Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

11 січня, 2008 - 00:00

Блер пішов у радники JPMorgan

Колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера, який з червня минулого року обіймав посаду спеціального представника «квартету» міжнародних посередників в урегулюванні близькосхідного конфлікту, призначено старшим радником американського банку JPMorgan Chase. Як повідомляє банк, відомий політик також увійде до міжнародної ради JPMorgan. Т. Блер консультуватиме голову ради директорів і президента банку Джеймі Даймона, а також інших топ-менеджерів з питань глобальної політики і розвитку. В інтерв’ю британському виданню Financial Times Блер заявив: «Мене завжди цікавили комерція і вплив глобалізації. У цей час зв’язок між політикою і економікою в різних частинах світу, включаючи ринки, що розвиваються, дуже сильний». За словами екс-прем’єра, він має намір використати свій досвід і зв’язки для виконання нових функцій, в які входять не тільки політичні і стратегічні рекомендації, але і робота з деякими клієнтами. Зі свого боку, Даймон повідомив, що Блер буде «надзвичайно корисний» для компанії. «У світі не так багато людей, які володіють такими знаннями і зв’язками, як він (Блер)», — цитує його Financial Times. Розмір винагороди Блера на його майбутньому робочому місці не повідомляється, але експерти припускають, що вона складе приблизно один мільйон доларів (500 тис. фунтів стерлінгів) на рік. JPMorgan Chase&Co. працює більше ніж у 50 країнах, активи банку становлять близько ,5 трлн.

Польща та Чехія координують позицію щодо ПРО

Учора прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск (на фото справа) відвідав Прагу з офіційним візитом, щоб обговорити зі своїм чеським колегою Міреком Тополанеком (на фото зліва) позицію країн щодо можливого розміщення на території обох країн об’єктів протиракетної оборони (ПРО) США. Обговорення питань ПРО необхідне керівникам двох країн для вироблення спільної позиції на переговорах із представниками США, що планують розмістити на території Польщі базу з десятьма ракетами-перехоплювачами, а на території Чехії — радарну станцію системи ПРО.

Польща збирається вимагати у США модернізації своєї протиповітряної оборони (ППО) в обмін на згоду розмістити на своїй території елементи американської системи ПРО. Як заявив міністр оборони Польщі Богдан Кліх, присутність американських військових об’єктів на території Польщі зробить повітряний простір над країною більш вразливим, тому питання модернізації системи протиповітряної оборони є критично важливим. Як варіанти модернізації польський уряд розглядає можливість установлення американських протиракетних систем Patriot і THAAD малої та середньої дальності польоту.

Буш упевнений, що Ізраїль і Палестина укладуть мир у 2008 році

Президент США Джордж Буш упевнений, що до кінця його президентського терміну буде підписана мирна угода між Ізраїлем і Палестиною. «Я вірю, що це (мирна угода) можливо — і не лише можливо. Я вірю, що це станеться, що мирна угода буде підписана до того, як я покину свою посаду», — сказав Буш на прес-конференції після переговорів з палестинським лідером Махмудом Аббасом. Процес урегулювання, за словами Буша, йтиме трьома взаємодоповнюючими «треками»: розробка мирної угоди, реалізація плану «дорожня карта» як умова для імплементації домовленостей, допомога Палестині в реабілітації економіки та формуванні державної інфраструктури.

Аббас, у свою чергу, повідомив, що найближчими днями палестинська та ізраїльська переговорні групи розпочнуть пошук шляхів вирішення стрижневих проблем конфлікту, до яких належать постійні кордони, статус Єрусалима і доля біженців. Ізраїль і ПНА відновили мирні переговори близько півтора місяця тому, домовившись спробувати розробити угоду про врегулювання конфлікту до кінця 2008 року.

Газета: