Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

18 лютого, 2011 - 00:00

За день правоохоронці вилучили з незаконного продажу тисячу пролісків

У Києві провели щорічну операцію «Первоцвіт», у рамках якої правоохоронні органи виявили низку порушень: торговці-квіткарі незаконно продавали проліски й первоцвіти, занесені до Червоної книги України, повідомляють «Українські новини». За інформацією Київського еколого-культурного центру, під час рейду вилучили 1 100 квіток проліска, затримали трьох порушників і склали два протоколи. За оцінками екологів, кияни стали сумліннішими. Якщо ще кілька років тому з середини лютого до кінця березня жителі столиці купували до п’яти мільйонів ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги, то в минулому році ця кількість зменшилася до 100—200 тисяч квітів. Такі ж операції пройшли на Закарпатті, в Криму та інших містах України.  

Генсек НАТО відвідає Україну 24 лютого

Генеральний секретар НАТО Андерс Фон Расмуссен відвідає Україну з одноденним візитом 24 лютого. Про це напередодні візиту на спеціальному брифінгу для українських журналістів учора в Брюсселі повідомив сам Расмуссен. Очікується, що Генсек Альянсу зустрінеться з вищим керівництвом країни — Президентом Віктором Януковичем, прем’єр-міністром Миколою Азаровим, міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. Крім того, Расмуссен виступить із лекцією перед студентами одного з вищих навчальних закладів Києва. Вперше можливість зустрічі Генсека НАТО з Президентом України обговорювалася 25 лютого минулого року в рамках зустрічі новообраного Президента з помічником Генерального секретаря НАТО Робертом Симмонсом. На прес-конференції в березні Расмуссен знову підтвердив своє бажання особисто зустрітися з В. Януковичем. Вперше така зустріч відбулася 23 вересня минулого року в Нью-Йорку в рамках роботи Генеральної асамблеї ООН. Під час зустрічі Расмуссен запросив В. Януковича на саміт НАТО до Лісабона 19—20 листопада для участі в засіданні щодо Афганістану. Проте Україну представив міністр закордонних справ К. Грищенко, який мотивував відсутність Президента необхідністю підготовки до саміту Україна — ЄС, який відбувся 22 листопада в Брюсселі.

Площу Тахрір перетворять на пам’ятку Єгипту

Каїрська площа Тахрір, що стала ареною протистояння властей і опозиції Єгипту, може стати офіційною туристичною пам’яткою, повідомляє електронна версія єгипетської газети Almasry Alyoum. Представники туристичної індустрії країни закликають перетворити площу на пам’ятник на честь 18-денних протестів, що призвели до відставки президента Мубарака. «Площа Тахрір стала символом народної революції... Площі по всьому світу, особливо в європейських державах, стали туристичною пам’яткою завдяки своєму історичному значенню», — заявив помічник екс-міністра туризму Єгипту Хишам Заазуа. Він пропонує встановити на площі пам’ятник або обеліск із фотографіями, на яких зображені події революції 25 січня, і списком загиблих, вважаючи, що туристам буде цікаво відвідати місце подій. За даними видання Almasry Alyoum, інший експерт в сфері туризму Амр Бадр виступив із пропозицією виконати на площі Тахрір розпис із зображенням подій революції і включити відвідання площі в туристичні програми.

Бельгія: «картопляна революція» проти безвладдя

Група франкомовних і нідерландомовних бельгійських студентів одночасно провели вчора в центрі Брюсселя, Антверпена, Гента і Брюгге акції молодіжного протесту проти «безвладдя» в Бельгії і на підтримку цілісності країни під назвою «революція картоплі фрі». Нагадаємо, що вчора виконалося 249 днів від дня проведення в Бельгії позачергових парламентських виборів, за підсумками яких має бути сформований новий кабінет міністрів, чого досі так і не сталося. Таким чином, Бельгія стала за тривалістю політичної кризи «чемпіоном» не лише Європи, а й світу. «Ми назвали нашу акцію по аналогії з жасминовою революцією (у Тунісі), оскільки картопля фрі є символом Бельгії», — пояснив один з організаторів. Бельгійці стверджують, що всесвітньо відомий гарнір «фрітт», який стали іменувати «французькою картоплею» завдяки британським солдатам, що спробували його в Бельгії під час Першої світової війни, був вперше поданий до столу у Фландрії (регіон на півночі Бельгії) ще в XVI столітті. «Картопляна революція» — це не перша громадянська акція протесту проти «безвладдя» в країні. На фото два бельгійця з північного нідерландомовного і південного франкомовного регіонів по-своєму висловили протест проти політичної кризи у країні. Вони сіли на велосипед з двома кермами, які дивляться у протилежні напрямки.

У столицю Бахрейну ввели танки

Власті Бахрейну ввели армійські підрозділи в столицю Манаму після розгону антиурядової демонстрації. На вулицях міста з’явилися танки. Усі дороги в столицю заповнені військовими вантажівками, повідомляє Reuters із посиланням на очевидців. По всьому місту посилені пости поліції. Власті роблять усе, аби не допустити нових мітингів. Будь-яка спроба організувати пікет одразу припиняється, а їх організаторів заштовхують у вантажівки і відвозять в дільниці. Тим часом спецназ штурмував наметовий табір опозиції на центральній площі Манами. У ході операції було застосовано сльозогінний газ. Опозиція стверджує, що в результаті дій поліції загинуло четверо, десятки маніфестантів госпіталізовані з тілесними ушкодженнями і отруєнням газом. Як відомо, шиїтське населення Бахрейну давно скаржиться на дискримінацію з боку правлячої королівської сім’ї, яка сповідає сунітську гілку ісламу. Мітингуючи вимагають прийняття нової конституції, звільнення ряду ув’язнених із в’язниць і відставки прем’єр-міністра.

Газета: