Останній дзвоник пролунає для 704 тисяч випускників
Сьогодні й завтра у школах України відбудуться традиційні святкові лінійки, присвячені закінченню навчального року. Як повідомили в Міносвіти, 2009 року планується випуск 319,4 тисячі дев’ятикласників. Із них 312,2 тисячі учнів — випускники денних загальноосвітніх шкіл, ще понад сім тисяч займаються у вечірніх школах. Попрощаються зі школою 384,9 тисячі школярів 11-х (12-х) класів. Серед них 365,5 тисячі закінчують денні школи, 21,4 тисячі — вечірні. Понад три тисячі учнів щороку отримують загальну середню освіту екстерном.
Вибори президента Молдови відкладено
Молдовський парламент переніс вибори президента країни на 3 червня. Вчора повинен був пройти другий і останній тур голосування. Пропозиція відкласти вибори була внесена правлячою Комуністичною партією. Її підтримали всі депутати від правлячої компартії, в якої 60 мандатів. Опозиційні партії, в яких у сумі 41 депутатський мандат, у голосуванні не брали участь. Як повідомляють ЗМІ, лідер фракції комуністів Марина Постойко пояснила це рішення тим, 28 травня, на яке були призначені вибори президента, в Молдові відзначають свято Вознесіння Христа, і депутатам не личить сваритися. Нагадаємо, що минулого тижня Компартії не вистачило одного голосу для обрання на посаду президента її кандидата Зінаїди Гречаної. Якщо в другому турі кандидат від Компартії знову не набере потрібної кількості голосів, буде задоволена вимога опозиції, що домагається проведення повторних парламентських виборів.
Гілларі Клінтон закликала Iзраїль припинити розширення поселень
Держсекретар США Гілларі Клінтон закликала Ізраїль повністю припинити подальше розширення єврейських поселень на Західному березі ріки Йордан, включаючи природний приріст та будівництво у великих поселенських блоках і нових кварталах Єрусалима. Про це вона заявила на прес-конференції після ланчу з міністром закордонних справ Єгипту Ахмедом Абуль-Рейтом. Як повідомляє ВПС, Клінтон нагадала, що президент США Барак Обама дав зрозуміти на зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, що США виступають проти подальшого розширення поселень у будь-якій їхній формі. Зі свого боку, Абуль-Рейт підкреслив, що арабські країни вимагають від США рішучих дій. «Ми обговорювали необхідність активних американських дій для прискорення процесу, — зазначив Рейт. — Ми, всі ми, «Квартет», міжнародне співтовариство, арабські країни, повинні надати підтримку і звести ізраїльтян та палестинців разом, надавши їм можливість почати прямі переговори». Того ж вечора, після бесіди з Абуль-Рейтом, Хілларі Клінтон прийняла голову ПА Махмуда Аббаса.
Москва познайомилася з Хмельницьким
У Центральному будинку кіно відбувся спільний захід Спілки кінематографістів Росії й посольства України в РФ — прем’єрний показ художнього фільму «Богдан-Зіновій Хмельницький» Національної кіностудії художніх фільмів ім. О.П. Довженка. Презентація була присвячена 80-річчю прославленої студії. До Москви прибули генеральний директор кіностудії Ігор Ставчанський, представники Держкіно України, а також творча група фільму в складі актора-виконавця ролі Богдана Хмельницького народного артиста України Володимира Абазопула, оператора — заслуженого діяча мистецтв України Сергія Борденюка та композитора — народного артиста України Михайла Чембержі.
«Богдан-Зіновій Хмельницький» — історична драма про одну з найскладніших, найсуперечливіших і найтрагічніших сторінок визвольної війни українського народу проти панування шляхетської Польщі (1648—1657 рр.) — битву під Збаражем. Російські глядачі, яких у залі було чимало, тепло зустріли українську стрічку, познайомилися з непростою історією її створення. Єдине, що всіх засмутило, — відсутність на показі найголовнішої особи: геніального митця, режисера фільму Миколи Мащенка. Приїхати до Москви, де всі його чекали, завадила хвороба. До речі, Микола Павлович і кіностудія, котру він свого часу очолював, — ровесники: у січні цього року майстер відзначив своє 80-річчя.
Після перегляду фільму один із давніх активістів українського руху Москви, академік, професор, доктор медичних наук Василь Антонів так прокоментував побачене: «Побільше б такого кіно — воно підіймає дух українців. Особливо такі фільми потрібні нинішній молоді — як російській, так і українській. Перш за все — для того, щоб зрозуміти минуле своїх народів і, поважаючи одне одного, будувати подальші стосунки двох незалежних сусідніх держав». Віктор ГІРЖОВ.