Суддя «травмував» іноземця
Цивільний одяг замість мантії з нагрудним знаком став причиною скарги, яку громадянин Білорусії подав на суддю одного з районних судів Вінниці. У своїй заяві до апеляційного суду області іноземець скаржиться на те, що суддя порушив статтю 134 Закону України «Про судочинство». Таким чином, скаржник вважає, що суддя знехтував конституційним правом та законними інтересами учасників процесу. Адже, як запевняє позивач, під час судового засідання він весь час відволікався від головного на деталі одягу судді. А ще емоційно травмувався від відкритого порушення закону самим суддею. Білорус сподівався, що після помаранчевої революції в українських судах усе відбувається по писаному, а не так, як він побачив. Як з’ясувалось, у вінницьких судах найбільш слухняні судді — жінки. Більшість із них засідання проводять у мантіях. До речі, для кожного судді за рахунок держави передбачається одна мантія та нагрудний знак на три роки роботи, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».
Пересилання листів та посилок подорожчало
Учора в Україні введено в дію нові тарифи на послуги поштового зв’язку. У прес-службі «Укрпошти» «Дню» пояснили, що підвищення проводиться в два етапи. З учора подорожчало пересилання простої кореспонденції (листів), а з 1 листопада подорожчання зачепить рекомендовану письмову кореспонденцію та посилки. Пресу розповсюджуватимуть за колишніми тарифами. У середньому ціни на доставку листів і посилок підвищено на 50%. Так, пересилка простого листа тепер буде обходитися в 70 копійок замість звичних 45, а стограмова бандероль подорожчає з 65 копійок до гривні. Останній факт, до речі, дуже негативно позначився на розсилці книг, які звичайно відправляються до читачів саме у вигляді бандеролі. Вітчизняні книговидавці висловили невдоволення відразу після оголошення планів «Укрпошти» підвищити тарифи. Тепер книга-поштою подорожчає і, відповідно, її купуватимуть менше.
Також майже вдвічі підвищено тариф за пересилку посилок у межах України та листів у країни СНД. Трохи підвищені тарифи за пересилання в країни СНД бандеролей. Наприклад, із 53 до 73 центів підвищений тариф за пересилання наземним транспортом бандеролі вагою до 100 г. У той же час вартість пересилання простих і рекомендованих листів у країни далекого зарубіжжя залишається незмінною.
«Укрпошта» пояснює свої дії крайньою необхідністю. Підвищення тарифів, за словами працівників прес-служби, зможе дещо згладити збитки підприємства. Разом із тим «Укрпошта» «погрожує» подвоїти не лише свої тарифи, але й надійність, а також якість пересилання, повiдомляє Вікторія ГЕРАСИМЧУК , «День».
Школи закриватимуть
Учора шкільний дзвінок покликав за парти 143,9 тисячі учнів Тернопільської області, повідомили «Дню» в Управлінні освіти і науки Тернопільської ОДА. Це на 3365 дітей менше, ніж було 1 вересня 2004 року. Через це, можливо, деякі навчальні заклади на Тернопільщині можуть закрити. Зокрема, під загрозу закриття потрапили ліцей при Чортківському педагогічному училищі та чотири початковi школи у Бережанському, Гусятинському, Збаразькому та Підгаєцькому районах, повідомляє Борис МАШЛЯНКА , Тернопіль.
Сказ «одомашнився»
Понад двісті випадків захворювання сказом зареєстровано в Донецькій області за перше півріччя поточного року. Як зазначають фахівці, це у 12 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року, в зв’язку з чим ситуація з цим захворюванням в регіоні залишається дуже напруженою. При цьому підкреслюється, що останнім часом домашні тварини захворюють сказом набагато частіше, ніж бродячі.
Так, за даними лікувально-профілактичних установ м. Маріуполя (Донецька обл.), iз 229 чоловік, які звернулися до лікарень по допомогу, 129 чоловік були вкушені саме домашніми тваринами, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
У мас-медійний скандал на Закарпатті потрапило ще одне видання
На Закарпатті в конфлікт між трьома газетами й головою Закарпатської ОДА потрапило ще одне видання — найбільша газета угорською мовою «Карпаті Ігаз Со». Колектив тижневика розповсюдив «Лист останньої надії», в якому керівника області Віктора Балогу звинувачують у намаганні «підпорядкувати собі незалежну угорськомовну пресу краю». Це вже другий виток конфлікту обласної влади й «Карпаті Ігаз Со» після того як ОДА, користуючись правом одного iз засновників газети, звільнила головного редактора Елеміра Кевсегі у квітні цього року. Нового керівника колектив не визнає і вбачає в цій історії «провокацію етнонаціонального характеру, що може суттєво вплинути на міжетнічні відносини та стабільність у регіоні», вказано в заяві колективу газети.
Нагадаємо, в конфлікті з губернатором через судові позови останнього перебувають три обласнi газети: «Старий Замок — Паланок», «Неділя. Тиждень» та «РІО». В. Балога позивається проти цих видань через інтерв’ю народного депутата Сергія Ратушняка, які, на думку керівника ОДА, «заповнені майже виключно брудом і примітивними образами на мою адресу».
Віктор Балога звернувся до прокурора області з проханням порушити кримінальну справу за фактом публікації та перевірити наведені в ній звинувачення. А у разі, якщо вони не підтвердяться, вжити заходів щодо захисту честі, гідності та ділової репутації голови ОДА.
Сьогодні, за інформацією начальника відділу преси, інформації та книгорозповсюдження Закарпатської ОДА Андрія МИШАНИЧА, в Закарпатській області зареєстровано 372 одиниці друкованої масової інформації обласного та районного значення. З них реально виходить понад сотню газет. Більшість газет друкуються державною мовою, повiдомляє Наталка ПОПОВИЧ , Ужгород.
Бесланська скорбота
Учора в північноосетинському місті Беслані почалися триденні траурні заходи пам’яті загиблих унаслідок захоплення бойовиками школи. Запаленi свічки та дзвони відміряли точний час, коли терористи захопили в заручники учнів, батьків і вчителів у приміщенні міської школи номер один. Бойовики вимагали закінчення війни в Чечні. До школи прийшли родичі загиблих, колишні заручники та просто жителі Беслану, які приносили квіти й пляшки з водою (на момент захоплення заручники відчайдушно потерпали від спраги). На стінах спортзалу школи, де бойовики тримали заручників, фотографії загиблих вчителів і учнів, а також спецназівців, повідомляє Бі-Бі-Сі. Унаслідок захоплення школи та подальшого штурму загинула 331 людина, серед них 186 дітей.
Страхіття від Катріни
Троє громадян України перебувають у місті Новий Орлеан (штат Луїзіана, США), що постраждало внаслідок стихійного лиха, спричиненого ураганом Катріна. Усі вони знаходяться в готелі «Шератон», стан українців задовільний, повідомило посольство України в США. Через три дні після того, як на Новий Орлеан налетів ураган Катріна, місто страждає від повені та мародерства. Мер міста Рея Наджін заявив журналістам, що жертвами стихії, можливо, стали тисячі людей. Близько мільйона осіб були евакуйовані з Нового Орлеана до урагану, але, як сказав Наджін, «пара сотень тисяч» залишилася в місті, розташованому в низині. Президент Джордж Буш, який перервав свою відпустку, облетів потерпілі території та заявив, що те, що відбулося, — одне з найбільших стихійних лих за всю історію США, і для ліквідації його наслідків «знадобляться роки».
Чехія зачекає з євро
Уряд Чехії має намір відстрочити на один рік запланований на 2009 рік перехід на єдину європейську валюту — євро. Як повідомили регіональні ЗМІ, влада Чехії вважає, що додатковий рік потрібен для завершення реформи фінансово-бюджетної політики країни у світлі її приєднання до держав ЄС, які входять до єврозони. Таким чином, Чехія планує перейти на євро в 2010 році — одночасно з Угорщиною та Польщею. Передбачається, що першим із нових членів ЄС євро введуть у 2007 році в обіг Естонія, Литва та Словенія. Кіпр, Словаччина, Мальта і Латвія, у свою чергу, збираються приєднатися до єврогрупи в 2009 році. Із країн ЄС на євро перейшло 12 держав.