Доля Єханурова і Пинзеника вирішиться 11 вересня
Голова Секретаріату Президента Олег Рибачук прогнозує, що після 11 вересня Президент Віктор Ющенко вирішить, на які посади призначити екс-прем’єр-міністра Юрія Єханурова, екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника й екс-міністра економіки Арсенія Яценюка. Про це він повідомив учора в Алушті, передає «Українська правда». Рибачук сказав, що всього Ющенку запропоновано близько 15 кандидатур на посади в Раді національної безпеки й оборони та в Секретаріаті. «Учора в мене була нарада з Президентом, ми розглянули... приблизно 15 кандидатур. Понад годину тривала розмова, Президент попросив підготувати відповідні укази. Швидше за все, десь в понеділок у Президента повинна відбутися зустріч... він хотів би зустрітися з усіма кандидатами на посади і в РНБО, і в Секретаріат, і, можливо, вже в понеділок буде ясно», — сказав Рибачук. За його словами, зараз Президент узяв перерву, щоб обдумати роль і місце кожного учасника його команди. Рибачук знов наголосив, що ці призначення спрямовані на підвищення інтелектуального потенціалу і Секретаріату, і РНБО. Нагадаємо, що Секретаріат налаштований запропонувати роботу Яценюку, Єханурову, Пинзенику й іншим членам команди Президента, які не отримали посад у структурах виконавчої влади.
Тимошенко може стати мером Києва
У БЮТ розглядається варіант участі Юлії Тимошенко в можливих дострокових виборах Київського міського голови. Про це заявив народний депутат Андрій Шевченко в одному з інтерв’ю. Він пояснив, що «незважаючи на всі потрясіння, які були останнім часом, у команді Юлії Володимирівни обговорюються різні стратегії, в тому числі й довготермінові». «Один із варіантів — шукати майданчик для реалізації напрацювань, які є у Юлії Володимирівни та у її команди. Київ, безперечно, може стати одним із них», — додав депутат. У той же час, Шевченко не бачить стовідсотково переконливих аргументів, щоб іти цим шляхом, бо спілкуючись із Тимошенко він відчуває, що це політик «рівня країни, і навіть Європи». На його думку, Тимошенко буде дуже складно «обмежувати себе містом». Треба сказати, що нинішній міський голова Леонід Черновецький досі не сказав свого останнього слова, ким він хоче бути — мером чи депутатом. Залишається варіант, що у грудні, під Новий рік, він усе ж таки складе свої повноваження. «Багато які політичні сили зараз розглядають можливість балотуватися на пост міського голови Києва. Тим більше, що Київ є одним із п’яти політичних майданчиків, з яких можна успішно стартувати на президентських виборах»,— сказав «Дневі» політолог Кость Бондаренко. Безперечно, якщо буде оголошено дострокові вибори Київського міського голови, лідеру БЮТ на них забезпечено перемогу (за всіма соціологічними опитуваннями Юлія Тимошенко найбільш популярний політик у Києві). Інша річ, чи захоче Юлія Володимирівна займатися туалетами і ремонтом доріг. На відміну від інших світових столиць, у Києві міський голова — скоріше завгосп міського масштабу, ніж політична фігура. Хоча, може, Києву просто не таланило з мерами, повiдомляє Олена ЯХНО, «День».
Будинок для депутата
Нещодавно Олександр Мороз запропонував збудувати для нардепів ціле містечко. За попередніми даними, на спорудження депутатського містечка потрібно від 250 до 300 мільйонів гривень. Однак готелі та квартири для народних обранців платникам податків усе одно коштують дорожче. Спікер вважає, що дешевше буде звести багатоповерхівки, де парламентарії жили б із сім’ями. Для такого будівництва є дві території — по вулиці Ломоносова на Теремках-2 і в Кончі-Заспі. Вулиця Ломоносова на житловому масиві Теремки-2 — одна з можливих нових адрес народних обранців. Тут можна звести кілька багатоповерхівок для депутатів. Якщо ж депутатське містечко збудують саме на вулиці Ломоносова, то моральна чистота народних обранців буде під подвійним захистом. Адже тут уже є одна капличка, а незабаром з’явиться ще й собор. Територія довкола мальовнича — поряд лісок та озеро. Місцевий мешканець Володимир Михайлович плаває тут майже щоранку. Щодо будівництва не заперечує: «Кожне скликання депутатів забирає у Києва квартири. А так вони побудуть, поки виконують свої обов’язки, й поїдуть додому. Чи в Києві собі куплять — вони ж багатші», — сказав він кореспонденту «Дня». Не до вподоби будівництво власникам тутешніх гаражів. Їх уже попередили, що незабаром можуть позбавити місць. Автовласник Олександр каже, що депутатам личить жити не тут, а в центрі. Забезпечити народних обранців дахом над головою можна ще в старій добрій Кончі-Заспі. Тут уже давно є територія, відведена для Верховної Ради. Потрапити на неї простим смертним непросто. Винахідливість дає шанс зазирнути за паркан. Прості дерев’яні будинки й розкішна територія, вкрита лісом. Тут є де будувати. Самі ж нестоличні депутати ідею оселитися в Кончі-Заспі сприймають без ентузіазму. По-перше, далеко, й службового транспорту не вистачить. По-друге, поєднати людей із супротивних політичних таборів за правилами гуртожитку навряд чи вдасться. «Як фінансист, я можу сказати: гроші під це містечко ще й не виділені. У бюджеті не передбачаються, це нові витрати», — каже народний депутат Ігор Єресько (БЮТ). Його колега соціаліст Олексій Малиновський у свою чергу припускає: «Я не впевнений, що ці квартири потім не будуть приватизовані. Уже були прецеденти, коли службове житло приватизувалося, й знову накладка на бюджет іде». Питання будівництва депутатського містечка регламентний комітет Верховної Ради розглядатиме вже наступного тижня. Тоді й стане відомо, скільки віднині коштуватиме українським платникам податків домашній затишок для парламентаріїв, повiдомляє Наталя РОМАШОВА.
Буш визнав наявність таємних в’язниць ЦРУ
Президент США Джордж Буш уперше визнав існування таємних в’язниць ЦРУ, повідомивши, що 14 в’язнів, яких підозрюють в тому, що вони «грали ключову роль» в тероризмі, буде переведено на базу американських військово-морських сил до Гуантанамо (Куба) і які мають постати перед судом. Президент наголосив на важливому значенні допитів підозрюваних в причетності до тероризму, які проводять агенти ЦРУ. Разом з тим, він спростував твердження американської і світової преси про застосування тортур в цих в’язницях стосовно підозрюваних в тероризмі, зазначивши, що він не допускав і не допустить таких методів, але «альтернативні способи» допитів використовуються «для отримання інформації». За його словами, ці «необхідні способи жорсткі, але безпечні і законні». Глава адміністрації США наполягав на тому, що права в’язнів дотримуються відповідно до міжнародного законодавства, зокрема, Женевської конвенції.
ЄС попереджає Сирію
Європейський Союз попередив офіційний Дамаск про можливе ускладнення відносин, якщо Сирія порушить суверенітет Лівану і не забезпечить допомогу в роззброєнні бойового крила екстремістської організації «Хізбалла» відповідно до вимог Ради ООН. Головуючий в ЄС міністр закордонних справ Фінляндії Єркі Туоміойа висловив надію на свідомість Дамаску, який зможе зіграти конструктивну роль в урегулюванні конфлікту в Близькосхідному регіоні. Він додав, що вибір залишається за Сирією, наголосивши, що чекає від сірійського керівництва виконання вимог міжнародного співтовариства.
У Росії горів атомний підводний човен
Дві людини загинули внаслідок пожежі, що спалахнула в ніч на четвер на багатоцільовому атомному підводному човні «Даниил Московский». «У цей час пожежу ліквідовано, човен буксирують в надводному положенні, реактор заглушено, загрози радіоактивного зараження не існує», — повідомило джерело в Службі інформації і громадських зв’язків Північного флоту. Пожежа виникла через замикання в системі енергопостачання в одному з носових відсіків. На човні спрацював автоматичний захист ядерної енергетичної установки, і близько 24:00 за місцевим часом пожежу вже загасили. Зараз човен в надводному положенні буксирується до місця базування — до Відяєва.
Президентська естафета: Фокс поступається дорогою Кальдерону
Після двох місяців політичної невизначеності кандидат від правлячої партії Мексики — Феліпе Кальдерон (праворуч на фото) — офіційно оголошений переможцем президентських перегонів. Суд у справах про вибори — вища виборча інстанція країни — постановив, що саме Кальдерон переміг у виборах, які відбулися 2 липня. Сім суддів відкинули звинувачення кандидата, що програв — Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, який стверджує, що вибори супроводжувалися численними порушеннями. Суд піддав критиці передвиборчу рекламну кампанію Кальдерона і дії нинішнього президента Вісенте Фокса (зліва на фото), проте додав, що цього недостатньо, щоб оголосити вибори недійсними. Обрадор, чиї прихильники не припиняють акції протесту вже багато тижнів підряд, заявив, що не визнає рішення суду. Новий народний обранець офіційно вступить на посаду 1 грудня.