Учора о 12-й годині ночі за київським часом чиновники Служби імміграції та натуралізації США мали провести «інтерв’ю» з екс-прем’єром України Павлом Лазаренком, повідомили «Дню» у прес-службі цього відомства у Вашингтоні.
Американські урядовці, згідно із законами цієї країни, не мають права розголошувати інформацію про осіб, які звернулися за політичним притулком у Сполучених Штатах. Однак те, що Лазаренко зважився на такий крок, підтвердила заява очолюваної ним партії «Громада».
Тим часом заступник Генерального прокурора України Ольга Колінько передала американській стороні документи, пов’язані з депортацією Лазаренка, й підкреслила важливість того, щоб депутата було видано саме Україні, а не Швейцарії, де проти нього теж порушено кримінальну справу, повідомляє Інтерфакс-Україна. Американці, як стверджують у МЗС України, «з розумінням сприйняли таку позицію. Було обіцяно сприяння у вирішенні цього питання».
Однак єдине, що могли зробити і зробили американські урядовці, — призначили «інтерв’ю» з Лазаренком не через кілька тижнів, як звичайно, а саме на вчорашній день. А ось заборонити Лазаренку оскаржити рішення чиновників про відмову в наданні йому притулку в Штатах в американському суді не може навіть президент Білл Клінтон (чого ніяк не можуть зрозуміти наші високопосадові особи). До того ж американські чиновники, як повідомляє АП, підкреслили, що Лазаренка було затримано не в зв’язку зі звинуваченнями, висунутими проти нього в Україні, з якою Сполучені Штати не мають угоди про взаємну видачу злочинців, а лише тому, що його «документи були не в порядку». Отже, остаточного вирішення питання найближчими днями очікувати не слід.