Визначено українських акціонерiв «Росукренерго»
Бенефіціаріями 50-відсоткової частки Raiffeisen Investment AG у компанії RosUkrEnergo AG (ексклюзивний постачальник імпортного газу в Україну) є два українські громадянина — Дмитро Фірташ (90% акцій) та Іван Фурсін (10%), йдеться у звіті аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers, з яким ознайомилося Агентство газової інформації Інтерфаксу. Офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов не підтверджував і не спростовував цієї інформації, нагадавши, що «Газпром» завжди прямо був представлений у цій компанії; решта запитань — до Києва». За даними газети «Известия», Дмитро Фірташ, власник баскетбольного клубу «Київ», представник компанії Eural Trans Gas у Туркменії, Узбекистані та Казахстані. Компанія зареєстрована в Будапешті, де Фірташ здебільшого проживає. Він також є президентом філії компанії Highrock Holdings Ltd, власником якої є бізнесмен Семен Могилевич. Д. Фірташ також фактичний власник українських телеканалів К-1 та К-2. Іван Фурсін — власник одеського Місто-банку, а також основний акціонер Одеської кіностудії. Згідно зі звітністю «Газпрому», чистий прибуток RosUkrEnergo AG, що виконував у 2005 році функції оператора поставок туркменського газу в Україну, за підсумками дев’яти місяців 2005 року становив 14,269 млрд. рублів, а виручка — 83,362 млрд. рублів.
Сюжети майбутнього
У справу налагодження вітчизняної кіноіндустрії вступили нові гравці. А саме — Ялтинська кіностудія спільно з Міністерством культури, Асоціацією продюсерів України, Українською медіа-групою і проектом «КІНОКОЛО» (що включає в себе однойменний кінознавчий часопис, інтернет-ресурс і видавництво) оголосила конкурс повнометражних сценаріїв «Сюжет для Ялти». Конкурс триватиме з 1 травня до 10 вересня і матиме на меті виявлення нових імен в драматургії й, більш широко, — поновлення власного кіновиробництва на Ялтинській студії. Обмежень за жанрами нема, але організаторiв у першу чергу цікавитимуть романтичні комедії, авантюрні стрічки, музичні фільми і трилери — тобто комерційні сюжети, розраховані на успіх у масового глядача. Змагання триватиме в три етапи. Спочатку, до 21 травня, конкурсант повинен прислати коротке оповідання на задану тему, що матиме, за всіма правилами, закінчену композицію, діалоги, енергійну фабулу. Це буде добрим тестом для подальшого добору, а прислані оповідання публікуватимуться на сайті «КІНОКОЛО». Тих, кого журі пропустить далі, муситимуть прислати заявку, в якій вже буде коротко викладена ідея власне великого сценарію. На третьому етапі необхідно прислати детальний поепізодний синопсис історії, котру конкурсант хотів би бачити втіленою на екрані. Після 10 липня оголосять переможців, які вже почнуть писати повноціннi сценарії. Всього таких щасливців буде 10, вони підпишуть контракти про продаж прав на екранізацію своїх творів, а їхня винагорода становитиме не менше 15000 гривень. Підсумки всього конкурсу і церемонія укладення угод пройдуть у вересні. Якщо до фінішу дійдуть більше талантів, ніж заплановано, «квота переможців» буде збільшена. Склад журі конкурсу — славетний режисер Роман Балаян (голова), керівник «КІНОКОЛА», відомий кінокритик Володимир Войтенко, організатор проекту, письменниця і сценарист Алла Сніцар, генеральні директори Ялтинської кіностудії Дмитро Таран і Української медіа-групи Микола Шевченко, президент Асоціації продюсерів України Олексій Серков — дозволяє сподіватися, що рішення будуть об’єктивними і реально допоможуть розпочати справді масове виробництво якісних комерційних фільмів, чого вітчизняному кіну дуже не вистачає, повiдомляє Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День».
У травні в Україні відбудуться Дні Європи
Із 20 по 28 травня в містах України відбудуться Дні Європи, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Представництва Європейської комісії в Україні. Дні Європи 2006 пройдуть 20 травня в Києві, 26 травня — в Запоріжжі та 28 травня — в Харкові. Спеціально до свят буде створене Європейське містечко, де будуть представлені 26 посольств. У Кварталі європейських страв відвідувачі зможуть скуштувати традиційні страви з усіх куточків Європи. Крім того, працюватимуть Школа європейських мов, Квартал музики і мистецтв. У павільйоні суспільних дебатів пройдуть дискусії, де українці та європейці зможуть обговорити гарячі питання європейського життя. Також протягом Днів Європи відбудеться Європейський футбольний турнір. Увечері після офіційної церемонії відкриття почнеться рок-концерт. Дні Європи відзначають в Україні вже вчетверте.
Київ отримає сигнал від НАТО
Генеральний секретар НАТО Яаап де ХООП СХЕФФЕР заявляє, що «сигнали про розширення НАТО», в тому числі і щодо України буде зроблено Альянсом у ході саміту в Ризі в листопаді нинішнього року. На прес-конференції в Брюсселі генсек Альянсу зазначив, що в Софії 27—28 квітня в ході неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн — членів НАТО обговорення питання розширення тільки почнеться. «Рига дасть сигнали про розширення. Ми лише почали обговорення цього питання», — заявив Яаап де Хооп Схеффер. Генсек Альянсу уточнив, що зустріч міністрів закордонних справ, яка відбудеться в Софії, є підготовчою до Ризького саміту. «У ході засідання обговорюватиметься питання розширення. Рига не стане самітом, в ході якого буде прийнято ухвалу щодо розширення. Для цього занадто рано. Але я також знаю, що країни, які мають наміри стати членами НАТО, чекають сигналів від Альянсу у Ризі. Ми на самому початку дискусії», — підкреслив Яаап де Хооп Схеффер.
Європа ударить по пробках «зеленою» міні машиною
В університеті англійського міста Бат, заснованого ще стародавніми римлянами, було представлено екологічний міні-автомобіль на трьох колесах, який може стати ключем до розв’язання проблеми міських пробок. Прототип за назвою Clever (від Compact Low Emission Vehicle for Urban Transport — компактний засіб міського транспорту з низьким рівнем вихлопу) займає площу лише один метр завширшки і набагато менше забруднює навколишнє середовище, ніж звичайні автомобілі. Цей триколісний «Розумник» побудований на принципово новій платформі, яка нахиляється, що гарантує йому стійкість і маневреність. Крім того, малятко здатне розвивати швидкість до 100 км/год. Двомісний Clever став результатом майже трьох з половиною років роботи вчених із дев’яти європейських країн. Проект коштував 2,2 млн. євро і фінансувався Євросоюзом.
Екс-генпрокурор Туркменістану просить про пощаду
Колишній генеральний прокурор Туркменістану Курбанбібі Атаджанова в ефірі державного телебачення слізно благала президента країни Сапармурада Ніязова не саджати її до в’язниці. Екс-генпрокурор звинувачується в хабарництві, шантажі та корупції. Напередодні на національному телебаченні про порушення закону, допущені Гурбанбібі Атаджановою, говорив сам Сапармурад Ніязов. Атаджанова, що займала пост генпрокурора з 1995 року, була відповідальна за декілька десятків гучних процесів, пов’язаних, зокрема, зі спробою замаху на туркменбаші 2002 року. Колишній прокурор звинувачується в розкраданні державної власності, включаючи десятки машин і вілл та тисячі голів худоби. «Мій великий керівник, я дуже винна! Все, що тут сказано, правда і я повністю визнаю це. Тут нічого заперечувати і нічого додати. Мій великий керівник, я прошу лише про милосердя. У мене три дочки й жодного сина. Будь ласка, виявіть милосердя і не відправляйте мене до в’язниці», — сказала Атаджанова. Гурбанбібі Атаджанова була відома в країні як «залізна леді». Під її керівництвом пройшли судові процеси над тими, кого вважали причетними до спроби замаху на президента 2002 року.
Білоруси визнали Лукашенка ідеалом політика
У Білорусі 44% населення вважають Олександра Лукашенка ідеалом політичного діяча. Такі результати опитування громадської думки, оприлюднені соціологом, професором Олегом Манаєвим. Лукашенко вперше за 6 років обійшов за цим своєрідним рейтингом свого російського колегу та постійного конкурента Володимира Путіна. Його вважають ідеалом політика 27,1% опитаних громадян Білорусі. За російським лідером ідуть Джордж Буш — 4,6%, Жак Ширак — 4,4%, Фідель Кастро — 3,9%, Ангела Меркель — 3,7%, Тоні Блер — 3,5%, Юлія Тимошенко — 3,2%. Соціологи вважають, що зростання популярності Лукашенка прямо пов’язане з останньою виборчою кампанією. Разом з тим можна вважати, що й після неї його перевага не зникне, хоча, ймовірно, трохи поменшає, вважають експерти. На запитання, «якби вам довелося вибирати між об’єднанням із Росією і вступом до Європейського Союзу, що б ви вибрали?», — 56,1% опитаних назвали об’єднання з Росією, 31,9% — вступ до ЄС. При цьому європейцями себе вважають 36% білорусів, а радянськими людьми — 52%.