Вiктор Ющенко помилував 99 засуджених
Президент України Віктор Ющенко підписав указ про помилування 99 засуджених, повідомляє прес-служба глави держави у четвер. Згідно з указом, 61 засудженому скорочена основна міра покарання, 38 засуджених звільнені від подальшого відбування основного або додаткового терміну покарання. Серед помилуваних 17 жінок і 82 чоловіка, з яких дев’ять похилого віку, п’ять інвалідів, один учасник війни, сім багатодітних, 44 особи молодшого віку та інші. Загалом задоволено 218 клопотань громадян і народних депутатів України, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Секретаріат Президента погрожує Морозу судом
У Секретаріаті Президента України не визнаватимуть легітимність Закону «Про Кабінет Міністрів України» і підготували подання до Конституційного Суду зі статусом першочергового. Як передає glavred.info з посиланням на УНІАН, про це вчора на брифінгу повідомив заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин. За його словами, заплановане завтрашнє оприлюднення закону про Кабінет Міністрів за підписом голови Верховної Ради Олександра Мороза буде незаконним. Пукшин пояснив, що оскільки Президентом Віктором Ющенком застосовано право вето на даний закон, то юридичним наслідком вето є скасування результатів голосування за закон у парламенті й відкриття процедури повторного розгляду даного закону у ВР. Він підтвердив намір Президента звернутися до Конституційного Суду. За словами Пукшина, це звернення буде визначене як першочергове й тому, відповідно до Конституції, КС має його розглянути у стислі терміни.
Державні телерадіокомпанії «зупинилися у 80-х»
Голова Державного комітету з телебачення і радіомовлення Едуард Прутник на засіданні колегії Держкомтелерадіо з питань підведення підсумків роботи комітету в 2006 році й основних завдань на 2007 рік зауважив, що реформи національних теле- і радіокомпаній «не просто назріли, а перезріли».Як повідомляє Інтерфакс-Україна, говорячи про діяльність Першого національного каналу (УТ-1), пан Прутник зазначив, що перший національний — завжди перший, «у цих словах багато від минулого, мало від сьогоднішнього дня і зовсім мало від майбутнього», — додав Прутник. За його словами, складається враження, що прогрес у телекомпанії, а також у радіокомпанії зупинився «десь у 80-х роках». Водночас, рейтинг Першого національного каналу в 2006 році зріс на 14%. Голова комітету вважає, що для підвищення конкурентноздатності національних теле- і радіокомпаній необхідно вирішити комплекс фінансових і технічних питань, оптимізувати структуру, їх чисельність у компаніях, а також поліпшити якість програм. «Ми не можемо не помічати успіхів наших колег iз недержавних компаній», — зазначив він. Також Прутник вважає, що державний телеканал «Культура», державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба «УТР» мають і надалі залишатися в інформаційному просторі країни.
Говорячи про інформаційну систему в Україні, Едуард Прутник зауважив, що Україна опинилася під «могутнім інформаційним впливом країн-сусідів». Причому цей інформаційний вплив іде не на користь Україні. Те ж саме стосується і книговидавничої справи. У 2006 році обсяги надання інформаційних послуг в Україні зросли на третину й перевищили 15 мільярдів гривень. У 2007 році заплановано збільшення обсягів фінансування системи Держтелерадіо в 1,6 раза, тобто на 219 млн. грн.
ЄС готовий до переговорів з Україною
Голова директорату Європейської Комісії з питань зовнішніх відносин Х’юґ Мінґареллі заявив про наміри ЄС вже найближчим часом розпочати переговори про зону вільної торгівлі з Україною. Під час переговорів у Києві з міністром економіки Володимиром Макухою Мінґареллі висловив переконання, що такий поступ можливий після вступу України до СОТ, чого він очікує у найближчі кілька місяців. Попри припущення про можливе погіршення взаємин із ЄС після відставки міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, представник Єврокомісії переконаний, що підтримуватиме дружні взаємини і з його наступником на посаді, і оптимістично налаштований щодо нової посиленої угоди з ЄС. Мінґареллі запевнив, що запровадження зони вільної торгівлі з ЄС буде не лише без вилучень та обмежень, але й за сприяння з боку Брюсселю в адаптації українського бізнесу до європейських регуляторних стандартів. Щоправда, коли саме запрацюють нові домовленості, він прогнозувати не береться. Зі свого боку Макуха висловив переконання, що стратегічні перешкоди вже позаду — уже в середині літа українська влада очікує візиту до Києва генерального директора СОТ Паскаля Ламі, який має підписати угоду про вступ України до організації.
Уго Чавес отримав нові повноваження
Президент Венесуели Уго Чавес отримав нові повноваження, які дозволять йому приступити до наступного етапу радикальних реформ у країні. Депутати Національних зборів ухвалили законопроект, який дозволить Чавесу управляти енергетичним сектором економіки й ще десятьма іншими галузями шляхом прийняття президентських указів. Чавес стверджує, що новий закон потрібен йому для прискорення «тотальної революції», яку він проводить. Однак противники президента вказують, що закон розв’яже йому руки в плані концентрації влади. Очікується, що Чавес скористається новими повноваженнями для фактичної націоналізації нафто- й газовидобувної промисловості, зробивши обов’язковим продаж контрольного пакета акцій державі. Це неминуче зачепить інтереси таких багатонаціональних компаній, як Exxon, British Petroleum і Chevron. Крім отримання надзвичайних економічних повноважень, Чавес збирається переписати конституцію, адже це необхідно для будівництва того, що він називає «соціалізмом XXI століття».
Путін побачив недоброзичливців Росії
Президент РФ Володимир Путін спростував твердження про те, що Росія використовує економічні важелі для досягнення зовнішньополітичних цілей. Про це він заявив учора на прес конференції в Кремлі. «Російська Федерація повністю та в повному обсязі завжди виконувала й збирається виконувати в майбутньому всі свої зобов’язання, але ми не зобов’язані субсидувати економіки інших країн у величезних розмірах, які можна порівняти з їхніми бюджетами», — наголосив російський президент. «Те, що ми робимо й те, про що ми домовляємося з транзитними країнами, направлене передусім на забезпечення інтересів основних споживачів», — зазначив В. Путін. «Уявіть собі, що з Україною ми щорічно підписували контракт як на поставку (енергоресурсів) в Україну, так і на транзит до Західної Європи, й завжди споживачі в Західній Європі залежали від того, домовимося ми з нашими українськими партнерами, чи не домовимося», — сказав президент. За його словами, сьогодні Росія створила ринкові умови транзиту енергоресурсів. «Потрібно б сказати нам дякую, але замість цього ми бачимо несумлінне відношення до інтерпретації подій, що відбуваються. І, звичайно, це роблять недоброзичливці Російської Федерації — я не кажу про те, що це робиться в державному масштабі — але такі сили є», — зауважив В. Путін.