Європарламент — за надання Україні перспективи членства в ЄС
Європарламент підтримав пропозицію надати Україні перспективу членства в Європейському Союзі. Такі результати голосування по доповіді з пропозиціями Раді ЄС до мандата на переговори з нової поглибленої угоди між Україною та ЄС, яке відбулося у четвер у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту. У ході голосування пункт 5, у якому говориться про те, що переговори повинні привести до укладення Угоди про асоціацію, а також положення про можливість здобуття членства в ЄС у довгостроковій перспективі доповнено поправкою європейського депутата Елмара Брока, внесеною з голосу, — «включити можливість надання Україні членства». За пропозицію Е. Брока проголосували 558 із 596 депутатів.
Грузія збільшить свій контингент в Іраку
До середини серпня Грузія має намір збільшити свій військовий контингент у Іраку до двох тисяч військовослужбовців. Про це повідомив начальник об’єднаного штабу грузинської армії полковник Заза Гогава в інтерв’ю газеті «Час новин». «14 липня ми почнемо перекидання до Іраку вантажів військового призначення для додаткового контингенту, 18 липня відправимо туди 700 військових. Це буде поетапний процес», — сказав він. «Імовірно, спочатку відправимо взвод, потім доведемо чисельність до роти. Це станеться або наприкінці цього року, або на початку наступного», — пояснив полковник. Він нагадав, що в цей час у складі багатонаціональних сил в Іраку нараховується 850 грузинських військовослужбовців. З. Гогава також заявив, що Грузія готова відправити свій військовий контингент і до Афганістану.
Повені в Китаї забрали життя понад 360 осіб і завдали збиткiв у розмірі $ 3,21 млрд.
Внаслідок повеней у Китаї загинули щонайменше 360 осіб, а також було знищено понад чотири мільйони гектарів зернових посівів. За оцінками державної служби з контролю за повенями та допомозі при засухах, економічні втрати від стихії становили $3,21 млрд. Крім 217 тис. повністю або частково зруйнованих будинків, пошкоджено понад 4,28 млн. гектарів зернових культур, а 2,03 млн. гектарів було знищено повністю», — сказав замісник директора служби з контролю за стихією Чен Дяньлун. Найбільша кількість жертв була зафіксована після злив у Сичуанi на південному заході КНР. За прогнозами метеорологів, проливні дощі очікуються ще протягом двох днів у провінціях Хенань, Аньхой і Цзянсу.
Конгрес США проти «газової ОПЕК»
Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про протидію створенню «газової ОПЕК». Законопроект прийнятий більшістю у дві третини голосів, присутніх на засіданні без проведення електронного голосування. У січні цього року духовний лідер Ірану Аятолла Хаменеї виступив із пропозицією, щоб Росія й Іран співпрацювали у створенні картелю із природного газу, який отримав назву «газова ОПЕК». Іранська влада не приховувала свого наміру використати ОПЕК як метод політичного тиску. «Росія неодноразово демонструвала свою готовність скористатися роллю постачальника нафти та газу для здійснення політичного тиску на інші країни, такі як Грузія, Україна, Білорусь та інші», — зазначається в законопроекті. У той же час помічник президента РФ Ігор Шувалов заявив, що Росія виступала не за ОПЕК, а за створення механізму координації дій виробників газу.
Оголошено новий проект резолюції по Косово
США, Франція та Великобританія розповсюдили серед членів Ради Безпеки ООН новий проект резолюції. У ньому не передбачено автоматичного надання Косово статусу незалежності через 120 днів, відведених на переговори. Передбачається, що Рада Безпеки знову повернеться до розгляду статусу краю після закінчення часу, відведеного на переговорний процес і пошук компромісу між Косово та Бєлградом. Автоматичне наділення краю статусом незалежності поза ув’язкою з підсумками переговорів між Косово та Бєлградом були головним спірним моментом між Заходом і Росією. Офіційно документ поки що не внесено до Ради Безпеки. Новий проект резолюції — вже третя спроба домогтися її підтримки з боку Росії, який заявляє, що незалежність Косова буде можлива лише в тому випадку, якщо на це погодиться Бєлград.