Леонiд Кравчук: Ефектно. Але погано
Перший президент України, лідер фракції СДПУ(О) в парламенті Леонід Кравчук негативно оцінює роботу уряду Юлії Тимошенко за перші три місяці. «Я вважаю, що справи кепські. Зовнішній ефект приховує від людей справжні підкилимні проблеми», — сказав Леонід Макарович журналістам. На думку Кравчука, якщо уряд продовжить працювати так, як зараз, на нього може чекати відставка наприкінці літа. Перший президент негативно оцінив спроби Кабінету Міністрів «перевести економіку на командно-адміністративне управління». Те, що уряд вживає зусиль із метою встановити граничні ціни на ринках, на паливо, є наслідком проблем, що виникли в уряді — переконаний Леонід Кравчук. Він також піддав критиці ревальвацію гривні, зазначивши, що це було зроблено «просто», «чесно», «цинічно й відкрито». Крім того, лідер парламентської фракції об’єднаних есдеків відзначив негативний вплив на стан справ у державі особистого суперництва між двома високопосадовцями — прем’єр-міністром Юлією Тимошенко й секретарем РНБОУ Петром Порошенком. На думку Кравчука, конфлікт між Порошенком і Тимошенко закінчиться указом Президента про зняття з посади одного з них. Водночас Леонід Кравчук позитивно оцінив зовнішньополітичну діяльність Президента України Віктора Ющенка. «Президент по-справжньому сприймається як глава української держави, і західна демократія вірить в Україну та Ющенка», — сказав Леонід Кравчук. Однак зовнішньополітичні успіхи Віктора Ющенка не мають такого великого значення, як те, що відбувається всередині країни, — одночасно заявив Кравчук. «Внутрішня ситуація, я хочу на цьому наголосити, завжди для глави держави, для уряду була найважливішою й найскладнішою», — цитує Л. Кравчука Інтерфакс-Україна.
Сюрпризів від влади більше не буде. Обіцяє Порошенко
Ставити незручні запитання лідерам держави вживу, як правило, можуть лише журналісти. Проте й у звичайних громадян іноді з’являється можливість поспілкуватися з мешканцями політичного Олімпу — з допомогою інтернету, на так званих чат-конференціях. Зокрема, позавчора інтернет-видання «Українська правда» організувало таку конференцію з секретарем Ради національної безпеки й оборони Петром Порошенком. (Ознайомитися з її змістом у повному обсязі можна на сайті УП (www.pravda.com.ua.) Секретар РНБОУ заявив, що подальшої ревальвації гривні не буде: «Оскільки стабільність валюти також є питанням національної безпеки, то офіційний курс НБУ на цій позначці триматиметься досить довго, і подальшої ревальвації гривні не передбачається». Він також зазначив, що позитивно ставиться до ревальвації гривні. Водночас, на думку секретаря РНБО, цей процес мав відбуватися поступово. «Сюрпризів ні влада, ні НБУ не готує», — запевнив він. На думку секретаря Ради нацбезпеки, штучне зниження вартості на нафтопродукти призведе до їх дефіциту та нового стрибка цін. «Я вважаю, що ціни на бензин не знижені, реально їх знизити неможливо ринковими методами, оскільки зростає світова ціна. А якщо їх знижувати неринковими методами, то є загроза, що в червні частина нафтопродуктів піде з України. На ринку виникне дефіцит, і тоді ми говоритимемо про інший ціновий стрибок», — сказав П. Порошенко. Секретар РНБО вважає, що Кабінет Міністрів замість цінової політики навколо високооктанових сортів бензину повинен зосередитися на цінах на дизпаливо. Секретар РНБО висловив свою думку про цінову політику уряду на м’ясну продукцію. Як вважає П. Порошенко, не повинно бути «адміністративних обмежень ціни на м’ясо». «Я, наприклад, вважаю, що ціни на сільськогосподарську продукцію повинні виробнику покривати собівартість, і якщо ціни на дизпаливо виросли на 30%, на мінеральні добрива за два роки — вдвічі, то, штучно втримуючи ціну, ми знищуємо сільгоспвиробника», — зазначив П. Порошенко. Також Порошенко вважає за необхідне повернути обласні енергопостачальні компанії (обленерго) в державну власність. Відповідаючи на запитання про своє ставлення до російського бізнесмена Костянтина Григоришина, який зараз намагається повернути втрачений у 2002 році контроль над рядом енергопостачальних компаній, П. Порошенко сказав: «Костянтин Григоришин був і в Києві, і в Запоріжжі, ризикуючи всім, дав можливість працівникам підприємств, до яких він причетний, вільно займати позицію політичної підтримки Ющенка. Я йому за це вдячний, як і багатьом нашим прихильникам, які визначилися тоді, а не пристали тепер». П. Порошенко також продекларував, що влада не може брати участі у вирішенні корпоративних конфліктів, і подібні інциденти в енергетичній сфері повинні вирішуватися в судовому порядку. Петро Порошенко також заявив, що на своєму засіданні РНБО всебічно проаналізує, що принесе Україні вступ до Світової організації торгівлі, повiдомляє Наталія ТРОФІМОВА, «День».
