Збитки від стихії на Львівщині вже оцінили у 10 млн. грн.
Збитки від стихії на Львівщині станом на вечір 14 жовтня оцінили в десять мільйонів гривень, про що повідомив голова ЛОДА Микола Кміть. «За попередніми оцінками, збитки склали вже десять мільйонів, з яких шість припадають на ВАТ «Львівобленерго», — сказав голова ЛОДА. Решта збитків припадає на Львівську залізницю та витрати на заходи з ліквідації наслідків стихії. Водночас голова Львівської облдержадміністрації повідомив, що з резервного фонду обласного бюджету на ліквідацію наслідків стихії виділять 1 млн. грн. Крім того, працівники МНС подали звернення про те, щоби перекваліфікувати цю надзвичайну ситуацію як НС регіонального, а не місцевого рівня, як це було раніше. Нагадаємо, що за одну ніч на Львівщині випало майже 200% місячної норми опадів. Через налипання мокрого снігу на ЛЕП відбулися масові аварійні відключення, що призвело до знеструмлення понад 700 населених пунктів та припинення подачі води в декілька міст включно зі Львовом. Такого шторму Західний регіон України не знав вже дванадцять років, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Усі на «КіноФронт»!
17 жовтня у київському кінотеатрі «Старт» пройде фестиваль. Головна ціль «КіноФронту-2009» — сприяти розвитку українського любительського, незалежного та неформатного кіно, залучати до співпраці кіноаматорів, надати можливості заявити про себе молодим режисерам. За словами організаторів, «КіноФронт» —найнестримніший і найбезпечніший кіносейшн України, вільний від спонсорського або державного тиску, а тому вони дозволяють собі демонструвати фільми, які не ризикнули б представити інші фестивалі. Усього в програмі буде представлено 30 фільмів найрізноманітніших жанрів: від трилерів і комедій до філософських драм. Фестиваль пройде у форматі інтерактивного треш-шоу, що включатиме в себе спілкування з глядачами. Цей сейшн створюють ентузіасти та шанувальники кіно. Вячеслав Бугайов (засновник «УПВ АРТ ГРУП») каже: «Ми хочемо спробувати дати імпульс і хороший приклад для інших неформальних організацій і спільнот. У створенні власного фестивалю немає нічого неможливого, для зйомок власних повнометражних фантастичних бойовиків не існує перешкод... Усе, що вам треба — проста відеокамера і друзі, бо андерграунд — це мережа друзів, і давайте створимо її разом».
Узбекистан відмовився брати участь у колективних силах ОДКБ
Узбекистан відмовився брати участь в створенні колективних сил оперативного реагування (КСОР) ОДКБ, повідомила вчора газета «КоммерсантЪ». 15 жовтня в Казахстані пройшла активна фаза навчань Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Однак, як заявив газеті секретар ОДКБ Микола Бордюжа, до колег відмовився прилучитися лідер Узбекистану Іслам Каримов. Це пов’язано з тим, що Ташкент, який і раніше висловлював особливу думку щодо КСОР, тепер остаточно вирішив не входити до складу цих сил і не стане направляти туди свої військові і інші підрозділи, зазначає видання. Головною причиною відмови Іслама Каримова від участі в КСОР є те, що інші союзники, які підписали, на червневому самміті в Москві, угоду про створення цих сил, не врахували особливу думку узбецької сторони. Ташкент вважає, що ці сили мають бути створені виключно для захисту від зовнішньої агресії, і що контингент кожної з країн-членів ОДКБ має дислокуватися на своїй території. Оскільки позиція Узбекистану була проігнорована, Ташкент просто самоусунувся від усього, що пов’язано з КСОР, пише «КоммерсантЪ».
Ющенко квапить Баррозу з угодою
Президент України Віктор Ющенко сподівається за підсумками саміту Україна-ЄС 4 грудня підписати документ, який давав би аналіз здійсненій роботі на переговорах щодо угоди про асоціацію. Про це він заявив учора в Брюсселі українським журналістам після зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. Український Президент зазначив, що на сьогодні найскладнішим питанням у переговорах щодо угоди про асоціацію залишається питання секторального співробітництва, яке залежить, серед іншого, від здійснення українським урядом необхідних реформ. Разом із тим, за словами Президента, близько трьох чвертей майбутньої угоди вже погоджено. В. Ющенко також повідомив, що дав доручення міністру закордонних справ України Петру Порошенку за півтора місяція «вийти на фінальний документ» наступного саміту Україна — ЄС, а також активізувати процес переговорів про зону вільної торгівлі. За словами Ющенка, принциповою позицією України залишається включення до тексту угоди про асоціацію положення про перспективи членства України в ЄС. Президент також наголосив на необхідності повної імплементації положень угоди щодо спрощення оформлення віз (яка набрала чинності з 1 січня 2008 року) та подальшої лібералізації візового режиму для громадян України.
Лідери Кіпру використовують можливості об’єднання острова
Президент Республіки Кіпр Дімітріс Христофіас та турецько-кіпрський лідер Мехмет Алі Талат перед початком учорашніх мирних переговорів посадили у парку Нікосії оливкове дерево як символ миру. Христофіас вважає цей етап переговорів дуже «важким», оскільки необхідно знайти взаємоприйнятні рішення щодо багатьох питань, які допоможуть об’єднати острів. Талат також називає ці переговори «останньою можливістю» для об’єднання острова. Напередодні турецько-кіпрський лідер Талат заявив, що щорічні військові навчання «Торос» на півночі Кіпру не проводитимуться. За його словами, це необхідно для того, щоб переговори пройшли у сприятливій атмосфері й «нарешті був би знайдений компроміс, який би допоміг об’єднати розділений острів». Кіпр був розділений 1974 року, коли турецькі військові вдерлися на північну частину острова. Між грецьким і турецьким секторами знаходиться буферна зона ООН.