Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

17 лютого, 2006 - 00:00

Наша ракета відправила їхній супутник

Лос-Анджелес. Успішно минув перший цьогорічний запуск міжнародною компанією «Морський старт» (Sea Launch): українсько-російська ракета «Зеніт-3SL» вивела на орбіту американський супутник зв’язку «EchoStar X» із платформи «Одіссей» у районі екватора в Тихому океані. До консорціуму «Морський старт», створеного у 1995 році, входять американська компанія «Boeing», британсько-норвезька компанія «Kvaerner Group», конструкторське бюро «Південне» (Україна), виробничі об’єднання «Південмаш» (Україна) і РКК «Енергія» (Росія). Відправлений на геосинхронну орбіту супутник зв’язку покликаний забезпечити трансляцію телепередач компанії DISH Network. Компанія «Морський старт» — єдина у світі може здійснювати запуски з району екватора, що дозволяє виводити на орбіту супутники більшої маси. Президент України Віктор Ющенко вітає успішний запуск ракетоносія «Зеніт-3SL», спроектованого державним КБ «Південне», повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави. В. Ющенко впевнений, що участь України в міжнародних космічних проектах такого рівня свідчить про високу конкурентоспроможність космічної галузі та світове визнання успіху українських фахівців.

У справі Гонгадзе шукатимуть державну таємницю

У слуханні справи з обвинувачення виконавців вбивства журналіста Георгія Гонгадзе оголошена перерва на невизначений термін до встановлення державної таємниці в матеріалах справи. Головуюча суддя Ірина Григор’єва вчора винесла ухвалу, якою частково задовольнила клопотання представників потерпілої сторони та зобов’язала експерта МВС зробити висновок, які з матеріалів справи становлять державну таємницю. В інтерв’ю журналістам адвокат, представник Лесі Гонгадзе Андрій Федур сказав, що ухвала судді свідчить про зацікавленість суду встановити в матеріалах справи державну таємницю. На його думку, перевірку матеріалів треба було проводити до судового розгляду кримінальної справи, передає Інтерфакс- Україна. У свою чергу представник інтересів Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко наголосила, що рішення судді «призводить до ще одного затягнення процесу». На її думку, перевірка займе не менше двох тижнів, у зв’язку з чим допити підсудних продовжаться лише в березні. Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи знімуть обмеження на присутність представників ЗМІ, А. Федур сказав: «Я гадаю, що так».

Президент пише листи країнам НАТО

Усі країни — члени НАТО отримають від Президента України Віктора Ющенка листа про плани Києва стосовно Альянсу: надії на приєднання до Плану дій щодо членства в квітні та про готовність розпочати його виконання з осені нинішнього року. Про це агентству Iнтерфакс-Україна після передачі відповідного листа прем’єр-міністру Бельгії повідомив перший заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко. «Моє враження — в Брюсселі є розуміння українських прагнень», — сказав дипломат. «Трансформуючи наш сектор безпеки й оборони та роблячи достатньо для ствердження демократії, прав людини, свободи преси, для ствердження в усіх секторах нашого життя принципів верховенства закону, ми зможемо чекати, що на саміті НАТО в 2008 році Україна буде запрошена до повного членства. Це — план наших амбіцій», — сказав заступник міністра. Відповідаючи на питання про доцільність таких листів до проведення парламентських виборів, оскільки неофіційно представники НАТО прямо зв’язують подальший розвиток відносин із Києвом від результатів парламентських виборів, А. Бутейко висловив надію, що майбутній парламент буде більше проєвропейським, аніж нинішній.

«Зондаж» на польському напрямi

Прем’єр-міністр Юрій Єхануров учора відвідав із офіційним візитом Польщу, на сьогодні запланований його робочий візит до Чехії. Як повідомила прес-служба Кабміну, в перший день візиту глава українського уряду зустрівся з президентом Польщі Лехом Качинським і провів переговори з главою Ради міністрів Польщі Казимежом Марцинкевичем. Прем’єр-міністр також поклав квіти до пам’ятника Невідомому солдату у Варшаві та пам’ятника Тарасу Шевченку. Сьогоднi Ю. Єхануров проведе зустрічі з представниками ради з питань підприємництва Польщі, главою Сейму Мареком Юреком і главою Сенату Богданом Борусевичем. Це перший візит представника української влади до Польщі після приходу в сусідній країні нової влади.

Тбілісі намагається порозумітися з Москвою

Через день після голосування в парламенті Грузії, що закликало вивести російських миротворців iз Південної Осетії, держміністр Грузії з урегулювання конфліктів Георгій Хаїндрава вчора відбув до Москви роз’яснювати позицію Тбілісі. «Ми, як мінімум, повинні нейтралізувати той негативний чинник, який є в наших відносинах», — наводить Iнтерфакс слова, сказані ним перед відльотом. Грузинський парламент закликав замінити російських миротворців представниками інших країн, однак при цьому не назвав конкретних термінів виведення. Раніше Україна заявляла про свою готовність брати участь в операції. Хаїндрава заявив, що збирається обговорити в Москві «перспективи продовження в Південній Осетії миротворчої місії й хід миротворчого процесу». «Ми спробуємо зробити все можливе, щоб Росія була партнером Грузії, а не противником», — заявив Хаїндрава.

Семимісячні немовлята знають математику

Перші уявлення про математику в дітей з’являються задовго до того, як вони починають ходити або говорити. Про це свідчить дослідження, опубліковане в «Працях американської академії наук». Поняття про цифри з’являється у дітей до семимісячного віку. До цього часу вони вже можуть зіставляти кількість почутих голосів із кількістю побачених ними осіб, повідомляє Бі Бі Сі. Дорослі з легкістю можуть розпізнати чисельний еквівалент між двома об’єктами, які вони бачать і двома об’єктами, які вони чують. Те саме можуть робити деякі тварини, наприклад, мавпи. Однак підтвердження того, що такою здатністю можуть володіти зовсім маленькі діти, досі не було. Керрі Джордан та Елізабет Браннон із університету Дьюк у Даремі, штат Північна Кароліна, програвали перед семимісячними немовлятами відео, що зображає двох або трьох незнайомих жінок, які одночасно вимовляли слово «дивися». Відеозображення транслювалося на двох розташованих поряд моніторах, в той час як малюки сиділи на колінах у батьків. Синхронізований із відео звук йшов через сховані колонки. У середньому діти провели набагато більше часу, зосередившись на екранах і зіставляючи кількість почутих голосів тому числу осіб, які вони бачили на моніторах.

Газета: