Туск вважає реальним завершення переговорів України з ЄС
Голова польського уряду Дональд Туск вважає реальним підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом до кінця цього року — в період головування Польщі в ЄС. Про це польський прем’єр сказав на прес-конференції, повідомляє РАР-Еuroparlament. Туск назвав реальним шанс на завершення переговорів України з Євросоюзом, відзначивши прогрес у цій сфері. За його словами, підписання договорів про асоціацію і про зону вільної торгівлі стане справжньою віхою на шляху України до ЄС. «Україна, незважаючи на зміну керівництва після останніх виборів, підтверджує готовність іти європейським шляхом, а Європа з кожним разом краще це розуміє», — сказав польський прем’єр. Туск також запевнив, що Польща в період головування в Євросоюзі в другій половині 2011 року підтримуватиме вступ у ЄС нових держав з регіону Балкан і Східної Європи.
Президентом Латвії обрано екс-банкіра
Учора латвійський Сейм у другому турі президентських виборів обрав главою держави екс-банкіра Андріса Берзіньша (Союз «зелених та селян»). На вищий політичний пост претендували чинний глава держави Валдіс Затлерс і депутат парламенту, колишній керівник Unibanka Андріс Берзіньш. При повторному голосуванні за Валдіса Затлерса проголосувало 41, проти — 56 депутатів; за Андріса Берзіньша — 53, проти — 44 депутати. Проти всіх голосували три депутати. Ще два бюлетені були пошкоджені та визнані недійсними. Для обрання президента Латвії потрібна підтримка 51 депутата. У першому турі президента не вдалось обрати. Таким чином, Валдіс Затлерс став першим президентом в сучасній історії Латвії, якого не було переобрано на другий термін. Очевидно, цьому сприяло несподіване рішення глави держави ініціювати розпуск Сейма після того, як парламент відмовився санкціонувати обшук по місці проживання «олігарха» Айнарса Шлесерса (За кращу Латвію).
Японському прем’єрові вдалося уникнути вотуму недовіри
Парламент Японії проголосував проти винесення вотуму недовіри прем’єр-міністрові Наото Кану, запропонованого опозиційними депутатами, які невдоволені діями уряду після руйнівного березневого землетрусу й цунамі. Перед голосуванням Кан заявив активістам своєї партії, що покине свою посаду після ліквідації наслідків стихійного лиха. Вотум недовіри був внесений основною партією опозиції — Ліберально-демократичною, разом із партією Комейто й партією Сходу. Очікується, що їх підтримають також комуністи. ЛДП звинувачує прем’єр-міністра в серйозних помилках при організації відновлювальних і рятувальних робіт після цунамі, а також при ліквідації наслідків аварій на АЕС «Фукусіма». Виступаючи в парламенті, лідер ЛДП Садакадзу Танігаки заявив, звертаючись до Кана: «Ви не маєте власних достоїнств або здібностей для об’єднання своєї власної партії. Я закликаю вас піти». «Після вашого звільнення в нас з’являться нові дороги до єдності й оновлення Японії поза партійною політикою», — заявив лідер Ліберально-демократичної партії. Прем’єр-міністр сказав у відповідь, що не збирається залишати свою посаду. «Наші люди хочуть, щоб ми працювали спільно на благо відновлення країни й ліквідації радіоактивного зараження», — заявив Наото Кан. Кілька днів тому прем’єр-міністр оголосив, що Японія відмовиться від планів щодо збільшення долі атомної енергії в своїй енергетиці. Успіх в парламенті дозволить прем’єр-міністрові Кану зберегти владу ще на кілька місяців, але через те, що пропозицію про вотум недовіри підтримали і його товариші по партії, політичний вплив прем’єра значно послабшає.
Борця сумо українського походження нагородили орденом за зміцнення авторитету України
Посол України в Японії Микола Кулінич за дорученням Президента України вручив державну нагороду — орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня — видатному борцю сумо українського походження Кокі Ная (Тайхо). Урочиста церемонія нагородження легендарного борця сумо відбулася в престижному токійському готелі «Роял Парк» за участю керівництва Федерації сумо Японії, колишніх відомих борців сумо, чинного абсолютного чемпіона цієї боротьби Хакухо, а також представників політичних та культурних кіл Японії. Державну нагороду України К. Ная було вручено за значний особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, розвиток українсько-японських гуманітарних відносин. Микола Кулінич у своїй вітальній промові високо оцінив діяльність К. Ная в справі поглиблення дружніх контактів і взаєморозуміння між українським та японським народами, а також висловив упевненість у тому, що особистість К. Ная є взірцем у контексті виховання молоді та подальшої популяризації цієї традиційної японської боротьби в Україні. Кокі Ная (1940 р.н.) — японський спортсмен, сумоїст українського походження. Чемпіон із боротьби сумо. Єдиний сумоїст, який вигравав імператорський кубок 32 рази. Його батько — Маркіян Боришко — народився в селі Рунівщина Полтавської губернії (нині Зачепилівський район Харківської обл.) мати — Кіе Ная, японка. Іван (так його назвав батько) народився 29 травня 1940 року на острові Сахалін. Під час переходу острова до СРСР у 1945 році сім’я була розлучена: батька репресували, як колишнього білогвардійця. Івана разом із матір’ю, братами і сестрою репатріювали до Японії на Хоккайдо. Із батьком діти більше не бачилися. Надалі Іван використовував тільки японське ім’я, а прізвище узяв материне. 2002 року він відвідав батьківщину батька і дозволив місцевим любителям сумо проводити в Україні кубок його імені.