Наші бандуристи їдуть на Євробачення... фольк-музики
Тріо бандуристок Українського радіо у складі заслуженої артистки України Тетяни Маломуж та артисток Ірини Бурхан і Ольги Черній і сопілкаря, володаря Гран-прі міжнародного конкурсу «Music World-2003» Олеся Журавчака представлять Україну на 29 му Міжнародному фольк-фестивалі Європейської мовної спілки (ЄМС), повідомляє Укрінформ. Це фольклорний аналог пісенних і танцювальних конкурсів Євробачення, цього року він проходитиме з 25 по 27 липня у Московському музеї-заповіднику Царицино. У 29-му Міжнародному фольк-фестивалі беруть участь також виконавці та гурти з Бельгії, Білорусі, Ірландії, Іспанії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Швеції. Особливою рисою фольк- фестивалю ЄМС є те, що його учасники не змагаються за призи й нагороди, а демонструють самобутність народної музичної творчості. Провідні радіостанції Європи направляють на фестиваль виконавців та ансамблі у різних жанрах: це й автентична народна музика, й її сучасні обробки, й похідні від фольк-музики течії — етнопоп, етноджаз, етнорок тощо. Всі концерти відбуваються наживо, без будь-яких вокальних чи інструментальних фонограм. Виступ кожного учасника триває 45 хвилин. Концерти фестивалю записуються і передаються в ефір зацікавленими радіостанціями — членами ЄМС. До речі, Національна радіокомпанія України як член ЄМС бере участь у фольк- фестивалях з 1999 року і, як правило, виставляє виконавців та художні колективи з власного творчого об’єднання «Музика».
На форум ректорів у Кореї запрошено тільки один український ВНЗ — Одеський
Одеський національний університет ім. І. Мечникова отримав запрошення від ректора корейського університету KAIST (Корейський інститут передових технологій) Нам Піо Сух на I Міжнародний форум ректорів дослідницьких університетів INRUP (International Forum of Research University Presidents), повідомляє Інтерфакс. ОНУ — єдиний ВНЗ, запрошений від України. Форум відбудеться 8 вересня в Сеулі. У ньому візьмуть участь всесвітньо відомі університети: Дослідницький центр NASA, Кембріджський університет, Університет Берклі, Московський державний технологічний університет ім. Н. Баумана та інші. Всього заявлено 110 учасників із 39 країн. Метою зборів ректорів є визначення загальних результатів та можливостей для університетських досліджень, а також подальше зміцнення глобалізації у сфері вищої освіти та досліджень, створення міцних зв’язків між ними. Ці цілі будуть реалізовуватися на принципі сприяння обміну знаннями та студентами між провідними світовими університетами, а також інститутами країн, що розвиваються. Учасники зустрічі зможуть поділитися досвідом, ознайомитися з протилежними поглядами та ідеями, а також оцінити програму подвійних ступенів (отримання одночасно двох однакових ступенів із різних спеціальностей у різних університетах), яка вже працює в багатьох університетах. Крім того, фахівцям буде надано аналіз ефективності застосування глобальних дослідницьких мереж.
«КаZантип» відбудеться за будь-якої погоди...
На останньому засіданні Рада міністрів Криму створила робочу групу зі здійснення контролю за проведенням фестивалю «КаZантип», відомого під інакшою назвою — «Республіка Z». Фестиваль «КаZантип», історія якого починалася на півострові Казантип, як і кілька років поспіль, пройде в селі Поповка під Євпаторією. Офіційне відкриття відбудеться 2 серпня, закриття — 30 серпня. Як і в минулі роки, щоб пройти на територію «КаZантипа», потрібно буде придбати візу. Безкоштовну участь в «КаZантипі» гарантує наявність жовтого чемодана, зробленого за всіма правилами молодіжної республіки.
Як пояснила «Дню» заступник голови кримського уряду Тетяна Умріхіна, яка опікується сферою культури, постанову прийнято з метою «забезпечення безпеки і здорових умов життя учасників фестивалю і населення Криму». Уряд автономії планує, зокрема, підвищити рівень медичного та санітарно- епідеміологічного обслуговування фестивалю, здійснити заходи з протипожежної та техногенної безпеки, посилити охорону громадського порядку, провести ряд власних культурно-масових заходів, а також активізувати рекламну кампанію.
Влада планує передбачити залучення на договірних засадах працівників органів внутрішніх справ і військовослужбовців для забезпечення охорони громадського порядку, контролювати проведення культурно-спортивних заходів під час проведення «КаZантипу» тощо, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, «День».
