Путін відмовився піти...
Увесь позитив, якого було досягнуто країною в роки правління Йосипа Сталіна, було досягнуто неприйнятною ціною. Про це заявив російський прем’єр, відповідаючи на питання росіян у прямому ефірі в «Розмові з Володимиром Путіним. Продовження». «В період правління Сталіна ми зіткнулися не просто з культом особистості, а з масовими злочинами проти власного народу», — зазначив Путін. Глава уряду Росії також зауважив, що пік економічної кризи пройдено, і найгірші прогнози не справдилися. Він відкинув ідею розпустити міліцію, в якій фіксується безліч фактів корупції, та сформувати заново. У програмі прем’єр-міністр РФ зазначив, що в Росії залишається загроза тероризму. При цьому він підкреслив, що боротьба з тероризмом триває в усьому світі. На його думку, РФ була «однією з жертв» міжнародного тероризму, особливо в середині 90-х. У прямому ефірі один із глядачів запропонував російському прем’єрові відпочити і зайнятися сім’єю, на що Путін відповів: «Не дочекаєтеся!» Нагадаємо, що глава російського уряду провів «Розмову з Володимиром Путіним» увосьме.
Північним корейцям відгукнулася деномінація
У Північній Кореї через деномінацію паралізована робота магазинів, перукарень, ринків і навіть лазень. Частково не працює і транспорт — наприклад, міжміське автобусне сполучення. У столиці відкриті лише кілька магазинів і ресторанів, які мають право торгувати за іноземну валюту. Ці точки обслуговують північно-корейську еліту й іноземців. Нагадаємо, у вівторок з’явилися повідомлення про те, що північно-корейська вона деномінована в співвідношенні 1 до 100. Рішення про припинення обігу національної валюти було прийняте урядом КНДР після оголошеної 30 листопада стократної деномінації вони. Громадяни Північної Кореї зможуть обміняти купюри старого зразка на нові до 6 грудня, після чого старі вони виявляться недійсними. Влада Північної Кореї офіційно не повідомляла про причини деномінації. Водночас експерти припускають, що таким чином уряд намагається знизити інфляцію і, можливо, зупинити розвиток малого бізнесу в країні.
Швейцарію очолять жінки
Учора стало відомо, що з 1 січня 2010 року три головні політичні посади в Швейцарії будуть належати жінкам. Майбутнім президентом Національної ради стане 32-річна Паскаль Брюдерер Вісс, а Раду округів очолить 65-річна Еріка Форстер-Ваніні. Тим часом депутати обох палат Федеральних зборів (парламенту) Швейцарії обрали 45-річну Доріс Лойтхард президентом країни на 2010 рік. Вона виступає за максимальну взаємодію швейцарської економіки з європейською, за гармонізацію виплат допомоги на дітей, проти податкової дискримінації подружніх пар відносно неодружених та за статеву рівність. У своєму департаменті Доріс Лойтхард націлена на те, щоб пропорція жінок на посадах склала хоча б 25%. Свої голоси за Лойтхард віддали 158 зі 183 парламентаріїв, які брали участь у голосуванні.