Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

4 березня, 2005 - 00:00

Правоцентристський орієнтир

Учора в Хмельницькому управлінні юстиції виписано документ про реєстрацію обласної організації Партії Свободи. Одержуючи свідоцтво №5, голова обласної організації Сергій Костюк заявив, що створення «Партії Свободи, ініційоване відомим політиком, державним діячем, генералом армії Євгеном Марчуком, спрямоване, передусім, на забезпечення свободи та справедливості в усіх сферах суспільного життя України». Один із фундаторів організації, старший викладач Хмельницького університету управління та права Олексій Денищик розказав, що «дуже багато громадян вітають цей крок Євгена Кириловича, якого палко підтримували на виборах 1999 року». Тому в ці дні спостерігається масовий рух серед науковців, студентів, працівників культури та освіти, людей, які служили у правоохоронних органах, підприємців. «Особливо багато прихильників — у культурних центрах краю, у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському, серед громадян, які сповідують правоцентристські ідеї», — зазначив голова облорганізації Сергій Костюк, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Японія надає культурний грант університету Шевченка

Учора за участю міністра економіки Сергія Терьохіна та посла Японії Кіщиро Амае відбулася церемонія обміну нотами між японським і українським урядами про надання гранта Київському національному університету ім. Тараса Шевченка. Загальна сума гранта становить близько $430 тис. На ці кошти університет зможе придбати сучасну лінгафонну лабораторію та аудіовізуальне обладнання, яке використовуватиметься в процесі вивчення японської мови, що набуває дедалі більшої популярності серед українських студентів. Цей грант став уже сьомим культурним грантом Японії, який був наданий українським культурним та освітнім закладам. До цього таку допомогу отримали Національна філармонія, Національний музей історії України, театр імені І. Франка, Національна опера, Київська дитяча академія мистецтв, Львівський державний театр опери та балету. Загалом Японія надала Україні безвідплатну допомогу як на двосторонній, так і на багатосторонній основі, на загальну суму понад $125,2 млн.

Пристрасті за «Євробаченням»

Учора прес-служба УСДМ поширила заяву, в якій, зокрема, говориться: «Ми, українська соціал-демократична молодь, починаємо акцію «За чесне Євробачення!»... Ми виступаємо із засудженням грубого порушення правил конкурсу «Євробачення». Ми проти політизації та ідеологізації мистецтва та безапеляційного втручання високих урядовців від нової влади при визначенні фіналістів конкурсу. Ми закликаємо організувати пікети в усіх містах України для збирання підписів із вимогою справедливого переголосування».

«Кишинівськa декларація»

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі та його молдовський колега Володимир Воронін підписали в Кишиневі дві спільні декларації. Спільна декларація про демократичні цінності аналогічна «Карпатській декларації», підписаній М. Саакашвілі та В. Ющенко в січні нинішнього року. Друга декларація, звернена проти «чорних дір» в Європі, стосується сепаратистських регіонів Придністров’я (Молдова), Абхазії та Південної Осетії (Грузія). За інформацією грузинських ЗМІ, спільні декларації написані англійською на відміну від усіх тих документів, які підписувалися країнами СНД, досі й були написані російською. На спільній прес-конференції після переговорів президенти двох країн заявили, що співробітництво між Грузією та Молдовою не спрямоване проти Росії. «Ми не маємо наміру створювати будь-який альянс проти Росії. Це було б дуже дурним рішенням», — заявив М. Саакашвілі, але зазначив, що Грузія та Молдова є незалежними державами і «настав час забути про ті відносини, які існували за радянських часів».

У Баку вбито опозиційного журналіста

B Азербайджані почалося слідство у зв’язку з убивством відомого опозиційного журналіста Ельмара Гусейнова. Його застрелили невідомі пізно ввечері в середу перед дверима його квартири в Баку. Гусейнов був редактором одного з найрадикальніших журналів «Монітор», відомого жорсткою критикою уряду. Свого часу проти Гусейнова було подано позов iз обвинуваченнями в наклепі — після того, як він порівняв місцеву владу iз сицилійською мафією. Начальник поліції Баку Магеррам Алієв вважає вбивство Гусейнова «злочином проти держави». «З великою часткою припущення можна сказати, що хтось зробив це з метою провокації», — сказав він телекомпанії ANS, кажучи про можливі версії вбивства журналіста.

Газета: