Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

13 квітня, 2007 - 00:00

Норвегія зацікавилася кримською нафтою

Керівники Криму зустрілися в Сімферополі з представниками незалежної норвезької компанії Tiway Oil, яка займається розробкою нафтогазових родовищ за допомогою сучасних технологій. Як повідомила «Дню» прес-секретар спікера парламенту Алла Горєва, під час зустрічі йшлося про бажання норвезької компанії Tiway Oil узяти участь у розробці нафтогазових родовищ на суходолі кримського півострова і шельфі Чорного моря. Норвезька сторона, володіючи необхідним високим фінансовим і технічним потенціалом, виступила з пропозицією оглянути доступні кримські родовища, їхню геологію і потенційний профіль видобутку. За домовленістю, вона розпочне в найкоротші терміни інвестиційну діяльність.

Зокрема, норвежці зацікавилися територією Керченського півострова. На думку норвезьких фахівців, коли нафтогазові пласти залягають на невеликій глибині, це дає можливість реабілітувати старе родовище або пробурити в короткі терміни нове, використовуючи новітні технології, і тим самим забезпечити новий видобуток і прибуток.

Голова кримського парламенту Анатолій Гриценко позитивно оцінив прагнення норвезьких інвесторів до активного ділового співробітництва. Він зазначив, що кримське керівництво так само зацікавлене в розвитку нових родовищ нафти і газу на своїй території, оскільки це — найважливіші джерела енергії. Щоб мати можливість вести переговори більш предметно, голова кримського парламенту запропонував норвезьким бізнесменам вивчити потенційні можливості нафтогазової галузі Криму, відвідавши компанію ДАТ «Черноморнафтогаз», поспілкуватися з фахівцями і безпосередньо відвідати бурові. Після цього детальне обговорення теми норвезької участі в нафтовидобутку в Криму продовжиться, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Талісман української збірної — два лелеки

Талісманом збірної України на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні (Китай) буде зображення двох лелек. У конкурсі, який тривав два місяці, брали участь 150 конкурсантів. Зображення 12 кращих конкурсних робіт будуть використані для створення календаря НОК на 2008 рік, повідомляє прес- служба Національного олімпійського комітету. Автор лелек, які поки не мають імен, полтавчанин Вадим Яковенко.

Для вступу в ЄС Україні потрібні десятиріччя реформ

Прийняття в Євросоюз України можливе, однак країна може стати повноправним членом ЄС тільки після десятиріч реформ, заявив президент Польщі Лех Качиньський. «Ми вважаємо, що ЄС не повинен бути закритим клубом, і в майбутньому обов’язково повинен розширитися. Ми виступаємо за прийняття України в ЄС, однак цій країні потрібні десятиріччя реформ, щоб вона змогла стати повноправним членом союзу», — зазначив Качиньський на зустрічі президентів країн «Лісабонського клубу» в Ризі. У «Лісабонський клуб» входять президенти парламентських республік — Німеччини, Італії, Угорщини, Австрії, Польщі, Португалії, Латвії та Фінляндії, які не визначають політику цих держав, а лише представляють їх на світовій арені. На подібні форуми запрошуються глави держав, яким конституція надає приблизно однакові повноваження.

Солдатам США збільшили термін служби

Американські військові перебуватимуть в Іраку не рік, а 15 місяців. Про це повідомив міністр оборони США Роберт Гейтс. При цьому військові зможуть відслужити ще як мінімум рік у США після повернення з Іраку. Гейтс назвав цей захід важким, але необхідним тимчасовим кроком. Це — остання з низки спроб адміністрації Буша впоратися зі зростаючими потребами у військових в Іраку та Афганістані після того, як президент Буш закликав збільшити чисельність американського контингенту в Іраку. Зараз в Іраку несуть службу 145 тисяч американських військових. Крім того, для боротьби з повстанцями, які продовжують напади на військових і на мирних іракців, американцям необхідне підкріплення. «Я вважаю, що цей крок служить визнанням того, що наші сили обмежені, — зазначив Гейтс. — Це не викликає запитань. Те, чого ми намагаємося досягнути, це передбачуваність для військових і їхніх сімей».

Миронов пропонує створити Соцінтерн

Спікер Ради Федерації, лідер партії «Справедлива Росія» Сергій Миронов виступає з ініціативою створення союзу соціалістичних і соціал-демократичних партій країн СНД. «Якщо хочете, такий Соцінтерн у рамках СНД», — заявив С. Миронов. Він зазначив, що ця ініціатива обговорювалася з керівництвом партії СЄПР (Соціалістична єдина партія Росії). За його словами, у СЄПР і «Справедливої Росії» є союзники в просуванні цієї ініціативи в багатьох країнах СНД. «На пострадянському просторі багато загальних проблем і, передусім, з точки зору створення умов для реального соціального захисту населення. І тут ліві партії, соціалістичні партії виробляють свій досвід і свій підхід», — заявив лідер «Справедливої Росії». Попередні переговори щодо утворення партійного союзу на просторі СНД уже проводилися.

Прем’єр КНР уперше виступив у парламенті Японії

Прем’єр Держради КНР Вень Цзябао став першим китайським прем’єром, який виступив з промовою в японському парламенті. У своїй промові він закликав Японію примиритися зі своїм минулим і розповів про те, якими Пекін бачить стратегічні відносини Китаю та Японії. Велика частина його промови була присвячена непростим моментам спільної історії Японії та Китаю. Вень Цзябао заявив, що вибачення японської влади за агресію в 30 — 40 роках повинні супроводитися, як він виразився, конкретними діями. Деякі спостерігачі розцінили цю заяву китайського прем’єра як заклик до глави японського уряду Сіндзо Абе не відвідувати меморіал Ясукуні. Меморіал присвячений двом з половиною мільйонам японців, загиблим під час Другої світової війни. Китай і Південна Корея вважають його символом японської агресії в роки Другої світової війни. Китайське керівництво відмовлялося спілкуватися з попереднім японським прем’єром Дзюнітіро Коїдзумі, оскільки він неодноразово відвідував меморіал Ясукуні.

Газета: