Путін обіцяє закрити нелегалам в’їзд на 10 років
Прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін запропонував закривати в’їзд до Росії для порушників міграційного законодавства та для мігрантів, виселених, за рішенням суду, на п’ять-десять років або навіть на більш тривалий період. Про це кандидат на пост президента заявив учора, виступаючи на щорічній колегії Федеральної міграційної служби Росії. Глава уряду заявив про необхідність введення кримінальної відповідальності за фіктивну реєстрацію мігрантів для власників «гумових квартир». Путін також доручив ФМС підготуватися до переходу на безвізовий режим з Євросоюзом і усунути проблеми при «електронній» видачі паспортів. Окрім того, міграційній службі належить зробити більш ефективну програму переселення росіян з-за кордону. Ще однією ініціативою глави Кабінету міністрів стала пропозиція щодо створення в Росії центрів доміграційної підготовки за підтримки російських працедавців. У цих центрах мігранти проходитимуть професійну підготовку, вивчатимуть російську мову, основні закони країни, а також культурні норми і традиції народів РФ.
Лідер Шотландії пояснив, навіщо потрібна незалежність
Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд заявив, що референдум з питання про незалежність буде найважливішим рішенням для країни за останніх 300 років. У телевізійному інтерв’ю Бі-Бі-Сі він виступив на підтримку свого плану провести референдум 2014 року. Він аргументував це тим, що фундаментальні зміни конституційного устрою вимагають «розумних термінів». У своїй промові, виголошеній в Лондоні в рамках «Янговських читань», Салмонд сказав, що Шотландія може бути «маяком для прогресивних поглядів на південь від кордону». Салмонд у своєму виступі навів аргументи на користь того, що незалежність дасть Шотландії можливість застосовувати важелі управління — такі, як податок на корпорації чи мита на алкоголь, — із допомогою яких можна буде прискорити відновлення економіки й поліпшити життя людей. Перший міністр повідомив, що уряд Шотландії дотримується політики, спрямованої на збереження безплатної університетської освіти, відсутності плати за виписку медичних рецептів і безплатно особистого догляду за людьми похилого віку, оскільки це, за його словами, «служить загальному благу». «Після того як Шотландія здобуде незалежність, у нас залишаться спільними не лише монархія й валюта. Ми збережемо нашу суспільну єдність. Це буде вже зовсім не та обмежена недодержава, яка більше не служить інтересам ані Шотландії, ані Англії», — наголосив глава уряду.
Ґинґрич обіцяє відкрити американську базу на Місяці
Колишній спікер палати представників і кандидат на пост президента США — республіканець Ньют Ґинґрич — заявив, що США мають до 2020 року створити власну постійну базу на Місяці. Про це він сказав на зустрічі з виборцями у Флориді, де тема космосу стала однією з головних перед праймериз у цьому штаті, оскільки саме тут розташовано космодром, із якого здійснюються запуски. «До кінця мого другого президентського терміну на Місяці буде перша постійна база, і вона буде американською. У нас буде організовано комерційну наукову, туристичну та промислову космічну діяльність на навколоземній орбіті, тому ми й збираємося напрацювати такий досвід у космосі, щоб китайці та росіяни навіть і наблизитися не змогли до такого рівня (розвитку космічної сфери)», — сказав Ґинґрич. Він також пообіцяв усунути «всю бюрократію в NASA» та підтримувати приватні інвестиції в освоєння космосу в разі, якщо він стане президентом. Ґинґрич у той же час не пояснив, які саме проекти він пропонує передати до приватних рук і в чому полягатиме його боротьба з бюрократією. Нагадаємо, попередні вибори у Флориді відбудуться 31 січня. Зараз опитування виборців показують, що розрив між кандидатами-республіканцями — Ньютом Ґинґричем та Міттом Ромні — мінімальний.
У Німеччині заборонили публікувати уривки «Майн Кампф»
Земельний суд Мюнхена заборонив британському видавцеві Пітеру Макґі публікувати в Німеччині витяги з праці Адольфа Гітлера «Майн Кампф» у зв’язку з порушенням авторських прав на книжку. Макґі мав намір опублікувати в додатку до своєї щотижневої газети, яка видається в Німеччині, витяги з книжки Гітлера та коментарі до них. Проте міністерство фінансів Баварії подало до Земельного суду Мюнхена позов із вимогою заборонити йому публікацію цих матеріалів. Позивач звинуватив видавця в порушенні авторських прав на працю Гітлера, оскільки вони до 2015 року належать владі Баварії. Термін охорони авторських прав на будь-які твори в європейських країнах спливає через 70 років від дня смерті їхнього творця. Після цього вони стають суспільним надбанням і можуть публікуватися без згоди правовласника та виплат авторського гонорару. Офіційною датою смерті Гітлера вважається 30 квітня 1945 року. Суд погодився з аргументами позивача та заборонив публікацію. При цьому ухвала наразі не набрала чинності та може бути оскарженою до інстанції вищого рівня.