Україна буде більше платити ООН
Генасамблея ООН після затяжних дискусій залишила без змін методологію розрахунків шкали внесків держав до регулярного бюджету Всесвітньої організації на 2007— 2009 роки. Внесок України збільшився з 0,039% до 0,045% бюджету організації. В основу розрахунків шкали внесків покладений принцип платоспроможності держав. При такому підході враховуються показники валового національного продукту за кілька років. Якщо економіка держави розвивається успішно, зростає й розмір її внесків до бюджету ООН. Згідно із затвердженою шкалою, США лишаються основним платником. На них як і раніше припадатиме 22% всього бюджету організації. Частка Японії скоротилася на три відсотки. У найближчі три роки вона сплачуватиме 16,6 відсотка основних витрат ООН. Частка Росії залишилася майже без змін і становитиме 1,200 відсотка регулярного бюджету ООН. У 2006 році Росія сплачувала 1,100 відсотка. Внесок Білорусі зріс також не набагато — з 0,018 до 0,020 відсотка. Така сама ситуація й щодо Казахстану — з 0,025 відсотка до 0,029%. Для Молдови, Киргизії і Таджикистану затверджений мінімальний внесок — 0,001 відсотка від загальних витрат ООН.
Іран перегляне співробітництво з МАГАТЕ
Іранський парламент прийняв резолюцію, яка зобов’язує владу країни переглянути співробітництво з Міжнародним агентством ООН з атомної енергії (МАГАТЕ). Голосування в меджлісі пройшло чотири дні потому, як Рада безпеки ООН вирішила ввести санкції проти Тегерана у зв’язку з його ядерною програмою. Ці санкції, зокрема, передбачають заборону на поставки Ірану ядерних матеріалів і заморозку деяких його активів за кордоном. Парламент країни зобов’язав президента «активізувати ядерну діяльність Ірану» всупереч закликам ООН припинити збагачення урану, за яким, як вважають країни Заходу, може приховуватися програма розробки ядерної зброї. Прийнята іранським парламентом резолюція однак не скасовує перевірок атомних об’єктів країни інспекторами МАГАТЕ, на чому наполягали деякі депутати. Проте існує імовірність того, що іранська влада обмежить доступ інспекторів до об’єктів.
Генсек НАТО може бути переобраний ще на половину терміну
Термін повноважень генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера буде продовжений на два роки. Як стало відомо з дипломатичних джерел в Брюсселі, він залишиться на своєму посту до кінця 2009 року. Рішення про це підготовлене й буде прийняте на одному з найближчих засідань Ради НАТО на рівні постійних представників, можливо, 10 січня. Колишній міністр закордонних справ Нідерландів Яап де Хооп Схеффер затверджений генсеком НАТО в січні 2004 року на чотирирічний термін, тобто до кінця 2007 року.
Пентагон робить ставку на рекрутів-іноземців
Командування збройних сил США розглядає можливість збільшення числа іноземців у лавах армії, повідомляє газета «Бостон глоб» з посиланням на офіційних осіб у Пентагоні. Такі іноземці зможуть отримувати у прискореному порядку американське громадянство. Ця перспектива розглядається у зв’язку з недостатньою кількістю бажаючих служити в армії і зі зростаючими потребами збройних сил в особовому складі в умовах конфліктів, що тривають в Іраку й Афганістані. «Пентагон змушений розглядати найрізноманітніші пропозиції, зокрема, й пропозиції щодо використання рекрутів-іноземців», — йдеться у статті. Практика набору в армію емігрантів, які перебувають в США на законних підставах, вже є. За даними газети, після терактів 11 вересня 2001 року кількість іноземців, які пішли на службу в армію, збільшилася — з 750 осіб до 4,6 тис. в 2005 році. Ці люди потім отримали американське громадянство.