Пенсії та доплати — без перерви на свята
До 25 квітня всі пенсіонери отримають свої пенсії за цей місяць у мінімальному розмірі, а також доплати за січень, передбачені новим бюджетом. Про це повідомив учора на брифінгу віце-прем’єр із гуманітарних питань Микола Томенко, передає Інтерфакс-Україна. За його словами, уряд стовідсотково профінансував ці виплати, однак, відмітив він, «профінансувати все — це одне, а щоб ці гроші дійшли до людей — це інше». М. Томенко відмітив, у Києві та в деяких регіонах пенсіонери вже отримали всі квітневі виплати. За словами віце-прем’єра, їх середній розмір становить 383 грн. Він нагадав, що в січні середній розмір виплат становив 316 грн. М. Томенко також повідомив, що українські пенсіонери, і в першу чергу ветерани війни, зможуть отримати пенсію за травень із 4 по 8 травня. За його словами, уряд звернувся до «Укрпошти» з проханням працювати в ці дні, і керівництво цього підприємства «поставилося з розумінням». Віце-прем’єр пояснив, що раніше до свят пенсіонери встигали отримати тільки мінімальну пенсію, а доплати їм приносили пізніше. Він також повідомив, що крім цього ветерани отримають одноразову допомогу до 9 травня. Середній розмір виплат, які отримають ветерани війни цього року, становитиме 689 грн. Загалом, за словами віце-прем’єра, виплати ветеранам у цьому році, порівняно з попереднім роком, збільшилися від 30 до 70% для різних категорій. «Уряд зробить усе, щоб у ці свята люди, які пройшли всі знегоди війни, відчули себе в соціально-економічному плані набагато впевненіше», — сказав М. Томенко.
Безкорисливий друг революції Березовський
Опальний російський бізнесмен Борис Березовський заперечує, що діє в інтересах колишнього президента України Леоніда Кучми та має намір найближчим часом передати всі «плівки Мельниченка» тій гілці української влади, на яку вкаже нинішній глава держави Віктор Ющенко. «Я сподіваюся, що в найближчий час ми передамо ці записи українській владі, — повідомив Борис Березовський у телефонному інтерв’ю інформагентству «Новости-Украина». — Ми хочемо передати всі записи, без будь-яких вилучень». Березовський підкреслив, що він і його довірені особи ведуть переговори про передачу «плівок Мельниченка» лише з представниками Президента України. «Для мене не є принциповим, кому передати. Я просто хотів, щоб це перебувало під контролем Президента, оскільки там є інформація, яка є політично значимою. Я не хочу жодним чином брати участь в українській політиці. Жодних умов, пов’язаних iз організацією процесу, ми не висували, і я ніколи не казав, що хочу особисто віддати Ющенку. Наше завдання — просто передати ці записи українській владі. Тій її гілці, яку визначить Президент України», — сказав він. Коментуючи інформацію про те, що у справі про «плівки Мельниченка» він діє в інтересах колишнього президента Леоніда Кучми, Борис Березовський заявив: «Ті дії, що робить Фонд громадянських свобод, зокрема передача всіх матеріалів демократичній українській владі, і є наша відповідь на всі ці вигадки й інтриги». «Якби ми займали позицію допомоги Кучмі та попередньому режиму, то, по-перше, ніколи б не допомагали в революції Ющенку і Тимошенко», — заявив він. За його словами, Україна займає центральне місце в планах Фонду громадянських свобод і його «особистих планах». Березовський також підтвердив, що в нього є бізнес-інтереси в Україні.
Росіяни ще люблять Леніна. Але стриманіше
За останнє десятиріччя ставлення росіян до особистості Леніна стало стриманішим. При цьому соціологи констатують зниження кількості респондентів, які висловлюють негативне ставлення до цього політичного діяча. Як повідомили Інтерфаксу в «Левада- Центрі», експерти якого провели спеціальне дослідження напередодні річниці з дня народження Володимира Леніна (22 квітня), більшість росіян (41%) впевнені, що через 40—50 років про Леніна згадуватимуть лише історики. Ще чверть опитаних (26%) вважають, що його ім’я і через півстоліття нагадуватиме про заснування радянської держави (в 1995 р. — 30%). 20% респондентів вважають, що нащадки пригадають про Леніна як про вождя, для якого на першому місці стояли інтереси трудящих, а 9% — як про жорсткого диктатора, готового в ім’я своїх цілей пожертвувати життями мільйонів (у 1995 р. — відповідно 17% і 12%). Як відзначають соціологи, серед російської молоді до 25 років оцінки Леніна як позитивної історичної особистості, мислителя та вождя зустрічаються майже вдвічі рідше, ніж серед опитаних віком за 55 років. Водночас серед молоді, на відміну від представників старшого покоління, переважають негативні оцінки його особистості.
Ющенко відвідав Румунію
Президент України Віктор Ющенко вчора відвідав столицю Румунії Бухарест з одноденним офіційним візитом. У рамках візиту український Президент зустрівся з президентом Румунії Траяном Басеску у форматі «сам- на-сам», а також провів українсько-румунські переговори в розширеному складі. За підсумках зустрічі було підписано низку офіційних документів. Віктор Ющенко також зустрівся з головою сенату Румунії Ніколає Векерою, прем'єр-міністром Келіном Попеску-Терічану, а також із представниками української діаспори в Румунії. Сьогодні вранці Президент Ющенко вилетів із Бухареста до Кишинева, де братиме участь у саміті голів держав-учасниць ГУУАМ, повідомляє Інтерфакс.
Українці вирушать на Голанські висоти
Верховна Рада схвалила рішення Президента про відправку миротворчого контингенту для участі України в силах Організації Об'єднаних Націй зі спостереження за роз'єднанням ізраїльських і сирійських військ. За це рішення проголосувало 287 iз 412-ти зареєстрованих депутатів. Не голосували «Регіони України» та СДПУ(О). Згідно із законом, миротворчий контингент України складатиметься з військової частини тилового призначення чисельністю до 200 осіб. Він не братиме участі в бойових діях. Основним завданням українських миротворців буде обслуговування штабу сил ООН зі спостереження за роз'єднанням ізраїльських і сирійських військ, а також обслуговування миротворчих підрозділів інших країн у складі сил ООН, ремонт, технічне обслуговування бойової, транспортної та спеціальної інженерної техніки. Крім того, українські миротворці забезпечуватимуть функціонування таборів дислокації сил ООН, надаватимуть медичне забезпечення, перевозитимуть персонал і вантажі сил ООН. Фінансування витрат, пов'язаних з участю України в цій миротворчій операції, здійснюватиметься в межах коштів, передбачених у держбюджеті для Міністерства оборони з подальшим їх відшкодуванням ООН, повідомляє Інтерфакс.