Президент думає про відставку Кабміну
Президент Віктор Ющенко може звернутися до Конституційного Суду за роз'ясненням, чи має Президент право розпустити уряд. Про це вчора заявив керівник юридичного департаменту Секретаріату Президента Ігор Пукшин. За його словами, згідно з Конституцією, Кабінет міністрів є відповідальним не тільки перед парламентом, але й перед Президентом. «У Президента є право звернутися до Конституційного Суду, і отримати офіційне тлумачення, чи є право Президента відправляти уряд у відставку, бо Кабмін є відповідальний перед Президентом», — пояснив Пукшин, передає «Українська правда».
Українським ЗМІ довіряють більше, ніж російським
Більшість із опитаних українців (23%) довіряють Церкві, у той же час, як більшість (32,8%) не довіряє політичним партіям. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова, повідомляє Інтерфакс. Не довіряють Церкві 9% респондентів, швидше за все не довіряють — 15%, швидше довіряють, ніж навпаки — 36,7%. Не мали готової відповіді 16,3% опитаних. Політичним партіям довіряють 1,2% респондентів, швидше довіряють, ніж навпаки — 15,2%, швидше не довіряють — 39,7%. Коливалися з відповіддю 11%. Довіряють вітчизняним ЗМІ 12,4% опитаних, російським — 7,4%, західним — 4,8%. Швидше довіряють, ніж не довіряють ЗМІ України 53,5% респондентів, російським і західним — відповідно 38,7% та 32,3%. Швидше не довіряють українським ЗМІ 21,8%, російським — 27,8%, західним — 29,6%. Повністю не довіряють вітчизняним ЗМІ 6,1% опитаних, російським — 12,6%, західним — 11,8%. Коливалися з відповіддю відповідно 6,2%, 13,6%, 21,5% респондентів. Опитування тривало з 2 по 9 лютого. Загалом було опитано 2011 респондентів у віці від 18 років по всій Україні. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Робота є — зарплати немає
Тисячі працівників у Миколаївській області мають усі підстави заявити, що вони за свою працю не отримують ні копійки. За станом на початок 2007 року заборгованість з виплати заробітної плати в області перевищила 20 млн. грн. Минулого року, повідомила «Дню» прес-служба прокуратури Миколаївської області, органами прокуратури за фактами заборгованості з виплати заробітної плати була порушена 41 карна справа. 35 із них уже направлені до суду. До відповідальності притягнута 191 посадова особа. За документами прокурорського реагування, відшкодовано 24,4 млн. грн. Але на деяких підприємствах борги з зарплати продовжують зростати. За словами заступника начальника відділу прокуратури Миколаївської області Алли Кадеєвої, зростання заборгованості в області з виплати зарплати трапилося внаслідок збільшення боргів, передусім на підприємствах суднобудівної промисловості. Сума боргів перед корабелами вражає — 11,2 млн. гривень. На іншому суднобудівному підприємстві — Заводі імені 61 комунара — на вимогу прокуратури була погашена заборгованість з виплат зарплати на суму 8,2 млн. грн. Але борги по зарплаті на цьому підприємстві залишаються, оскільки центральні органи виконавчої влади протягом багатьох років не виконують свої зобов'язання з фінансування добудування судів, у тому числі й на іноземні замовлення. Незважаючи на велику кількість порушених карних справ, керівники багатьох підприємств не поспішають розраховуватися зі своїми працівниками. Якщо правоохоронні органи області не здатні примусити деяких місцевих керівників поважати закон, то хоча б якось вплинути на центральні органи виконавчої влади миколаївські прокурори і судді тим більше не можуть. Тому, судячи з усього, й через рік багато миколаївців працюватимуть, не отримуючи за свою працю винагороду, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
У Харкові з'являться нові консульства
Консульство Ізраїлю, яке можливо відкриється вже цього року, стане четвертим іноземним представництвом у Харкові. Про це повідомив заступник директора Департаменту міжнародних відносин Олексій Поникаровський на апаратній нараді у харківському міськвиконкомі. Станом на сьогодні у місті функціонують: Генеральне Консульство Республіки Польща, Генеральне Консульство Російської Федерації та Консульство Республіки Австрія. Згідно з офіційним повідомленням міськвиконкому, розглядається також можливість відкриття Почесних консульств Вірменії, Болгарії, Грузії та Словенії, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Сербія відкинула «косовську» пропозицію ООН
Народна Скупщина Сербії нового скликання на своєму першому конституційному засіданні відкинула пропозицію спецпредставника ООН Марті Ахтісаарі щодо косовського урегулювання. Згідно прийнятої парламентом резолюції, концепція Ахтісаарі «ставить під велике питання досягнення компромісного договірного рішення як основної мети переговорів про майбутній статус Косово». Депутати вважають, що незалежність Косо в о не тільки дестабілізуватиме ситуацію в регіоні та ускладнить європейські перспективи країн західних Балкан, але й стане виключно небезпечним прецедентом для рішення територіальних суперечок на території всієї Європи й світу загалом. У зв'язку з цим Скупщина закликала всі держави й міжнародні організації перешкодити реально існуючій загрозі суверенітету й територіальній цілісності Сербії, а також будь-якому продиктованому ззовні рішенню майбутнього статусу Косово.
Європарламент засудив країни ЄС за допомогу ЦРУ
Європейський парламент схвалив доповідь, в якій низка країн зазнає критики за сприяння Вашингтону в незаконному затриманні й перевезенні підозрюваних у тероризмі. У доповіді говориться, що 14 країн, у тому числі Велика Британія, Німеччина й Польща, закривали очі на дії агентів ЦРУ, які перевозили незаконно затриманих в Європі підозрюваних. Автори доповіді стверджують, що американські спецслужби здійснили понад 1200 секретних перельотів, перевозячи арештованих у країни, де вони могли зазнати катувань. Самої різкої критики в доповіді зазнали Італія, Німеччина й Велика Британія. Питання про дії ЦРУ вивчалося протягом року спеціальною комісією, створеною Європарламентом. Комісія заслухала свідчення багатьох високопоставлених європейських дипломатів. Члени Європарламенту проголосували за прийняття доповіді, в якій осуджено країни, що співробітничали з ЦРУ. Незадоволені доповіддю заявляють, що його авторами керували антиамериканські настрої, а не турбота про права людини.
В Естонії знесуть бронзового солдата
Парламент Естонії в третьому остаточному читанні прийняв законопроект «Про знос заборонених споруд», який, крім іншого, дозволяє демонтувати талліннський пам'ятник Воїну- визволителю. Після підписання закону президентом уряд республіки буде зобов'язаний протягом місяця прибрати бронзового солдата з центра Таллінна. Згідно законопроекту, забороненими визнаються споруди, що звеличують окупацію Естонської республіки, проведення масових репресій в Естонії, які можуть нанести збиток життю, здоров'ю чи майну людей, викликають ворожнечу чи можуть викликати порушення громадського порядку. Парламент заборонив також установку чи експонування в суспільних місцях пам'ятників, монументів і інших споруд, «що звеличують історичних особистостей, які в масовому порядку знищували естонський народ чи здійснювали масштабне розграбування історичних місць Естонії». Під такими особистостями в Естонії мають на увазі, передусім, Петра I, пам'ятник якому мали намір встановити в місті Нарва.
Порцеляновий дракон
Працівник установлює ліхтарик у пащу дракона, якого виготовлено із 30 тисяч предметів порцелянового посуду. Таким чином місто Шеньян в провінції Ляонін, що на північному сході Китаю, готується до зустрічі Нового року за місячним календарем 18 лютого.