СДПУ(О) створює ініціативні групи
Соціал-демократична партія України (об'єднана) передала до Центрвиборчкому документи про реєстрацію ініціативних груп зі збирання підписів для проведення референдуму з питання вступу України в НАТО та ЄЕП. За словами заступника голови партії Володимира Зайця, СДПУ(О) вже провела 26 зборів по Україні зі створення таких ініціативних груп і передала в ЦВК «38 пакетів із документами» про їхню реєстрацію. В. Заєць також висловив надію, що найближчим часом відбудеться засідання ЦВК, на якому ці ініціативні групи буде зареєстровано. Депутат нагадав, що, відповідно до законодавства, після реєстрації таких груп вони повинні зібрати три млн. підписів громадян України в 2/3 регіонів країни, на основі чого може бути прийнято рішення про проведення Всеукраїнського референдуму.
Кабмін займеться піснями
Уряд України планує до 30 грудня підготувати проект рішення про створення бази даних вітчизняних пісенних творів. Про це повідомив віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко на останньому засіданні Ради взаємодії з питань розвитку української сучасної музики, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу віце-прем'єра. Проект рішення повинен сприяти збільшенню присутності української музики в національному радіоефірі. До складу ради, створеної 28 жовтня, входять музичні продюсери, представники рекордингових компаній, директори радіостанцій і представники державних органів.
12,5 тисячі робочих місць для інвалідів
Уряд України збирається створити понад 12,5 тис. нових робочих місць для людей із обмеженими фізичними можливостями, заявив віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко в ході комітетських слухань щодо проблем працевлаштування інвалідів, повідомляє прес-служба уряду. Їх буде створено за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. На думку В. Кириленка, особливої уваги заслуговує тенденція до збільшення кількості інвалідів у нашій країні. Тепер це 5 відсотків від загального складу населення. В. Кириленко вважає, що для поліпшення ситуації необхідно напрацювати законодавчі механізми, які дозволять Державному центрові зайнятості та його регіональним відділенням у повному обсязі займатися працевлаштуванням інвалідів, повідомляє Інтерфакс-Україна. У ході слухань В. Кириленко підкреслив необхідність напрацювання нової національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб із обмеженими фізичними можливостями й закликав громадські організації інвалідів узяти активну участь у цьому процесі.
Бі-Бі-Сі рекомендує...
Вчора в Києві, в Центрі медіареформ пройшла презентація нового видання «Редакційних настанов Бі-Бі-Сі для авторів випусків новин та інформаційних програм». Презентація книги відзначилась приїздом в Україну директора всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Найджела Чепмена, що саме собою може вважатися подією для українського медіапростору. У своїй промові він, зокрема, зазначив: «Я ставлюсь до цієї книги не як до захисника Бі-Бі-Сі від зовнішніх факторів, вона просто допомагає зрозуміти оточуючий світ». Книга редакційних настанов Бі-Бі-Сі видана двома мовами — українською і англійською, і складається з 19 розділів. Про дискусію, яку вона викликала в медійників в Україні, про випробовування і тиск на журналістів як у Великiй Британії, так і в Україні, про загальножурналістську систему координат, точки перетину та відмінності читайте в одному з найближчих номерів «Дня».
Квасневський — в Україні
Президент Польщі Олександр Квасневський вчора прибув до України з дводенним офіційним візитом. Програма перебування О. Квасневського в Україну передбачає, зокрема, зустрічі, переговори з Президентом України Віктором Ющенком, публічний виступ польського лідера, а також інші заходи. Учора В. Ющенко й О. Квасневський провели двосторонню зустріч у Маріїнському палаці у форматі віч-на-віч, після чого були проведені переговори в розширеному колі. Сьогодні О. Квасневський ушанує пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років, покладе квіти до пам’ятника загиблих унаслідок Голодомору. Цього дня планується, що польський президент побуває в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», де зустрінеться зі студентами. У цьому році завершується другий термін перебування О. Квасневського на посаді президента Польщі. Він покине свою посаду, на якій пробув два п’ятирічних терміни, 23 грудня. У жовтні цього року новим президентом обрано Леха Качинського.
Словаччина спростить візовий режим
«Наш візовий режим дуже близький до того, що існує між Польщею й Україною. Ми зробимо все можливе, щоб подорожі українців до Словаччини або через Словаччину були легшими та з меншими перешкодами, ніж досі», — заявив словацький прем’єр Мікулаш Дзурінда в інтерв’ю «Радіо Свобода». Як повідомлялося, уряд Словаччини постановив із 1 травня до 1 вересня цього року видавати візи громадянам України без оплати консульського збору. Таке рішення ухвалили у зв’язку з тимчасовим введенням безвізового режиму в’їзду до України для громадян країн ЄС і Швейцарії. Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров зараз перебуває в Словаччині з дводенним офіційним візитом.
Придністров’я піде слідами Косово?
Верховна рада невизнаної Придністровської Молдавської Республіки може ухвалити рішення про відділення від Молдови та створення незалежної держави, заявив її спікер Григорій Маракуца, коментуючи рішення парламенту Косовo про відділення краю від Сербії та Чорногорії. «Це рішення парламенту Косово не було раптовим. Як далі розвиватимуться події — покаже час, але, думаю, що Сербії та Чорногорії доведеться змиритися й визнати незалежність Косовo, їх просто умовлять — поставлять це умовою вступу до Євросоюзу», — зазначив Маракуца. Спікер не виключив повторення косовського сценарію в Придністров’ї. Повноваження нинішнього складу парламенту ПМР закінчуються 30 листопада, а вибори нового парламенту призначені на 11 грудня.
«Уперед», Шароне!
Визначена остаточна назва нової партії, яку заснував прем’єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон. Вона називатиметься «Кадіма», що на івриті означає «Уперед». Саме під такою назвою партія центристського спрямування, створена на початку поточного тижня, піде на дострокові вибори 28 березня. Перед цим Шарон вийшов із правої партії «Лікуд», одним із засновників якої був. За словами прем’єр-міністра, метою нової партії є виконання «дорожньої карти», розробленої міжнародною спільнотою для урегулювання конфлікту між палестинцями й ізраїльтянами. Опитування населення поки що обіцяють перемогу партії Шарона, передає Інтерфакс. Разом із тим ізраїльська політична історія свідчить, що нові партії рідко досягають великих успіхів.
«Аль-Джазіра» вимагає розслідування
Учора співробітники катарського телеканалу «Аль- Джазіра» провели символічну 15-хвилинну акцію протесту перед своїми представництвами за кордоном і в головному офісі в Катарі. Вони вимагають розслідування з приводу можливості завдання ударів по штаб-квартирі каналу в Досі. Телеканал уже проводить власне розслідування інформації, поширеної британською газетою The Daily Mirror. Видання стверджує, що 16 квітня 2004 року на зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Тоні Блером Джордж Буш порушив питання про можливості завдання бомбового удару по штаб-квартирі телеканалу, який постійно критикує політику США на Близькому Сході. Білий дім заявив, що взагалі не вважає за потрібне коментувати таку «дурницю».
«Продати Аляску назад!»
Газета Washington Post виступила з оригінальним планом позбавлення США від всіляких економічних ускладнень, запропонувавши «продати Аляску назад росіянам». У статті говориться, що план став результатом пропрацювання «зі всесвітньо відомими консультантами та стратегами». «Ринкова вартість Аляски, — зазначає автор, — складається з 4,5 млрд. барелів доведених запасів нафти плюс газ, ліс і мідна руда, причому ціни на все це зараз рекордно високі. У той же час у Росії є 50 млрд. нафтодоларів, і вона не знає, куди їх інвестувати». Запропонована операція з Аляскою «дозволила б скоротити дефіцит федерального бюджету, полегшити борговий тягар США» і оздоровити загальну економічну обстановку в країні, говориться в статті.