Сергій Тарута влаштував екскурсію для Президента
Президент Віктор Ющенко під час робочої поїздки на Луганщину відвідав ВАТ «Алчевський металургійний комбінат». Це базове металургійне підприємство Луганської області та одне з найбільших в Україні. Продукція комбінату використовується в суднобудуванні, атомному й хімічному машинобудуванні, для виробництва газопроводів, локомотивів, тракторів. Вона продається у більш ніж 40 країн світу. Голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута ознайомив Президента зі схемою технічного переобладнання комбінату, повідомляє прес-служба глави держави. Реконструкція підприємства передбачає практично повну заміну застарілого обладнання, відмову від застарілих технологій, у тому числі мартенівського виробництва, будівництво нових виробничих цехів, оптимізацію ціни і витрат на виробництво продукції, а також здійснення великомасштабних екологічних і соціальних проектів. Програма розрахована до 2010 року і триває з вересня 2003 року, коли було підписано Меморандум про наміри по будівництву відділення безперервного розливу сталі між корпорацією «ІСД» і Європейськими компаніями «Duferko» і «Voest Alpine». Загальна вартість проекту майже 2 млрд. доларів США без участі державних коштів. Заплановано, що до 2009 року випуск продукції комбінату зросте більш ніж удвічі, при цьому буде створено нові робочі місця.
У МВС повернули людину, яку звинувачували в спробі кинути війська на Майдан
Міністр внутрішніх справ Василь Цушко призначив Сергія Попкова й Сергія Копитова заступниками голови МВС України. Попков з листопада 2004 року до лютого 2005 року обіймав посаду заступника голови МВС — командуючого внутрішніми військами. Згідно з інформацією низки ЗМІ й заявами політиків саме Попков віддавав наказ силою розігнати людей на Майдані під час помаранчевої революції. Екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко пов’язує призначення екс-командуючого внутрішніх військ МВС Сергія Попкова заступником міністра внутрішніх справ України із завершенням «реставрації кучмізму» урядом Віктора Януковича. «Я вважаю, що це призначення є викликом усьому українському суспільству. Людина, яка особисто віддавала наказ на видачу бойових патронів спецназу внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ для нападу на мирних демонстрантів, не має ні морального, ні політичного права керувати Міністерством внутрішніх справ», — сказав Луценко. При цьому він зазначив, що, «звичайно, такі оцінки мають відношення до демократичної й правової держави. І те, що вони не виконуються в Україні, вкотре підкреслює остаточну реставрацію кучмізму, яку завершує уряд Януковича».
На Житомирщині — бум народжуваностi
Протягом першого тижня 2007 року в Житомирській області народилась 261 дитина, що на 16% більше ніж у 2006 році. За першу добу 2007 року в області було народжено 37 дітей, а в 2006 році за той же період — лише 27. Про це повідомила «День» прес- служба Житомирської облдержадміністрації. Одночасно від імені керівництва області висловлено сподівання, що тенденція зростання народжуваності буде збережена і надалі. В цілому за останній рік цей важливий демографічний показник в області зріс на 6%, і в році, що минув, на Житомирщині народилoсь 13770 немовлят, в той час як у 2005 році — 13001 дитина. Таким чином, можна констатувати, що жінки на її теренах (безумовно, за участю чоловіків) ділом відреагували на заклик Президента Віктора Ющенка до збільшення населення України, підкріплений солідною матеріальною допомогою на народження дитини, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Мінськ відновив поставки нафти в Європу
Білорусь відновила поставки нафти в Європу, перервані через торгову суперечку з Росією. Голова підприємства «Гомельтранснафта» «Дружба» Олексій Костюченко заявив, що починає транзит нафти на територію Польщі, Німеччини, України, Словаччини, Чехії та Угорщини в планових режимах. Влада Білорусі погодилася скасувати мито на транзит російської нафти, введене після різкого підвищення ціни на російський газ для білоруських споживачів. Конфлікт між Росією і Білоруссю, який призвів до порушення поставок нафти в Європу, викликав різке невдоволення на Заході. Керівники Європейського союзу, у тому числі й канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка планує відвідати 21 січня Москву з робочим візитом, виразила обурення тим фактом, що російська й білоруська сторони проігнорували інтереси європейських партнерів. Голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Клод Манділь заявив, що тепер довіра до Росії як до енергетичного партнера виявилося підірваною.
Саакашвілі виступає за вдосконалення Конституції
Конституція Грузії потребує «фундаментального вдосконалення», вважає президент Михаіл Саакашвілі. «Грузії потрібна більш довершена, заснована на сучасних вимогах демократії конституція», — зазначив М. Саакашвілі, виступаючи з ініціативою створення спеціальної комісії, яка змогла б підготувати проект нової конституції. Він відмітив, що це повинен бути довершений з законодавчої точки зору документ, який стане продуктом спільної роботи влади та опозиції. Процес створення нової конституції може зайняти кілька років. При цьому М. Саакашвілі підкреслив, що ініціатива створення нової конституції обов’язково повинна бути схвалена всім грузинським суспільством, в іншому випадку вона не отримає розвитку.
Естонія знесе пам’ятник Воїну визволителю
Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес учора підписав закон «Про військові поховання», що дозволяє знести пам’ятник Воїну-визволителю в Таллінні. Цей документ був прийнятий напередодні на засіданні парламенту Естонії. Закон регулює порядок захисту військових поховань і перезахоронення решток полеглих воїнів, якщо їхні могили знаходяться «у невідповідних для цього місцях». Відповідне рішення приймає міністр оборони на основі рекомендацій комісії з військових поховань. Також, згідно прийнятого документа, можна знести або перенести пам’ятники й пам’ятні знаки, встановлені на честь полеглих солдат. Таким чином, можуть бути перезахоронені рештки 13 радянських воїнів, що загинули у вересні 1944 року під час звільнення Таллінна від фашистів, які покояться в Братській могилі на горбі Тинісмяги в центрі міста. Разом з ними може бути перенесений і встановлений монумент Воїну-визволителю.
Мандат нинішнього Генсека НАТО продовжений до 2009 року
Представники 26 країн НАТО ухвалили рішення про продовження мандата Генерального секретаря цієї організації Яапа де Хоопа Схеффера до 2009 року. За словами одного з західноєвропейських дипломатів, «продовження мандата Я. Схеффера вказує на те, що йому вдалося подолати розбіжності, що виникли в НАТО після початку вторгнення США та їхніх союзників в Ірак». На період керівництва Я. Схеффера припало й значне розширення Альянсу, приєднання до цієї організації 2004 року семи нових членів — Болгарії, Латвії, Литви, Румунії, Словаччини, Словенії та Естонії. Я. Схеффер став 11 мза рахунком Генеральним секретарем НАТО й третім голландцем на цій посаді. У 60-х роках цю посаду займав підданий Нідерландів Дірк Стіккер, а в 1970—1980 рр. — Йозеф Лунс.