НАТО розповідатиме про себе «технологічно»
НАТО збирається просувати свій імідж, і використовуватиме для цього нові технології, повідомило джерело в штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі. «Нам потрібно знайти нові форми масової інформації — найефективніші й найсучасніші — для того, щоб ми могли розповідати про свою діяльність. Велике значення мають нові технології. Молоді люди не лише дивляться телебачення й читають газети. Вони дуже активно користуються інтернетом, проводять багато часу в різних блогах», — пояснив експерт. «Йдеться не про те, що НАТО хоче стати схожою на бізнес-компанію, але з подібною проблемою іміджу стикаються різні структури», — зазначив він. «Молодь часто зовсім не знає, чим займається наша організація. НАТО — це військово-політична організація і продовжить такою залишатися», — підкреслив експерт. Однак він не підтвердив і не спростував інформацію про те, що НАТО найняла відомого фахівця для роботи над іміджем Альянсу. Тим часом деякі ЗМІ повідомляють, що Північноатлантичний альянс залучив бренд-менеджера компанії «Кока-Кола» Майкла Стопфорда. За їхніми відомостями, саме він займеться іміджем організації, яка наступного року відзначить своє 60-річчя.
Бельгійський прем’єр пообіцяв покінчити з кризою
Прем’єр-міністр Бельгії Ів Летерм пообіцяв, що державна реформа у країні дійсно буде проведена. «Ми не вибрали хаос і не залишили країну в цей важкий соціально-економічний період. Але нам потрібна реформа держави», — заявив він під час дебатів. Окрім того, прем’єр зазначив, що коаліція, яка складається з п’яти партій, які об’єднують представників валлонської та фламандської громади, повна рішучості провести реформи з надання великих повноважень регіонам. Летерм зауважив готовність франкомовного населення підтримати цю реформу. В королівстві проживає 6 млн. фламандців і 4,5 млн. валлонів. Нагадаємо, що прем’єр виявив намір піти у відставку 14 липня після того, як кабінету міністрів не вдалося наділити регіони більшою владою і покласти кінець кризі влади у країні. Проте бельгійський король Альберт II відхилив прохання про відставку.
Французи більше працюватимуть
Парламент Франції ухвалив закон, який де-факто скасовує діюче в країні правило про обов’язковий 35 годинний робочий тиждень. Новий закон дозволяє компаніям укладати індивідуальні угоди з профспілками щодо кількості робочих годин і про понаднормові години. Правило 35 годинного робочого тижня було введенесоціалістами, які правили Францією десять років тому. Судячи з опитувань громадської думки, воно досі користується підтримкою більшості населення країни. Однак президент Ніколя Саркозі саме це положення вважає однією з головних причин втрати Францією економічної конкурентоспроможності. З моменту свого приходу в Єлісейський палац минулого року Саркозі обіцяв вжити заходів у цьому напрямі. «Компанії нарешті отримають можливість провести власну управлінську політику, засновану на чіткому правовому підмурку, і це помітний імпульс для нашої економіки», — заявила щодо цього представник правлячої партії «Союз за народний рух» Даніель Жіаззі.
У Зімбабве закінчився папір для друкування грошей
У Зімбабве закінчується папір для друкування грошей, оскільки під тиском західних урядів фірма, яка постачала його, вимушена була припинити співробітництво з режимом Роберта Мугабе. За інформацією британської газети The Guardian, уряд країни зазнає труднощів з оплатою роботи держслужбовців і фінансуванням армії. Папір для випуску грошей у Зімбабве, за відомостями газети, постачався баварською фірмою Giesecke & Devrient, яка в 20 ті друкувала гроші для Веймарської республіки. Ця фірма вимушена була припинити поставки минулого місяця під тиском уряду Німеччини. Влада Зімбабве, крім того, побоюється відгуку ліцензій на програмне забезпечення, яке використовується під час друку грошей. У понеділок Центральний банк Зімбабве випустив банкноту в 100 млрд. місцевих доларів на папері, який залишився від поставок із Німеччини. На ці гроші, як повідомляється, в країні не можна купити навіть буханець хліба. Інфляція в Зімбабве складає близько 40 млн. %. Відносини режиму Роберта Мугабе із західними країнами загострилися після того, як він, за оцінкою західних експертів, переміг на президентських виборах шляхом фальсифікацій і залякування опонентів.