Президент висуває термінову вимогу до Верховної Ради. Його підтримує прем’єр
Президент України Віктор ЮЩЕНКО вимагає від Верховної Ради терміново розглянути подання про позбавлення депутатської недоторканності народного депутата Віктора ЛОЗИНСЬКОГО, якого підозрюють у вбивстві людини. Про це вчора на брифінгу повідомила прес-секретар Президента Ірина ВАННИКОВА. За її словами, така вимога міститься в листі глави держави на адресу голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА. Як передає кореспондент УНІАН, на брифінгу в Кабінеті Міністрів Юлія Тимошенко заявила: «Ми як фракція зібрали 150 голосів, для того щоб у п’ятницю провести позачергове пленарне засідання парламенту. Всі документи передані у Верховну Раду». Прем’єр підкреслила, що фракція БЮТ пропонує включити до порядку денного засідання ВР два пріоритетні питання, зокрема, розгляд законопроекту про внесення змін до Конституції для скасування депутатської недоторканності, який був прийнятий 18 січня 2008 року й недавно повернений з Конституційного Суду для подальшого розгляду в Верховну Раду. За її словами, фракція БЮТ наполягає на тому, щоб другим на порядку денному пленарного засідання було питання про зняття депутатської недоторканності з депутата фракції БЮТ В. Лозинського, який підозрюється в скоєнні злочину.
Народжувати стали більше
У ІІ кварталі 2009 року в Україні зберігалася тенденція до різкого зменшення смертності в Україні. Про це заявив міністр юстиції України Микола Оніщук, передає Інтерфакс-Україна. Так, якщо в I кварталі поточного року в Україні було зафіксовано 21—23% спад смертності в порівнянні з аналогічними періодами 2007 і 2008 років, то в другому кварталі цей показник знизився ще на 3%. Загалом за квітень-червень 2009 року в Україні померло 155 658 осіб, тоді як за січень-березень — 160 587 осіб. Крім того, у ІІ кварталі поточного року збільшився показник народжуваності. Якщо з січня по березень в Україні народилося майже 106 тисяч немовлят, то в квітні-червні — 108 584 немовляти. Рекордним є також показник співвідношення кількості народжених і кількості померлих громадян. Цей показник є найкращим щонайменше за останнє десятиріччя. Зокрема, у Волинській області кількість народжених на 22% перевищила кількість померлих, в м. Києві — на 9%, у Рівненській області — на 8%, у Закарпатській області — на 7%.
Iран відмовився обговорювати з ЄС ядерну програму
Командувач іранською армією генерал-майор Хассан Фірузабаді заявив, що Європа втратила право обговорювати з Іраном ядерну програму країни. Він звинуватив ЄС у втручанні у внутрішні справи Ірану й участі в заворушеннях, що сталися після оголошення результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Махмуд Ахмадінежад. За словами Фірузабаді, уряди деяких країн-членів ЄС підтримували акції протесту й демонстрували свою ворожість щодо іранського народу. Представники ЄС поки ніяк не прокоментували цю заяву, проте раніше закликали Іран не розпалювати пристрасті у відносинах з міжнародним співтовариством. Зараз європейські країни розглядають питання про відкликання своїх послів із Тегерану в міру того, як наростає міжнародний дипломатичний скандал. Відкликати послів запропонувала Велика Британія після того, як минулого тижня дев’ять співробітників британського посольства були затримані іранською владою. Відтоді вісім з них були відпущені на свободу.
Канадці відсвяткували своє головне свято
У Канаді відсвяткували національне свято — День країни. Урочисті заходи традиційно розпочалися зі зміни почесної варти й пройшли на Парламентському пагорбі, біля підніжжя 100-метрової Вежі світу. У переддень свята генерал-губернатор звернулася до населення з посланням. Мікаель Жан, офіційний представник королеви Великої Британії Єлизавети II, підкреслила «надзвичайно великий внесок молодих канадців у процвітання країни». День Канади є головним державним святом і супроводжується всілякими масовими заходами — парадами, концертами на свіжому повітрі. 1 липня 1867 року набрав чинності Акт про Британську Північну Америку, що поклав початок канадській державі. Цей акт закріпив статус Канади як домініону — фактично незалежної держави, що номінально входить до складу Британської Імперії. Акт про Британську Північну Америку виконував функції конституції країни аж до прийняття 1982 року Закону про Канаду.
Парламент Гондурасу обмежив конституційні свободи
Парламент Гондурасу схвалив тимчасове обмеження конституційних свобод у республіці. Як повідомляє AFP, у країні накладається заборона на свободу зборів, а правоохоронним органам дозволяється затримувати громадян без пред’явлення обвинувачень на термін, що перевищує 24 години. Тим часом президент Гондурасу Мануель Селайя, якого скинули з посади в ході громадянського перевороту, планує відкласти до кінця тижня своє повернення на батьківщину в зв’язку з вимогою Організації американських держав (ОАД) упродовж 72 годин відновити демократію в країні й повернути скиненому в ході громадянського перевороту президенту його повноваження, повідомили латиноамериканські ЗМІ. Тим часом бунтівники на чолі з в.о. президента Мічелетті заявили про те, що не залишать свої пости. Раніше, у вівторок, путчисти пригрозили заарештувати Селайю, якщо той повернеться до країни. Тим часом у столиці Гондурасу Тегусігальпі проходять численні мітинги прихильників і противників Селайї. Тимчасовий уряд заявив про своє рішення продовжити комендантську годину для того, щоб якось стабілізувати ситуацію в країні.