Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

18 серпня, 2006 - 00:00

Першокласників мало, але з підручниками

Цього року школи України приймуть майже вдвічі менше першокласників, ніж 5 років тому, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова міністра освіти та науки Станіслава Ніколаєнка. «За парти сядуть 380 тисяч першокласників», — сказав він, зазначивши, що це на 281,5 тис. менше, ніж п’ять років тому. Ніколаєнко пояснив зменшення контингенту учнів несприятливою демографічною ситуацією в країні, що призводить до вимушеного закриття частини шкіл, особливо в сільській місцевості. За словами міністра, 1 вересня 2006 року почнуть роботу понад 20,5 тис. загальноосвітніх навчальних закладів, які приймуть майже 5,06 млн. учнів (на 140 тис. менше, ніж минулого року). Міністр також повідомив, що бюджет поточного року вперше враховує вимогу в розвитку освіти, зокрема технічному забезпеченні шкіл та їхню комп’ютеризацію. «У державному бюджеті на 2006 рік на забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання передбачено 15,87 млн. грн.», — сказав він. Ніколаєнко пообіцяв, що наступного навчального року всі початкові класи будуть повністю забезпечені підручниками. Він повідомив, що 2006 року основні зусилля Міністерства освіти були спрямовані на відбір друку та доставку понад 8 млн. підручників для 6-го класу, а забезпечення підручниками старших класів, 10 і 11, здійснюватиметься на рівні 85—90%.

«Дніпро» підвела теплоізоляція

У Дніпропетровську оприлюднили попередні підсумки розслідування причин аварії ракети-носія «Дніпро», що сталася 26 липня під час запуску з космодрому Байконур. Політ ракети, як уже повідомляли, був перерваний на 74-й секунді подачею команди від бортової системи безпеки, що зафіксувала відхилення в роботі й автоматично відключила двигун першого ступеню. У результаті падіння на землю за 150 км від місця старту ракета-носій і 18 супутників на її борту вибухнули та згоріли. Серед них і перший білоруський космічний апарат «Білка», за запуском якого на космодромі особисто спостерігав президент О. Лукашенко. Розслідуванням причин аварії, як повідомляється в прес-релізі Центру інформаційних зв’язків державного бюро «Південне», займалася міжвідомча комісія, що складається з російських і українських фахівців. Після вивчення даних телеметрії вони дійшли висновку, що причиною аварійного пуску став перегрів робочої рідини та вихід із ладу гідроприводу камери згоряння в двигуні першого ступеню. Простіше кажучи, в руховій установці «Дніпра», переробленому з бойової міжконтинентальної ракети РС-20 (SS-18 «Сатана»), порушилася теплоізоляція, що саме по собі недивно. Як кажуть дніпропетровські фахівці, ця ракета, яку свого часу виготовили на «Південмаші» і вона перебувала на озброєнні російської армії, майже чверть століття стояла на бойовому чергуванні. Утім, у прес-релізі зазначено, що попередні шість пусків ракет-носіїв «Дніпро» зі супутниками на борту були цілком успішними. Останній, хоч і виявився невдалим, однак його падіння «сталося в пустинній безлюдній місцевості», а тому, на думку комісії, «безпосередньої шкоди людям або будь-яким спорудам не завдало». Остаточний висновок міжвідомча комісія планує надати громадськості до кінця серпня — після того, як будуть отримані результати додаткових експертиз, а також закінчене вивчення фрагментів ракети на місці її падіння, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

700 нагород до Дня незалежності

У рамках святкування 15-ї річниці незалежності України близько 700 осіб будуть нагороджені державними нагородами, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як повідомив на брифінгу в четвер керівник Головної гуманітарної служби Секретаріату Президента Маркіян Лубківський, згідно з загальним указом президента за поданнями органів влади будуть відзначені державними нагородами близько 450 осіб. Крім того, вперше буде вручено державні нагороди особам, які в умовах тоталітарного режиму здійснили акти підняття державного прапора України у Києві і в Чорткові (Тернопільська обл.). Крім того, до державних нагород представлено близько 30 працівників судової гілки влади, близько 120 нагород будуть вручені за вагомий внесок у зміцнення оборони, захисту й безпеки України. Державні нагороди України будуть також вручені близько 100 представникам зарубіжних держав, у тому числі української діаспори. Такі нагороди будуть вручені громадянам з близько 30 країн, зокрема Російської Федерації, США, Канади, Білорусі, Аргентини. М. Лубківський нагадав, що Президент України В. Ющенко вручатиме державні нагороди 23 серпня у Маріїнському палаці. За його словами, особисто Президентом буде вручено 80—90 нагород. Інші державні нагороди будуть вручені в регіонах.

ХАМАС і ФАТХ поновлюють переговори про коаліції

Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас і прем’єр-міністр, лідер ісламістського руху ХАМАС Ісмаїл Ханія повідомили, що відновлять переговори про формування об’єднаного уряду, створення якого може частково вивести палестинців з міжнародної ізоляції. Аналогічні переговори в лютому за участі членів партії ФАТХ, що підкоряється Аббасу, ХАМАС та інших груп зайшли в глухий кут через небажання ХАМАС укласти перемир’я з Ізраїлем, яке передбачає визнання Ізраїлю. Перемігши ФАТХ у ході січневих виборів, ХАМАС сформував уряд переважно зі своїх членів, що спонукало іноземні держави припинити надання гуманітарної допомоги палестинцям і призвело до міжнародної ізоляції автономії.

Шредер усиновив хлопчика із Санкт-Петербурга

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер і його дружина Доріс усиновили другу дитину, хлопчика з Росії, повідомила вчора газета «Більд». За даними видання, дитині немає і року, він iз Санкт-Петербурга. У статті не надано інших деталей про нього. У 2004 році подружжя Шредерів удочерило дівчинку з Росії на ім’я Вікторія. Їй зараз п’ять років. У колишнього канцлера своїх дітей немає. У його дружини є 15-річна донька Клара від попереднього шлюбу.

Цзян Цземінь зустрів ювілей тритомником

Учора Цзян Цземіню — колишньому голові КНР, генеральному секретарю ЦК КПК і голові Центральної військової ради КНР — виповнилося 80 років. До ювілею у Китаї був виданий тритомник вибраних творів Цзян Цземіня. Це третє видання творів китайських керівників після видання праць Мао Цзедуна і Ден Сяопіна. У Китаї ім’я Цзян Цземіня і 13-річний період його керівництва країною і партією тісно пов’язують з успішним економічним і соціальним підйомом Китаю, а також з прискоренням процесу розвитку російсько-китайських відносин.

Буш осідлав «Харлей»

Під час поїздки по штату Пенсільванія президент США Джордж Буш відвідав найбільший у країні завод iз виробництва легендарних мотоциклів «Харлей Девідсон» (Harley- Davidson). Після огляду цехів, Дж. Буш вирішив сам випробувати продукцію заводу і осідлав одного з «харлеїв», щойно спущеного із конвеєру. Можливо, таким чином президент вирішив віддячити байкерам, які підтримали його на попередніх президентських виборах. Під час візиту Джордж Буш ні на мить не знімав сині сонцезахисні окуляри, пояснюючи це тим, що так він схожий на лідера групи U2 Боно, творчість якого він дуже любить.

Газета: