Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Країна за уряд не відповідає?

Сьогодні Україна може опинитися «поза Європою»
24 червня, 1999 - 00:00

З іншого боку, ПАРЄ цілком можна зрозуміти. Ця організація не висуває до України якихось особливих претензій, як це часто подається нашими ЗМІ. Від нас вимагають виконати умови членства в цій організації, однакові для всіх. При цьому справа не в ухваленні якихось особливих законів, «таких само, як у них», як це, знов-таки, подають наші ЗМІ. Йдеться, по суті, про підтвердження Україною того, що вона бажає й може дотримуватися основних цінностей, на яких засновано західну цивілізацію. Хіба справа в смертній карі як формі покарання або її скасуванні як формі «милості» до злочинців? Справа в принципі пріоритету людини перед державою. Якщо ми визнаємо право держави вбивати своїх громадян (будь-яких!), то тим самим ми визнаємо її верховенство над особистістю, а це вже не європейський принцип. Ось чому до інших країн, де формально існує смертна кара, у РЄ «претензій немає», — їхні уряди не один рік доводять, що не відходять від основних цінностей.

Те саме можна сказати й про всі інші наші «проблеми» з РЄ. Що ж до уроків і висновків, то схоже, що українська еліта не використала шанс членства в РЄ, не примусила владу провести реформи, не змогла, зрештою, самоорганізуватися.

Щоб перевірити цей висновок, «День» звернувся до експертів з запитанням «Чи вважаєте ви, що українська еліта здатна жити за європейськими правилами»?

Про це читайте на на сторінці "День планети"

Володимир ЗОЛОТОРЬОВ, «День»
Газета: