Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

7 квітня, 2006 - 00:00

У Донецьку художників вигнали на вулицю

Представники однієї з найбільш мирних професій — художники провели днями у Донецьку справжню акцію протесту проти незаконної приватизації будівлі їхньої творчої спілки. Як заявив на мітингу голова правління обласної організації Національної спілки художників України Олександр Скорих, частину цього приміщення вже давно під різними приводами почала «захоплювати» одна з комерційних фірм шахтарської столиці. У результаті донбаські художники, яких у шахтарському регіоні 150 осіб (серед яких, до речі, два народних та вісім заслужених художників України), опинилися буквально на вулиці, враз позбавившись й своєї виставочної зали, й скульптурно-монументальної майстерні, й навіть офісу спілки. Причому, як зазначає О. Скорих, фірма одного дня просто не пустила їх всередину, оголосивши, що відтепер будівля повністю належить їй. Як підкреслили учасники мітингу, одними масовими виступами вони не обмежуватимуться й мають намір шукати правди в різних інстанціях, звертатися у всі центральні й місцеві органи влади, а також у разі необхідності навіть подати на кривдників у суд, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Після щеплення — до лікарні

17 дітей у віці від 7 до 14 років із села Вербка госпіталізовано до Кам'янець-Подільської центральної райлікарні (Хмельницька область). 4 квітня в період з 10 до 12 години в загальноосвітній школі села Вербка було проведено планову туберкулінову діагностику. «Для 17 із 180 представників підростаючого покоління результат цієї процедури виявився вельми прикрим», — повідомив «День» головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Коломієць. У цих дітей піднялася температура, їх лихоманило, скаржилися на нудоту, запаморочення. Відомо, що ці туберкулінові проби виготовлено 20 вересня 2005 року в Харкові. Однак ці ж таки проби, як заявив Микола Коломієць, використовували для діагностики й в інших селах Кам'янець-Подільського району — «там минулося без пригод». На місце надзвичайної події прибула комісія Обласного управління охорони здоров'я, прокуратура району порушила за цим фактом кримінальну справу. Висунуто різні версії щодо причини, з якої це сталося. «Можливо, порушено технологію діагностики», — розмірковує головний санітарний лікар. За його словами, небезпеки для життя дітей немає, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Таємницю поховань розкриють у Києві

Працівники археологічно-архітектурної служби Львова біля Катедрального собору на вулиці Беринди знайшли сім поховань ХVIII століття. Самі археологи, які тут працюють, ці дослідження називають польовими. Після них усі напрацьовані матеріали буде направлено в Iнститут археології в Києві для проведення лабораторних досліджень.

«Європа може повчитися...»

Європейські парламентарії висловлюються за необхідність надання Україні чіткої перспективи майбутнього членства в Євросоюзі, повідомляє Інтерфакс-Україна. Таку позицію під час обговорення парламентських виборів, що відбулися в Україні 26 березня, висловили більшість депутатів Європарламенту на пленарному засіданні в Страсбурзі. Усі виступаючі відзначили, що вибори в Україні були вільними, справедливими й відповідали міжнародним стандартам. Європарламентарій Ребекка Хармс (Німеччина) висловила думку, що «Європа може повчитися у України». Вона аргументувала свою думку тим, що, наприклад, у Німеччині в голосуванні беруть участь не так багато громадян, як це було в Україні, які «усвідомили своє право голосувати». Депутат піддала різкій критиці висловлювання віце-президента Європейської комісії Гюнтера Ферхойгена про те, що «навіть через 20 років Україні не буде місця в ЄС» та відзначила, що таке висловлювання неприпустиме. У зв’язку з цим Р. Хармс висловила думку, що європейські інститути «мають бути амбіційнішими в своїх пропозиціях Україні». Європейський комісар Беніта Ферреро Вальднер також заявила про готовність продовжувати співпрацю з Києвом, нагадавши, що після вступу України до ВТО, між Україною та ЄС має бути зона вільної торгівлі. «Це важливо для майбутнього України. Ми хочемо працювати разом з Україною», — сказала вона.

Мінськ готовий відпустити екс-посла з «доброї волі»

Білорусь говорить, що готова зробити жест доброї волі щодо колишнього посла Польщі в країні Маріуша Машкевича, якого було затримано під час розгону міліцією опозиційного наметового табору, що простояв чотири доби у центрі Мінська в ніч із 23 на 24 березня, і засуджено до арешту на 15 діб за участь у несанкціонованих протестах. Про це сказав на брифінгу прес-секретар МЗС Андрій Попов. Влада Польщі раніше зажадала від білоруської влади звільнення свого екс-дипломата, якого після арешту було госпіталізовано в зв’язку з хворобою серця. «Така нота (про звільнення екс-дипломата), яку ми, підкреслюю, у жодному разі не розглядаємо як вимогу, дійсно знаходиться в МЗС Білорусі. Її може бути розглянуто білоруською стороною виходячи з принципів доброї волі», — цитує Попова Інтерфакс.

Ізраїль «затримав» міністра ХАМАС

Представники палестинського радикального руху ХАМАС заявляють, що ізраїльська поліція затримала одного з міністрів нещодавно сформованого ним палестинського уряду. Халеда Абу Арафа, міністра з питань Ієрусалима, було затримано на єрусалимській околиці, запевняють представники ХАМАС. За їхніми словами, Абу Арафа, який проживає в місті, колись вже кілька разів затримували ізраїльські сили. За даними інформаційних агентств, цього разу це сталося на контрольно-перепускному пункті між Східним Єрусалимом й одним із його передмість, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: