Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

22 червня, 2007 - 00:00

Україна може за 10 років досягти Копенгагенських критеріїв, вважає ОлександрЧалий

Десять років — це абсолютно реальний термін, який дозволив би Україні досягти Копенгагенських критеріїв. А це, відповідно, давало б нашій країні право претендувати на членство в Європейському Союзі. Інше питання, в якому стані тоді буде Європейський Союз і чи буде він спроможний на подальше розширення. Таким чином заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий прокоментував «Дню» нещодавню заяву українського прем’єр-міністра Віктора Януковича про те, що за десять років Україна може досягти європейських соціальних стандартів. У Секретаріаті Президента вважають таку заяву позитивом. «Якщо є відповідне бажання і декларація уряду, то це збiгається стратегічно з позицією Президента», — сказав Олександр Чалий. При цьому він нагадав, що 16 березня 2007 року Віктор Ющенко у своєму виступі перед членами Данського товариства зовнішньої політики, представниками політичних та громадських кіл Королівства Данія, дипломатами і журналістами наголосив на необхідності зосередити всі ресурси країни на виконання Копенгагенських критеріїв.

У червні 1993 р. Європейська Рада на своєму засіданні в Копенгагені визнала право країн Центральної та Східної Європи вступати до Європейського Союзу після виконання ними низки вимог за трьома критеріями:

— політичним: стабільність установ, які гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини та захист прав меншин;

— економічним: дійова ринкова економіка;

— «членським»: зобов’язання, що випливають із факту вступу до ЄС, зокрема, визнання його політичних, економічних та монетарних цілей.

Прес-клуб США посмертно нагородив Анну Політковську

Національний прес-клуб (НПК) США присудив почесну нагороду «За свободу преси» російській журналістці Анні Політковській, убитій в Москві в жовтні минулого року. Оголошуючи про це рішення, президент клубу Джеррі Зремськи зазначив: «Анна Політковська, яка ніколи не дозволяла погрозам її життю заважати її разючому освітленню конфлікту в Чечні, заслуговує на те, щоб її пам’ятали й шанували за відвагу та відданість журналістиці». Нагороду «За свободу преси» — одну з 193 у 25 категоріях, що щорічно присуджуються НПК, — розділив з покійною московською журналістською колишній головний редактор газети «Майамі геральд» Піт Вейтцел, один із фундаторів американської «Національної коаліції за свободу інформації». Нагороди НПК, що вважаються в США дуже престижними, вручатимуться лауреатам на традиційному урочистому обіді 16 липня.

Гiлларi Клінтон обзавелася передвиборним гімном

Американський сенатор і колишня перша леді США Гілларі Клінтон заявила, що піснею її передвиборної кампанії стане балада Селін Діон You and I. Протягом місяця на сайті Клінтон тривало опитування, в якому взяли участь близько 200 тис. осіб. Пісня You and I перемогла інші запропоновані композиції, зокрема, Beautiful Day групи U2. Сенатор-демократ Клінтон записала свою заяву у вигляді пародії на популярний американський серіал «Сімейка Сопранос». Раніше пісня «Ти і я» використовувалася авіакомпанією Air Canada. Деякі представники Республіканської партії вказали на той факт, що Селін Діон народилася в Канаді, й поставили під сумнів патріотизм сенатора від Нью-Йорка. На думку деяких спостерігачів, рішення залучити американців до вибору гімну передвиборної кампанії — це спроба наблизити виборця до Гілларі Клінтон, яка здається декому пихатою та холодною.

Посол КНР знайомиться з пресою

Після вручення вірчих грамот Надзвичайний i Повноважний Посол Китаю в Україні Чжоу Лі влаштував перший прийом для журналістів, щоб ближче познайомитися з українською пресою. Це дуже ввічлива практика, яку, напевно, варто було б культивувати послам іноземних держав, що акредитовані в Україні.

Нам журналістам «Дня» була приємно дізнатися, що пан Чжоу Лі в перші дні перебування в Києві купив дві книги бібліотеки «Дня»: «Україна-Incognita і «Дві Русі» російською мовою. Китайський посол виявив інтерес до нашого видання та обізнаність з нашими проектами. Крім цього, пан Чжоу Лі ознайомився зі спілкуванням головного редактора Лариси Івшиної з читачами inoСМИ.ru.

Газета: