Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

23 березня, 2007 - 00:00

Партії забули свої обіцянки

Партії, які потрапили до парламенту, практично забули свої обіцянки і навіть не почали реалізовувати свої передвиборні програми у сфері прав людини і основних свобод, заявив учора виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський, передає Інтерфакс. За його словами, про це свідчать дослідження, проведені Українською Гельсінською спілкою з приводу ефективності діяльності партій і блоків, що базуються на моніторингу результатів голосування протягом року в парламенті за 60 законопроектів у сфері різних прав і свобод, а також на аналізі реалізації законодавчої ініціативи парламентаріїв. Згідно з результатами, за рік фракція «Наша Україна» з 60 законопроектів проголосувала за 44 (правозахисний рейтинг від грудня 2006 року цієї фракції становив 18, а в попередньому скликанні Верховної Ради — 35), Блок Юлій Тимошенко — 23 (8, 35), Партія регіонів — 18 (14, мінус 9), Соціалістична партія — 14 (14, 27), Комуністична партія — 13 (7, 15). За словами голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова, найгіршими законодавчими ініціативами стали такі законопроекти: про упорядкування системи органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю (щодо контролю народних депутатів за слідством), про національний демографічний регістр (який «запроваджує систему тотального стеження за людиною в країні та порушує міжнародні стандарти відносно права на приватне життя»).

Країна взнає своїх героїв. Спортивних

12 квітня в київському Міжнародному центрі культури та мистецтв (Жовтневий палац) Національний олімпійський комітет України проведе Всеукраїнську урочисту церемонію нагородження 10 найкращих вітчизняних спортсменів минулого року «Герої спортивного року-2006». «Цьогорічними героями стануть ті, хто впродовж року був тріумфатором на світових спортивних аренах, гідно захищав кольори національного прапору України, — зазначив на прес-конференції, зібраній з цієї нагоди, президент НОКУ Сергій Бубка. — Організовуючи цю акцію, Національний олімпійський комітет намагається максимально підтримати вітчизняних спортсменів, тренерів та спеціалістів, щоб зробити наш спорт та спортсменів відомими, адже країна має знати своїх героїв».

Після детального аналізу претендентів на високе звання, Олімпійський комітет спільно з Міністерством молоді та спорту та провідними українськими спортивними журналістами на кожну номінацію висунули по три претенденти. Серед номінацій — «Найкращий спортсмен (ка) року», «Найкращий тренер року», «Сенсація року», «Сильні духом» (для спортсменів з обмеженими можливостями), «Меценат спортивного року» тощо. А номінантами «Героїв спортивного року» стали 22 спортсмени та спортивних команд, зокрема, дворазовий чемпіон світу, бронзовий призер Чемпіонату світу та чемпіон Європи з плавання Олег Лісогор, чемпіонка світу зі спортивної гімнастики Ірина Краснянська, чемпіон світу з вільної боротьби Ібрагім Алдатов, чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор, найкраща спортсменка ІХ Паралімпійських ігор (біатлон, лижні гонки) Олена Юрковська, збірна команда України з футболу. Також запланована номінація «Народний вибір», яка проводитиметься за підтримки каналу «Мегаспорт» і дозволить визначити ще одного героя спортивного року шляхом sms-голосування. Переможці усіх номінацій отримають 10 ексклюзивних авторських статуеток, повідомляє Оксана МИКОЛЮК , «День».

Пам’ятні знаки ветеранам

Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін учора вручив групі киян нагороди: ювілейну медаль «До 300 річчя Санкт-Петербурга», пам’ятні знаки «60 років битви за Москву» і «60 років перемоги в Сталінградській битві».

Білоруська опозиція «протестує» Лукашенка

Опозиція Білорусі 25 березня планує провести в Мінську мітинг, який стане тестом для президента країни Олександра Лукашенка, який заявив про бажання нормалізувати відносини із Заходом. Про це заявив лідер об’єднаної опозиції Олександр Мілінкевич. Опоненти глави держави щорічно проводять мітинги та демонстрації в річницю утворення Білоруської народної республіки, яка проіснувала декілька місяців 1918 року і була ліквідована радянськими військами. Минулого року акція протесту 25 березня закінчилася масовими зіткненнями демонстрантів з міліцією. Організатори мітингу вимагають, щоб влада дозволила безперешкодно провести акцію на центральному майдані столиці. Мінська мерія дозволила провести мітинг на одній із віддалених площ, однак опозиційні лідери говорять, що збираються зібрати своїх прихильників у центрі. За словами Мілінкевича, на мітингу очікується присутність делегацій Європарламенту, німецького Бундестагу, польського Сейму, а також демократичних партій Росії та Азербайджану.

Ширак проголосує за Саркозі

Президент Франції Жак Ширак заявив про підтримку на майбутніх президентських виборах кандидатури Ніколя Саркозі, який обіймає посаду міністра внутрішніх справ. «Що стосується мого особистого вибору, то все просто. П’ять років тому я вирішив створити «Союз за народний рух» для того, щоб допомогти Франції вести політику модернізації. Це політичне утворення вирішило підтримати на президентських виборах кандидатуру Саркозі. Природно, що я віддам йому свій голос і надам підтримку», — заявив Ширак в телезверненні з Єлисейського палацу. Раніше стосунки Ширака і Саркозі були натягнутими через розкол у правлячій партії. Вчора у Франції офіційно стартувала передвиборна кампанія. Перший тур президентських виборів пройде 22 квітня. За останніми опитуваннями громадської думки, Саркозі — найпопулярніший кандидат на посаду президента. Його підтримують понад 30% виборців. За кандидата від соціалістів Сеголен Руаяль і лідера центристів Франсуа Байру готові віддати свої голоси 24% і 22% французів відповідно.

План Ахтісаарі може врятувати Балкани від хаосу?

Балкани знову можуть стати регіоном нестабільності й навіть хаосу, якщо Рада Безпеки ООН не схвалить запропонований спеціальним представником ООН Марті Ахтісаарі план урегулювання статусу Косово, заявив єврокомісар з розширення ЄС Оллі Рен. Він закликав постійних членів РБ ООН продемонструвати підхід у дусі «відповідального мультилатералізму» щодо статусу Косово, який з 1999 року перебуває під тимчасовим управлінням ООН і на 90% заселений етнічними албанцями. Рен заявив також про необхідність того, щоб пропозиція Ахтісаарі, яка, за його словами, є «реалістичним компромісом», була повністю підтримана всіма країнами-членами ЄС. Очікується, що запропонований колишнім президентом Фінляндії план косовського урегулювання буде внесений на розгляд РБ ООН наступного тижня. Комісія Європарламенту з міжнародних справ заявила про підтримку пропозиції Ахтісаарі.

Газета: