Підтримка вітчизняного виробника по-канадському
Лідери провідних політичних партій Канади ринулися за голосами виборців до важливого промислового регіону Онтаріо, який потерпає від кризи. Зокрема, канадський прем’єр Стівен Харпер, лідер Консервативної партії та лідер «Нових демократів» Джек Лейтон пообіцяли своєму електорату у містах Брамтон та Ошава, що повернуть роботу тим, хто її втратив під час всесвітньої фінансової кризи. Нагадаємо, що виборча кампанія проходить перед достроковими виборами до парламенту країни, які відбудуться 2 травня. Бізнес-налаштовані консерватори обіцяють, що збережуть курс на скасування податків, одначе Харпер також пообіцяв заводам-виробникам дворічну відстрочку списання інвестицій у машинобудівній галузі. Також він відзначив, що допоможе вирішити питання із нестабільною валютою та слабким попитом з боку США на канадську автомобільну продукцію. Лівоцентрист Лейтон, якому віддають третє місце у виборчих перегонах, сказав, що він повністю змінить урізання оподаткування бізнесу, яке проводить уряд консерваторів, повернувши податки до рівня 2008 року. На фото — канадський прем’єр-міністр Стівен Харпер, демонструючи свою відданість передвиборним обіцянкам, осообисто взявся виготовити деталь для автомобілю, дотримуючись інструкцій робітника.
Свято для Горбачова
Ювілей екс-президента СРСР Михайла Горбачова став приводом для розкішного торжества в Королівському Альберт-холі — одному з найбільших і найзнаменитіших концертних залів британської столиці. На величезному екрані, обрамленому колонами, демонструвалися кадри з біографії колишнього генерального секретаря ЦК КПРС, які чергувалися з портретами інших світових діячів, — від Нельсона Мандели і матері Терези до принцеси Діани та Маргарет Тетчер. Потім на сцену вийшов сам ювіляр. За словами Горбачова, за свої 80 років він багато пережив, бачив чимало радощів і втрат, але майже ніколи не бував на подібних святах. Під час «зіркового прийому» також відбулася церемонія вручення горбачовської премії «Людина, яка змінила світ». Нагороди вручали в трьох номінаціях — «Перебудова» (її володарем став засновник інтернету сер Тім Бернерс-Лі), «Гласність» (вручена засновнику американської телевізійної мережі CNN Теду Тернеру) і «Прискорення» (її отримав 25-річний кенійський інженер Еванс Вадонго, який розробив лампу на сонячних батареях). Володарів премій обирав особисто Михайло Горбачов. Ведучими вечора стали голівудські зірки Шерон Стоун і Кевін Спейсі. Не менш зірковою виявилась і сама публіка: Арнольд Шварценеггер, президент Ізраїлю Шимон Перес, екс-президент Польщі Лех Валенса, колишній державний секретар США Джордж Шульц, актори Хью Грант і Міла Йовович. Під час прийому показали відеозвернення до Горбачова колишнього президента США Білла Клінтона, музикантів Стінга й Боно. На концерті також виступили Ширлі Бейсі, Брайан Феррі, гурт Scorpions, Пол Анка, диригент Валерій Гергієв і Лондонський симфонічний оркестр. Вечір завершився спільним виступом лідера групи «Машина часу» Андрія Макаревича і Пола Анки, які разом написали пісню спеціально для горбачовського ювілею. Окрім запрошених, у залі були люди, які купили квитки, вартість яких становила від 195 до 100 тис. фунтів стерлінгів. Вся виручка від концерту буде направлена благодійним організаціям, які допомагають боротьбі з раковими захворюваннями, зокрема — Фонду імені Раїси Горбачової.
Радники Медведєва запропонували десталінізацію Росії
Тіло Леніна можуть винести з мавзолею, а особам, які публічно заперечують злочини сталінізму, — заборонити перебування на російській державній службі. Про це говориться у програмі «Про увічнення пам’яті жертв тоталітарного режиму і національне примирення», підготовленій робочою групою з історичної пам’яті президентської Ради з прав людини. Головна мета програми сформульована як «модернізація свідомості російського суспільства через визнання трагедії народу». При цьому основний акцент робиться на увічненні пам’яті жертв тоталітарного режиму і на національному примиренні. Її основними пунктами стали пропозиції щодо розсекречення архівів, створення музеїв і меморіальних комплексів, а також підтримка нині живих жертв репресій. Про початок роботи над документом повідомив його голова Михайло Федотов після лютневої зустрічі членів Ради з президентом Дмитром Медведєвим у Єкатеринбурзі. Преса встигла охрестити його «планом десталінізації». «Ухвалити офіційну постанову про те, що публічні виступи державних службовців будь-якого рангу, що містять заперечення або виправдання злочинів тоталітарного режиму, несумісні з перебуванням на державній службі», — сказано в програмі, опублікованій на сайті правозахисного суспільства «Меморіал». «Необхідним є, звичайно, і давно перезріле рішення про поховання тіла Леніна. Але потрібна і велика попередня роз’яснювальна робота, аби вся пропонована програма не звелася до винесення тіла з мавзолею», — пишуть члени президентської Ради з прав людини.