Україна може претендувати на фінал чемпіонату світу з хокею. Після 2013 року
Після 2013 року Україна матиме підставу претендувати на проведення в країні фіналу чемпіонату світу з хокею, повідомляє Інтерфакс. За словами міністра у справах сім’ї, молоді та спорту України Юрія Павленка, згідно з державною цільовою програмою «Хокей України», протягом найближчих п’яти років в Україні планується побудувати 60 льодових палаців місткістю від 1,5 тис. місць. При кожному з них будуть створюватися дитячо-юнацькі спортивні школи. У міністерстві розраховують, що на базі льодових палаців можна буде створити близько 24 професійних клубів, які дозволять провести повноцінний національний чемпіонат з хокею для команд вищої, першої та другої ліги. Крім цього, відомство розраховує, що незабаром у країні реконструюють Палац спорту, який дозволяє вміщати 6 тис. глядачів, а також завершать будівництво майданчика Льодового стадіону на 10—12 тис. глядацьких місць. «Це дасть підстави претендувати на проведення чемпіонату світу з хокею», — сказав Ю. Павленко. У 2007 році на реалізацію програми «Хокей України» спрямовано близько 60 млн. грн. У державному бюджеті на 2008 рік на ті самі цілі вже передбачено 120 млн. грн. і ще майже 60 млн. грн., за словами міністра, може бути виділено після внесення змін до бюджету, після поновлення роботи Верховної Ради. До початку літа 2008 р. льодові палаци мають відкритися в чотирьох містах України. Будівництво ще 12-ти планується почати цього року. Попередник Ю. Павленка, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Віктор Корж навесні 2007 року заявляв, що в найближчі два роки в Україні буде споруджено близько 100 льодових палаців хокейного стандарту.
Президент своїм указом зупинив відставку Валентини Семенюк
Президент України Віктор Ющенко зупинив дію розпорядження уряду про відсторонення Валентини Семенюк із посади голови Фонду державного майна, скасувавши розпорядження Кабміну про проведення службової перевірки в ФДМ. Відповідний указ В. Ющенко підписав у четвер, повідомляє його прес-служба. Президент пояснює, що розпорядження уряду «не відповідають Конституції України, яка відносить до повноважень Кабінету Міністрів розв’язання кадрових питань стосовно керівників центральних органів виконавчої влади (пункт 92 статті 116)», йдеться в указі. Реакція уряду на указ була миттєвою. Соратник Тимошенко, перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов заявив, що шокований указом Президента. У той же час, він наголосив, що уряд, безсумнівно, його виконуватиме.
Спецоперацію ДАІ відчули на собі 30 тисяч водіїв
На автошляхах України тривають широкомасштабні оперативно-профілактичні заходи. Як повідомили УНІАН у прес-службі Департаменту ДАІ МВС України, від початку проведення цих заходів працівники Державтоінспекції зафіксували 764699 фактів порушення Правил дорожнього руху, виявили 33387 фактів керування транспортними засобами у нетверезому стані. Окрім того, виявлено 103696 фактів створення аварійної ситуації на вулицях та автошляхах, винесено 30411 постанов про позбавлення порушників права керування, винесено 76490 постанов про накладання штрафу за порушення ПДР. Станом на 7 лютого вилучено за рішенням судів 30281 посвідчень водіїв. Як повідомляв УНІАН, з метою виконання вимог Указу Президента України від 20 листопада 2007 року № 1121/2007 «Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху» та стабілізації стану аварійності на автошляхах держави упродовж місяця, з 10 січня по 10 лютого поточного року, підрозділами ДАІ проводиться широкомасштабна оперативно-профілактична робота.
Карімов порадив Путіну наслідувати його приклад
Президент Узбекистану Іслам Карімов завершив свій перший, після переобрання на третій президентський термін, візит у Росію і під час зустрічі з Володимиром Путіним порадив російському президенту наслідувати його приклад. «Я завжди був прихильником того, щоб Володимир Володимирович погодився з пропозицією, що надходила в тому числі й від мене, і запропонував би свою кандидатуру на третій термін», — заявив Карімов. «Сьогодні вже про це, очевидно, пізно говорити, але це рішення було б найоптимальнішим у тих умовах, в яких ми живемо», — підкреслив президент Узбекистану. Карімов також подякував першому віце-прем’єру Сергію Іванову за внесок у підготовку угоди про інтеграцію «Ташкентського авіаційно-виробничого об’єднання» і російської держкорпорації «Об’єднана авіабудівельна корпорація». Всупереч очікуванням, Карімов не провів окремої зустрічі з першим віце-прем’єром Росії і вірогідним наступником Путіна Дмитром Медведєвим.
Райс закликала країни НАТО розділити відповідальність за Афганістан
Держсекретар США Кондолізза Райс закликала країни- учасниці НАТО розділити відповідальність за забезпечення безпеки в найнебезпечніших районах Афганістану. «Ми чекаємо, що Альянс виконає дані ним зобов’язання для того, щоб афганці, в результаті, змогли самі охороняти свій народ», — заявила Райс у ході спільної з головою британського МЗС Девідом Мілібандом прес-конференції в Лондоні. «Очевидно, що нам потрібно розділяти відповідальність між країнами-членами Альянсу так, щоб кожний робив свій внесок», — підкреслила держсекретар США, додавши, що нині в найнебезпечніших щодо тероризму районах розквартировані контингенти лише невеликої кількості країн. Райс зазначила також, що всі країни НАТО повинні ставитися до місії в Афганістані як до довгострокового завдання і що певний прогрес уже досягнутий. За її словами, рух «Талібан» уже більше не здатний на великомасштабні теракти і змушений все більше покладатися на терористів- смертників. У свою чергу, голова Форін-офісу Девід Мілібанд підкреслив, що нині в Афганістані перебуває «вірна кількість» британських військовослужбовців — 7770 осіб — і що вони здатні впоратися з усіма покладеними на них завданнями.
«Тюрбанний» протест
Багато громадян Туреччини зустріли протестами рішення парламенту скасувати конституційну заборону на носіння у ВНЗ мусульманської хустки «тюрбан». Заборона діє з 1925 року і її неухильно дотримується «світська еліта», передусім армія та органи правосуддя, які вбачають у «тюрбані» символ загрози світському статусу держави. Законодавчий акт має бути прийняти в другому читанні, голосування з якого намічене на 9 лютого. Після цього він повинен бути направлений на затвердження президенту. Законопроект розроблений правлячою проісламською Партією справедливості та розвитку (ПСР) прем’єра Тайіпа Ердогана і підтриманий ультраправою Партією націоналістичного руху (ПНР). Він передбачає внесення змін у дві статті конституції: 10-у і 42-у, що гарантують рівність кожного перед законом і право на отримання вищої освіти. Опозиція оголосила, що опротестує законопроект у конституційному суді. Вища судова інстанція Туреччини раніше неодноразово виносила рішення щодо «тюрбану», де вказувалося, що у ВНЗ дозволено носити тільки світський одяг. Через використання релігії в політичних цілях конституційний суд Туреччини 1998 року заборонив діяльність Партії благоденства, а 2001 — Партії благополуччя, попередниці нинішньої партії Ердогана.