Луцькому «солов’ю» — 60
1 травня відзначить свій ювілей відомий співак Василь Зінкевич. Iз його ім’ям пов’язаний зліт популярності української естради. У його інтерпретації івасюківські «Червона рута» і «Водограй» співали не лише в усьому колишньому СРСР, але й за кордоном. Здається неймовірним, але Василь Іванович зовсім не мріяв про кар’єру співака. Він хотів стати дизайнером (закінчив Вижницьке училище декоративно-прикладного мистецтва). Співати почав у самодіяльності, зустрівшись із Левком Дудківським. Успіх до Зінкевича прийшов завдяки виступам у ансамблі «Смерічка». Саме там народився його дует із Назарієм Яремчуком. Вони були не лише партнерами по сцені, але й друзями в житті. Зінкевич навіть є хрещеним батьком дочки Назарія — Марічки... Але йшли роки, й артисти стали по-різному бачити свій шлях на естраді, зберігши дружні стосунки, вони стали виступати нарізно — з сольними програмами. У середині 70-х років В. Зінкевич працював у ансамблі «Світязь», а потім став солістом Волинської філармонії. Співакові часто пропонували переїхати до столиці, але він прикипів душею до Луцька і живе в цьому місті вже декілька десятиріч. Багато слухачів вважають, що Зінкевич родом iз Волині, але насправді він народився в Хмельницькій області в с. Васильківці.
«День» вітає ювіляра з 60-річчям. Бажаємо вам щастя, здоров’я, творчого довголіття й багато нових пісень, гідних вашого таланту. Тетяна ПОЛІЩУК, «День».
Буша переховували від хмари
Тривога в Білому домі, через яку президента США Джорджа Буша тимчасово перевели до підземного бункера-бомбосховища під його резиденцією, була викликана плямою на екрані радара, яку оператори прийняли за літак-порушник. Насправді пляма виявилася звичайною хмарою, яка рухалася зі швидкістю вертольота, повідомляє газета «Вашингтон пост». «Таке трапляється. Нам доводиться часом мати справу з погодними аномаліями, які з’являються на екрані радара», — заявив офіційний представник служби митниці й прикордонного контролю США Гері Бракен. Терміново відправлені на місце три вертольоти нічого там не виявили, за винятком кількох хмар. Однак охороні американського президента подякували за вжиті нею заходи безпеки.
Фестиваль віскі
У Шотландії вчора стартував фестиваль віскі під назвою «Дух Спейсайд віскі-2005». Основні події фестивалю заплановані з 29 квітня по 2 травня, а ввечері 28 квітня відбудеться гала-відкриття й голосування з визначення найкращого сорту віскі у трьох номінаціях. Гостям вечора роздадуть картки для голосування, і впродовж вечора вони зможуть продегустувати шість сортів віскі, які вийшли до фіналу — по два в кожній із категорій, залежно від віку напою: «12 років і молодше», «від 13 до 20 років» і «старше 21 року». Відвідувачі зможуть також придбати пляшку солоду з колекції одного з лікеро-горілчаних заводів або отримати квитки на поїздку до Країни віскі паровозом. У програмі фестивалю — понад 200 різних заходів, серед яких екскурсії на винокурні, дегустації віскі, майстер-класи, концерти шотландської народної музики та вечірки з танцями, повідомляє РІА «Новости».
Сербська стихія
Сильні зливи призвели до руйнівних повеней у Сербії і Чорногорії. Пік паводків уже минув, але затопленими досі залишаються десятки населених пунктів. На північному сході країни після розливу рік виникла загроза епідемій. Там повідомляють про загибель більш нiж три тисячi голів худоби.