Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

15 грудня, 2006 - 00:00

Парламент «помстився» Президенту

Учора парламент укотре продемонстрував Президенту свій характер, відмовившись відправляти у відставку голову Служби безпеки України Ігоря Дріжчаного. «За» відставку глави СБУ проголосували всього 183 депутати за необхідних 226. Це при тому, що в Дріжчаного вже є інша робота (кілька днів тому Віктор Ющенко призначив його заступником РНБО). Екс-голова СБУ, народний депутат від БЮТ Олександр Турчинов вважає, що сьогодні антикризова коаліція помстилася Президенту Ющенку. «Це йде помста регіоналів, комуністів і соціалістів за провал бюджетного процесу», — вважає він. Через таку «дрібну помсту» СБУ опинилася у складній ситуацій, оскільки не зрозуміло, хто нею керує. Крім того, таке рішення, продовжив Олександр Турчинов, становить загрозу для держави, а особливо для її безпеки. Міркуючи на тему, де зараз має працювати Ігор Дріжчаний, Олександр Турчинов зазначив, що якби голова СБУ був звільнений не за власним бажанням, то зараз він би повернувся на свою посаду. Однак Ігор Дріжчаний написав рапорт про звільнення за власним бажанням, і зараз уже працює на іншій посаді. «Це все одно, що людині, яка поїхала за кордон або в інший світ, сказати, що ми хочемо, аби він працював тут», — сказав депутат.

У Запоріжжі фарбують ялинки

До Нового року всі запорізькі ялинки, що ростуть у скверах і парках, розфарбують у білий колір працівники комунального підприємства «Зеленбуд». Про це повідомили у прес-службі мерії. Деревам свідомо надають «нетоварного вигляду» — таким незвичайним способом комунальники сподіваються уберегти «зелених красунь» від зазіхань браконьєрів, які можуть вирубати дерева до свят. За три тижні до Нового року вже з’явилися перші спроби розжитися безкоштовною ялинкою з парку. Подібним способом ялинки рятують і в інших містах: пишних красунь фарбують яскравою фарбою або бризкають спеціальним розчином iз неприємним запахом, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.

Сербія, Боснія й Чорногорія стали партнерами НАТО

Балканські країни: Сербія, Чорногорія й Боснія приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру». Президент Сербії Борис Тадіч (на фото), президент Чорногорії Філіп Вуянович і співголовуючий президії Боснії і Герцеговини Небойша Радманович підписали учора на засіданні Північноатлантичної ради в штаб-квартирі НАТО базовий документ, який визначає подальшу участь країн у програмі НАТО. Нагадаємо, за підсумками саміту НАТО в Ризі, Сербії, Боснії й Чорногорії було запропоновано 29 листопада цього року почати підготовку до вступу в організацію, приєднавшись до програми «Партнерство заради миру» для кандидатів на вступ. При цьому НАТО закликала Сербію та Боснію повною мірою співробітничати з трибуналом ООН щодо військових злочинів у колишній Югославії. У заяві НАТО зазначалося, що Сербія, Боснія й Чорногорія привнесуть «значний вклад» у стабільність на Балканах, і їхнє членство в партнерській програмі є важливим чинником регіональної безпеки.

Киргизькі депутати дозволили собі носити зброю

Депутати киргизького парламенту на вчорашньому засіданні дозволили самі собі отримувати іменну зброю в довічне користування. Це рішення було прийняте в поправках до закону «Про статус депутата». Раніше президент вирішив, що ця ініціатива недоцільна й запропонував парламентаріям отримувати зброю на загальних основах згідно з законом «Про зброю». Один із депутатів Асамідін Маріпов пояснив, що наявність іменної зброї, так само як і отримання дозволу на її видачу, необхідне для забезпечення особистої безпеки парламентаріїв, враховуючи той факт, що 2005 року кілерами були застрелені три киргизьких парламентарії.

Бельгійський канал повідомив про розпад країни

Державний бельгійський канал RTBF випустив в ефір двогодинну передачу, в якій повідомлялося, що парламент Фландрії проголосував за відділення Фландрії від Королівства Бельгія. Разом iз тим передача супроводжувалася практично безперервним біжучим рядком, яки пояснював дрібним шрифтом, що це лише журналістська вигадка. Однак диктори, коментатори й «прямі включення» були настільки серйозні й переконливі, що багато з телеглядачів, включаючи суспільних і політичних діячів, іноземних дипломатів і журналістів, прийняли «новину» за правду. За словами представників телеканалу, цей прийом був використаний щоб продемонструвати всі негативні наслідки можливого розділу Бельгії на Фландрію й Валлонію. Сам по собі такий сценарій вже давно обговорюється на різних рівнях у цій країні з населенням 10 млн. чоловік. Особливо ця ідея поширена серед низки фламандських політиків, які стверджують, що багата Фландрія вимушена непропорційно багато коштів виділяти на фінансування федеральних програм.

Газета: