Український флот — у надійних руках
Учора Президент України Віктор Ющенко своїм указом призначив контр-адмірала Ігоря Тенюха командуючим Військово-морськими силами Збройних сил України. Другим указом В. Ющенко звільнив віце-адмірала Ігоря Князя з цієї посади.
Ігор Тенюх під час помаранчевої революції першим серед адміральського та генеральського складу закликав українських військових не виконувати злочинні накази. Але за нової влади контр-адмірал пропрацював недовго. 18 липня подав у відставку. Своє рішення він пояснив небажанням брати участь у «руйнуванні та знищенні ВМС». Йшлося про розформування ескадри різнорідних сил — наймогутнішого з’єднання українського флоту. Друга причина відставки — небажання служити під керівництвом віце-адмірала Ігоря Князя «за морально-етичними міркуваннями». Тоді відставку контр-адмірала не прийняли. А зараз — довірили відроджувати Військово-морський флот України.
І. Тенюх народився в 1958 році. З 1997 року обіймав посади командира бригади надводних кораблів, керівника організаційної групи з формування ескадри різнорідних сил, командира ескадри різнорідних сил Військово-морських сил ВСУ. У 2002 році виконував обов’язки командувача багатонаціонального військово-морського об’єднання Blackseafor.
«Україна має 1765 кілометрів морського кордону, тому повинна мати гідні, а не представницькі ВМС», — сказав І. Тенюх влітку минулого року в інтерв’ю «Дню». Як кажуть, Бог на поміч. Хочеться сподіватися, що в контр-адмірала все вийде, повідомляє Олена ЯХНО, «День».
У Кам’янці-Подільському знову був «День»
Учора в стародавньому Кам’янці-Подільському відбулася презентація нових для цього міста книжок із «Бібліотеки газети «День» — «Війни і мир», «День і вічність Джеймса Мейса» та «Апокрифи Клари Гудзик», а також відкриття фотовиставки «Дня». Варто зазначити, що презентація нових книжок переросла у довготривалу дискусію між студентами й викладачами Кам’янець-Подільського університету та головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною. Зрештою, це уже стало традиційним для таких зібрань. Про те, як сприймають ініціації «Дня» на Хмельниччині, про внутрішньоукраїнську інтеграцію, проблеми викладання історії в школах та ВНЗ i про багато інших піднятих на презентації тем читайте в наступних номерах «Дня», повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».
У режимі підвищеної складності
Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що правоохоронні органи починаючи з середи, 22 березня, працюють у режимі підвищеної складності в зв’язку з майбутніми виборами, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на департамент із громадських зв’язків МВС України. За його словами, такий режим служби продовжиться до оголошення остаточних результатів голосування. Окрім того, глава МВС закликав співробітників правоохоронних органів до спокою й урівноваженості під час несення служби в цей період.
Грип повертається
За інформацією Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров’я, за минулий тиждень (із 13 до 19 березня) в 10 контрольних містах України зафіксоване зростання захворюваності на грип і ГРВІ на 32,2% порівняно з попереднім тижнем, повідомляє Інтерфакс-Україна. Половина хворих — діти.
Перевищено епідеміологічний поріг в Одесі — на 22,95%. Рівень захворюваності нижче епідемічних порогів у Вінниці — на 37,3%, Дніпропетровську — 26%, Донецьку — 45,5%, Запоріжжi — 50,5%, Києві — 56,4%, Львові — 8,1%, Сімферополі — 15,9%, Харкові — 81,3%, Чернігові — 43,3%. Госпіталізовано 270 осiб, у тому числі 251 дитина. Летальних випадків не зареєстровано.
Таким чином, робить висновок Український центр грипу, ситуація з грипом і ГРВІ може розглядатися як продовження осінньо-зимового підйому захворюваності населення на ГРВІ. Фахівці вважають, що погодні умови березня — температура повітря, вологість i опади — сприяють поширенню респіраторних інфекцій. Незначне перевищення епідемічних рівнів захворюваності може бути зумовлене також циркуляцією вірусу грипу типу «В», особливо це стосується «епідемічних хвиль» наприкінці епідемічного сезону. Віруси грипу «В» за вірулентністю, контагіозністю й епідемічною активністю поступаються збудникам типу «А».
43% українців за вступ до ЄС
За результатами соціологічного опитування, проведеного «Фондом Свободи», 42,9% громадян підтримують отримання Україною членства в Європейському Союзі. Відповідаючи на запитання: «Якби референдум про вступ до ЄС відбувся в найближчу неділю, як би ви проголосували?» — 42,9% опитаних громадян заявили, що проголосували б за вступ України до ЄС, 28,3% — висловилися проти, 17,7% респондентів важко було відповісти на це запитання, а 11,1% — не мають наміру голосувати. Дослідження проводилося з 12 до 19 березня, вибірка є репрезентативною, всього було опитано 1283 респондента у віці понад 18 років. Похибка становить 2,9%.
Російські депутати їдуть на вибори
Велика група депутатів російської Держдуми візьме участь у спостереженні за парламентськими виборами в Україні. Як повідомив Інтерфаксові координатор цієї групи, віце-спікер Держдуми від фракції «Родина» Сергій Бабурін, у різні регіони України відправляться щонайменше 23 депутати Держдуми, однак не виключено, що їх число збільшиться, оскільки зараз вирішується питання про надання статусу спостерігачів ще ряду російських парламентаріїв. «Половина наших депутатів виступає як міжнародні спостерігачі за лінією Міжпарламентської асамблеї СНД, а інші є спостерігачами від РФ», — сказав С. Бабурін.
Молдова не бачить катастрофи в Придністров’ї
Міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Стратан заявив, що Кишинів не бачить необхідності в наданні гуманітарної допомоги придністровському регіону. За його словами, світова спільнота також не бачить передумов визнання в регіоні гуманітарної катастрофи. «Офіційних нот про направлення до придністровського регіону гуманітарної допомоги від Росії уряд Молдови не отримував. Ми сподіваємося, що отримаємо таку ноту в найближчому майбутньому», — сказав Стратан. Характеризуючи відносини між Молдовою і Росією, А. Стратан назвав їх конструктивними, зазначивши, що дві держави реалізують спільні програми і співпрацюють у різних галузях, повідомляє Інтерфакс.
Нев’їзний Акаєв
Президент Киргизстану Курманбек Бакієв (на фото) не бачить причин для повернення екс-глави республіки Аскара Акаєва на Батьківщину. «Я гадаю, що повернення А. Акаєва було б можливим у короткі терміни, якби він попрохав пробачення у свого народу після того, що сталося в березні 2005 року», — заявив К. Бакієв. «Народ Киргизстану — великодушний народ, він би, мабуть, пробачив і зрозумів його. Зараз я маю сумнів, що сьогоднішня ситуація є такою, за якої можливо було б повернення А. Акаєва», — зазначив президент. «Перебуваючи за межами Киргизстану, Акаєв і його дружина пишуть статті, в яких дається часто спотворена оцінка подій, що відбуваються в республіці. Очевидно, ці люди нічого не розуміють, що сталося і чому», — пояснив К. Бакієв.