накладе вето на будь-який подібний законопроект, якщо він буде прийнятий законодавцями.

Газета: