Багато хто переконаний, що нинішньому президентові країни Олександру Лукашенку ніщо не завадить залишитися при владі. Із п’яти претендентів від опозиції поки що обрано двох — Володимира Гончарика та Семена Домаша. Єдиним кандидатом вважається Гончарик, а Домаш виконує функції дублера — на той випадок, якщо Центрвиборчком Білорусі не зареєструє Гончарика кандидатом. У випадку своєї перемоги Гончарик зобов’язаний призначити Домаша прем’єр-міністром.
Найбільше шансів на перемогу, повідомив «Дню» політичний оглядач білоруського тижневика «Згода» Алесь Семчанка , має Лукашенко, що «білоруськими політологами особливо не ставиться під сумнів». Рейтинг Гончарика, за словами журналіста, значно піднявся після оголошення його єдиним кандидатом від демократичних сил — від 5 — 6% до нинішніх 16 відсотків.
Взяти участь у голосуванні 9 вересня вже висловили бажання до 90% електорату, повідомив «Дню» лідер опозиційної Об’єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько . «Ми готуємося до жорсткої боротьби, яка відбуватиметься без правил», — наголосив при цьому Лебедько. Він нагадав виступ Лукашенка, в якому президент зробив ставку у боротьбі за владу на силову підготовку, спеціальні силові підрозділи. «Він виглядав бригадним генералом у період воєнних дій», — підкреслив Лебедько. За його словами, правохоронними органами Білорусі «вже було розгромлено кілька офісів партії в регіонах».
Російський фактор у передвиборній боротьбі Лебедько вважає«важливою складовою». Він розповів, що усі п’ять опозиціонерів-претендентів мали номенклатурне минуле, і «їх так й обирали, щоб не викликати величезної алергії в Москви». Він також не виключив, що після реєстрації в ЦВК У Гончарика або Домаша відбудеться зустріч із представнкиами адміністрації президента Росії. Кремль зайняв, за його словами, позицію «м’якого нейтралітету», Путін жодного разу не виступив публічно на підтримку Лукашенка. Натомість Алесь Семчанка розповів, що нещодавно Володимир Гончарик повернувся з Москви «бадьорим». Проте кожен із претендентів «зможе знайти свою Москву».