Президента можуть оштрафувати?
Учора закінчився термін, коли Президент Віктор Ющенко мав добровільно відновити своїм указом на посаді голову Київської облдержадмінстрації Євгена Жовтяка. Відповідне рішення Києво-Святошинський районний суд виніс ще 16 червня цього року. Згідно із законом, якщо Президент не виконає рішення суду, його... оштрафують.
Сам Жовтяк каже, що його звільнили незаконно, і в суд він подавав заради справедливості. Нагадаємо, 27 квітня уряд вніс Президенту подання про звільнення голови Київської ОДА з формулюванням за «погіршення окремих показників соціально-економічного розвитку області». Зараз Євген Жовтяк скрізь носить із собою важкувату папку з графіками та статистикою, наполягаючи на тому, що погіршення немає. Більше того, очолювана ним Київська область динамічно розвивалася. «У моєму разі мене могли звільнити лише за власним бажанням», — пояснює він.
Чинний голова Київської області Віра Ульянченко запевняє, що за крісло не тримається і готова підкоритися будь-якому рішенню глави держави. «Якщо він ухвалить рішення відмінити свій указ і призначити іншого губернатора, я займатимуся іншою роботою», — заявила вона вчора.
Утім, і так ясно, на чию користь Президент ухвалить рішення, для цього не треба бути провидцем. До того ж у Віри Іванівни є ще одна суттєва перевага — вона сидить у кабінеті, а Євген Жовтяк зі своїми графіками — на вулиці. Можна сто разів відновитися через суд, але реалії української політики такі, що поки в твоєму кабінеті господарює інший, ти — не при справах, повідомляє Олена ЯХНО, «День».
Хмельницький губернатор — наймолодший
Учора (10 серпня) у Хмельницькому представлено «партгоспактивові» нового губернатора — 29-річного Олександра Буханевича. Наймолодшого за віком серед усіх своїх колег, які були й є. Інтрига, що довго тримала в напрузі місцевий політикум, почалася 4 травня, коли Івана Гладуняка, попереднього губернатора, депутати обрали головою обласної ради. Досі Олександр Буханевич працював керуючим справами облдержадміністрації. Його вважають «людиною Гладуняка». Підставою для цього є, так би мовити, географія. Тобто Нетішин, місто творців мирного атому, де Іван Гладуняк свого часу працював міським головою. А Олександр Буханевич прибув до Хмельницького, звільнившись iз посади секретаря Нетішинської міської ради. Стрімка кар’єра випускника Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого (м. Харків) Буханевича справляє враження. Потім він ще здобув диплом Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту й бізнесу. У його короткій біографії — робота старшим слідчим прокуратури Житомира, заступником декана правничого факультету Національного університету «Острозька академія». Прогнозуючи перебіг наступних подій, місцеві спостерігачі вказують на те, що облдержадміністрація й обласна рада будуть жити та бути в повній злагоді. Олександр Буханевич — керівник фракції «Наша Україна» в обласній раді. Представником цієї ж політичної сили є й Іван Гладуняк. Процедура представлення нового губернатора відбулася за традиційним сценарієм. Радник Президента Анатолій Ткачук побажав Олександрові Буханевичу плідної праці. Той пообіцяв виправдати високу довіру, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Запоріжжя: школи відремонтовано — підручників немає
В обласному центрі семикласники залишаться без нових підручників, повідомив начальник міського управління освіти Дмитро Сикиринський. За словами освітянського керівника, учні будуть навчатися за підручниками, виданими в 1996 році, які не співпадають зі шкільною програмою. Коли до Запоріжжя надійдуть нові учбові матеріали, поки невідомо. В повному обсязі підручниками забезпечать лише 5-ті, 6-ті та 10-ті класи. В цілому ж школи міста готові зустріти учнів 1 вересня. Як розповів Дмитро Сикиринський, фінансування освіти в Запоріжжі проводиться в повному обсязі, в загальноосвітніх закладах вже провели ремонти, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Черновецький попросив зарплату в 1 гривню
Київський міський голова Леонід Черновецький звернувся із заявою до відповідної служби КМДА з проханням щомісяця відправляти належну йому зарплату на рахунок Головного фінансового управління столиці як «грант на будівництво житла для соціально-незахищених верств населення». Таке рішення Леонід Михайлович ухвалив, керуючись частиною IV статті 24 Закону України «Про оплату праці» та Законом України «Про добродійність і добродійні організації». За свою діяльність на посаді столичного мера Леонід Черновецький отримуватиме лише одну гривню, повідомили glavred.info в прес-службі КМДА. Нагадаємо, що міський голова днями поінформував журналістів: житло для квартирних черговиків будуватимуть виключно за рахунок міського бюджету. Леонід Михайлович зазначив, що відповідний ресурс для цього, з огляду на чимале перевиконання бюджетних зобов’язань, у столичній скарбниці є. Вирішено також проблему з виділенням відповідних земельних ділянок.
Більшість американців проти війни в Іраку
Майже дві третини американців виступають проти війни в Іраку та підтримали б часткове виведення військ до кінця року, засвідчили в середу дані опитування, проведеного на замовлення американської телекомпанія CNN. Кількість незадоволених стала рекордною за весь час опитувань CNN з початку військових дій в Іраку у березні 2003 року. Опитування свідчить, що кількість прихильників вторгнення за цей час скоротилася вдвічі, до 36 відсотків, а 60 відсотків респондентів нині виступають проти війни, тоді як 61 відсоток вітав би часткове виведення військ. У опитуванні взяли участь 1047 людей, похибка становить три відсоткові пункти.
Палестинську адміністрацію можуть розпустити
Палестинський уряд не може працювати в обстановці окупації, вбивств і викрадень. Таку думку висловив у середу в бесіді з журналістами палестинський прем’єр Ісмаїл Ханійе, слова якого наводить інтернет-версія ізраїльського видання «Едіот ахронот». «Усі вищі політичні кола, керівництво та фракції, а також уряд запрошені на обговорення майбутнього Палестинської національної адміністрації слідом за недавнім ізраїльським нападом», — заявив І. Ханійе, маючи на увазі проведений нещодавно ізраїльтянами арешт голови палестинської законодавчої ради Азіза Двейка. При цьому І. Ханійе не виключив можливості розпуску Палестинської національної адміністрації (ПНА), що може статися вперше з моменту її заснування 1994 року.
У Великій Британії упередили теракти
Британські спецслужби заявили, що запобігли серії терактів. Припускають, що зловмисники збиралися підірвати пасажирські літаки в небі над Атлантикою. У заяві поліції говориться, що внаслідок спільної операції антитерористичного підрозділу Скотланд-ярду та служби безпеки, в Лондоні та за його межами арештовані щонайменше 18 людей. Стеження за підозрюваними тривало декілька місяців. Як вважає поліція, зловмисники планували в ручній поклажі пронести на борт авіалайнерів вибухівку й підірвати літак у польоті. Припускають, що однією з цілей зловмисників мав стати рейс із Великої Британії до США. Британський уряд підняв рівень загрози національної безпеки до максимального. Як пояснюється на інтернет-сайті МІ-5, це означає, що теракт може статися будь-якої миті. Надзвичайні заходи безпеки вживають у всіх британських аеропортах. За рекомендацією міністерства транспорту, пасажирам наказано сідати в літаки без ручної поклажі. Паспорти та гаманці проносити на борт можна лише в прозорому пакеті. Категорично заборонені в салонах на рейсах компанії будь-які електроприлади, зокрема комп’ютери й мобільні телефони.
Банди кримінальних злочинців тероризують Бразилію
Потужне злочинне угруповання продовжує палити суди, кидати ручні бомби в поліцейські дільниці й грабувати банки в найбагатшому штаті Бразилії, й федеральний уряд не виключає, що кине на боротьбу з кримінальними злочинцями армійські частини. Напади злочинців тривають у штаті Сан-Паулу третю ніч поспіль, хоча поліція говорить про зниження кількості інцидентів. Поліцейські вбили не менш як п’ять учасників нападів і затримали чотирьох. Угруповання з португальською абревіатурою PCC неодноразово виступало ініціатором акцій насильства в Сан-Паулу. У травні кримінальні злочинці намагалися таким чином протестувати проти переведення арештованих членів угруповання у більш віддалені в’язниці, де, у свою чергу, теж виникли заворушення. Тоді в зіткненнях з членами угруповання PCC поліцейські вбили майже 200 осіб.