МОЗ говорить, що серйозно боротиметься iз серцевими хворобами
Міністерство охорони здоров'я розробляє Національну програму попередження смертності і інвалідності внаслідок серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу відомства, виконання програми розраховане на 2006—2020 року. Перший етап програми (2006—2010) передбачає виконання першочергових заходів, другий (2010—2020) — реалізацію основних заходів. Реалізація передбачених програмою заходів дозволить поліпшити здоров'я населення і відповідно економічні показники, знизити рівень цереброваскулярної захворюваності (ЦВЗ) на 15—20%, ішемічних хвороб — на 10% і зменшити втрати працездатності населення, зазначає прес-служба. Нині серцево-судинні захворювання належать до найбільш складних і небезпечних в Україні. Так, 2004 року зареєстровано більше 10 млн. хворих на гіпертонію, 7,6 млн. хворих на ішемію серця, 3 млн. осіб — з ЦВЗ. Щорічно лікувально-профілактичні установи виявляють близько 2 млн. хворих з цією патологією. Смертність від хвороб системи кровообігу в Україні посідає перше місце і в 2—4 рази вище, ніж у країнах ЄС.
Померлі і неіснуючі громадяни також «голосували»
46 кримінальних справ, пов'язаних з порушеннями законодавства про вибори, за інформацією прокурора Донецької області Олексія Баганця, розслідують сьогодні в Донбасі. За його словами, з цих 46 справ виборцiв, 7 займаються органи прокуратури, і лише одну з них сьогодні передано до суду. Також ще 39 справ, дві з яких направлено до суду, розслідує донецька міліція. Загалом у всіх випадках відзначаються порушення статті 158 КК України, основну масу яких було виявлено в Краматорську, Костянтинівці, Вугледарі, а також в Мар'їнському і Слов'янському районах Донецької області. Зокрема, порушено кримінальну справу щодо невідомих осіб, які в січні-березні 2005 року спиляли замок на вхідних дверях архіву, розміщеного в підвальному приміщенні Мар'їнської райдержадміністрації, пройшли всередину, викрали списки виборців і бюлетені другого туру голосування, що, в свою чергу, вплинуло і на підрахунок голосів. Також кримінальну справу порушено і щодо членів виборчої комісії однієї з дільниць, які незаконно видали бюлетені на 28 осіб. Аналогічно вчинили члени комісії на іншій дільниці, тільки тут відбулася маніпуляція з 59 голосами. У журналі реєстрації заяв і повідомлень про злочин зареєстровано 193 матеріали перевірок за 576 фактами порушень виборчого законодавства. Загалом же, під час слідчих заходів встановлено, що основним способом скоєння злочинів є видача виборчих бюлетенів за померлих осіб і осіб, що фактично не брали участь в голосуванні. Крім того, в області були досить частими випадки внесення до виборчих списків неіснуючих громадян і подвійне внесення прізвищ в основні списки і списки виборцiв, що голосували на дому, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Чому дорожчають квартири?
Зростання цін на нерухомість продовжує провокувати економічні процеси в країні. Так прокоментував ситуацію на ринку нерухомості директор агентства нерухомості «Кепітал Ріал Істейт» Сергій Шапоренко. За його словами, постійне зростання вартості квадратного метра житла, відзначене в Україні після різкого стрибка цін (6 — 9%), спричиненого девальвацією долара, спостерігається й сьогодні, повідомляє «Київський портал». Первинними чинниками дорожчання експерти вважають підвищення попиту на нерухомість, різке падіння кількості квартир, що виставляються на продаж на вторинному ринку, та бажання продавців закласти валютні ризики в ціну об'єктів. Крім того підвищенню цін на житло сприяє нафтова криза, оскільки змушує забудовників переглянути витрати на транспорт і закласти їх у вартість квадратного метра. «Подорожчання на первинному ринку житла потягне за собою ціни й на вторинному», — прогнозує експерт.
«Кирієшки» і вертольоти допоможуть Харківщині?
Харківська влада сповнена ентузіазму — регіон розвивається, залучаються інвестиції, будуються великі підприємства. Так глава Красноградської районної адміністрації Антон Геращенко оголосив, що вже до кінця травня в його районі має відкритися завод iз виробництва сухариків «Кирієшки». Планується, що виробництво дасть 100 нових робочих місць і близько півтора мільйона доларів інвестицій. А держсекретар України Олександр Зінченко, який побував в області, всіх здивував звісткою, що цілком реально готується проект щодо організації в регіоні бази для ремонту і виробництва вертольотів. Тепер усі обговорюють перспективи прибуття в Україну Ігоря Сікорського, сина легендарного авіаконструктора Сергія Сікорського, представника американської компанії Sikorsky Aircraft, який має також побувати і в Харкові. Очікується, що він приїде не лише для відкриття музею на честь свого батька, але й для того, щоб оцінити можливість виробництва в Україні вертолітної техніки. Обговорюючи перспективи інвестицій, губернатор Харківщини Арсен Аваков уже припустив, на якому підприємстві може бути запроваджено нове виробництво. Можливе розташування вертолітного виробництва, крім Харківської області, у Вінницькій та Закарпатській област, де є відповідні ремонтні бази, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Тарасюк заспокоїв Азербайджан
Україна не має наміру експортувати революцію в інші країни, заявив міністр закордонних справ Борис Тарасюк на прес-конференції в Баку в четвер. «Україна не є і не буде експортером революції та не виконує ролі месії», — заявив Тарасюк. Разом із тим, за словами українського міністра, Україна має намір нагадувати своїм партнерам про їхні зобов’язання перед ООН, ОБСЄ, Радою Європи стосовно дотримання прав людини та демократії. Відповідаючи на запитання, чи зустрічався Тарасюк у ході свого візиту до Азербайджану з представниками опозиції, глава МЗС України заявив, що таких зустрічей не було через щільний графік. Разом із тим, він зазначив, що зустріч з опозицією — це нормальний демократичний варіант, і нагадав, що нинішня влада раніше була в опозиції, а колишня влада в Україні на цей час перебуває в опозиції.
Мінськ — Варшава: дипломатична перепалка
Міністерство закордонних справ Польщі ухвалило рішення вислати з країни білоруського дипломата — радника посольства Білорусі у Варшаві. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Залуцький. Він додав, що в середу посла Білорусі Павла Латушка викликали до МЗС Польщі на розмову, де йому повідомили про прийняте рішення. Раніше білоруська влада ухвалила рішення про висилку з країни радника посольства Польщі в Мінську Марека Буцька. Польський дипломат повинен покинути Білорусь протягом місяця. Таке рішення Мінська вмить викликало обурення в Варшаві.
Буш: «І це лише початок»
Президент США Джордж Буш запропонував створити урядове управління, що займеться підтримкою молодих демократій світу. Він заявив, що поширення демократії по всьому світу стане одним із головних завдань його діяльності під час другого президентського терміну. Виступаючи у Вашингтоні, президент США визнав наявність проблем у післявоєнному Іраку та сказав, що США повинні діяти швидко, надаючи допомогу країнам, які стали на шлях демократичного розвитку. Він, зокрема, сказав, що в бюджеті на 2006 рік буде виділена сума на створення спеціальної групи співробітників, готових вилетіти до будь-якої країни, де відбудеться криза. У своїй промові Буш також згадав низку революцій, що відбулися протягом останніх півтора року в світі. «І це лише початок, — сказав він. — Ми бачимо, як підіймається нове покоління, в серцях якого палає свобода, і вони її отримають».
Назарбаєв шантажує «ЄЕПом»
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не виключає, що Єдиний економічний простір у рамках СНД Казахстану, Білорусі та Росії доведеться створювати без участі України. «Які аргументи в наших українських друзів, я ще не знаю. Я думаю, ми про це дізнаємось. Але якщо неучасть у документах української сторони гальмуватиме створення ЄЕП, можливо, доведеться рухатися без неї», — заявив Назарбаєв в Астані за підсумками переговорів із президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Так глава держави прокоментував відмову України підписувати кілька документів у рамках створення ЄЕП. Невідомо, з чим пов’язаний подібний шантаж Назарбаєва та Лукашенка, проте без участі України ЄЕП просто втрачає будь-яку доцільність для Росії, для якої цей проект має насамперед геополітичний характер, а не економічний.
Помаранчевий протест у Росії
Ентузіасти правого керма вчора зібралися біля будівлі уряду Росії в Москві, виступаючи проти заборони на ввезення подібних іномарок. На знак протесту проти передбачуваних дій кабінету на машинах були пов’язані помаранчеві стрічки, повідомляє Бі-Бі-Сі. У зв’язку з цим учора міністр промисловості й енергетики Віктор Христенко заявив на засіданні кабінету, що уряд Росії не планує найближчим часом забороняти ввезення або експлуатацію іномарок із правим кермом. Слова Христенка підтримав і прем’єр Михайло Фрадков, який, за повідомленням ІТАР-ТАРС, зазначив, що слід «вживати додаткових заходів із забезпечення безпеки на дорогах». Раніше на Далекому Сході, в Примор’ї і навіть у Москві російські автомобілісти висловлювали протест проти можливої заборони на ввезення в Росію іномарок з правим кермом. У Петропавловську-Камчатському 97% парку легкових автомобілів — японські іномарки з правим кермом. Загалом у східних районах Москви з експлуатованих легкових авто приблизно 70% — японські.
Американкам не місце в армії?
Республіканці в Конгресі США намагаються провести законопроект, що заборонить жінкам брати участь у бойових діях. На сьогодні цю пропозицію розглядає комітет із питань збройних сил Палати представників. Прихильники законопроекту хочуть заборонити жінкам працювати водіями, лікарями та фахівцями з логістики, які надають допомогу бойовим підрозділам. Вони кажуть, що жінки перебувають дуже близько до місць боїв. Проте армія США, яка зазнає труднощів із набором особового складу, виступає проти цього плану. Вищі армійські чини вважають: якщо законопроект стане законом, їм доведеться замінити чоловіками 22 тисячі посад, які зараз займають жінки. В Іраку служать приблизно 9 тисяч американок. Ініціатива викликає невдоволення в армії, бо їй важко набирати нових солдатів. Упродовж останніх трьох місяців військові не виконали завдання з набору новачків. На сьогодні армія щорічно недобирає приблизно 15% складу, повідомляє Бі-Бі-Сі.