Зростання інтересу японських інвесторів до українського ринку засвідчив журналіст газети «Маїнічі» Харуюкі Аїкава (на фото), який днями завітав до нашої редакції, щоб отримати компетентну консультацію щодо актуальних проблем нашої країни та поділитися власним досвідом. Японські підприємці розуміють, що зі вступом нових десяти держав до Європейського Союзу працювати в них стане набагато дорожче, ніж раніше. Тому вони шукають можливостi інвестувати в економіку інших, сусідніх країн. Західні регіони України приваблюють японців близькістю до ЄС і тим, що тут можна найняти працівників за набагато меншу заробітну плату, ніж громадян Євросоюзу.
Прагнучи задовольнити цікавість своїх читачів, газета «Маїнічі» планує надрукувати низку матеріалів про наслідки розширення ЄС для країн Центральної та Східної Європи. Підготувати їх доручили пану Аїкаві, який очолює віденське бюро газети — таким чином проблеми України «Маїнічі» розглядає в європейському контексті. Приємний факт на тлі того, що іноземні журналісти, акредитовані в західних країнах, набагато рідше приїжджають до Києва, ніж їхні колеги, які працюють у Москві.
За офіційною статистикою української сторони, обсяг прямих інвестицій у нашу економіку за минулий рік становив близько $12 млн. Останнім часом почали виникати нові спільні проекти, наприклад, корпорація «Язакі» вирішила інвестувати в будівництво заводу з виробництва автомобільного електрокабелю на Закарпатті. Як відомо, у листопаді минулого року в Дюссельдорфі відбувся спеціальний семінар для японських компаній, які працюють у Західній Європі й цікавляться нашим ринком. Втім, відзначив пан Аїкава, «японських підприємців турбує часта зміна законодавчих, податкових правил в Україні, відсутність стабільної політичної перспективи». За його словами, японські інвестори також проявляють неабиякий інтерес до Сербії й Чорногорії. Отже, українським підприємцям та представникам влади не варто забувати про конкуренцію за інвестиції з Країни Сходу Сонця.