Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Леонід Кучма: «Наступного президента має висунути життя»

24 листопада, 2001 - 00:00

Президент України Леонід Кучма заявив, що не має наміру виставляти свою кандидатуру на президентських виборах 2004 року. «Це брехня», — підкреслив глава держави на зустрічі зі студентами Національного університету «Острозька академія» в місті Острозі, відповідаючи на їхнє прохання прокоментувати інформацію деяких ЗМІ про його намір балотуватися на третій т ермін. Президент, повідомляє Інтерфакс-Україна, спростував також чутки про те, що він готує собі наступника. «Не радив би комусь завчасно вискакувати, — заявив він із цього приводу. — У мене ще рівно три роки (до наступних президентських виборів. — ІФ )». Леонід Кучма вважає, що наступного президента «має висунути життя». «У нас престолу немає», — зауважив глава держави.

Там же в інтерв’ю журналістам Леонід Кучма зазначив, що не заперечує проти лідерства глави його Адміністрації Володимира Литвина в блоці «За єдину Україну!». «По-перше, я вважаю, що моєї згоди не треба. А по- друге, я підтримую цю ідею, оскільки знаю В. Литвина дуже добре, з усіх боків», — сказав Президент. Він охарактеризував главу своєї Адміністрації як «професіонала, порядну, чесну людину». За словами глави держави, «таких мало сьогодні на політичному небосхилі».

Президент також висловив упевненість у тому, що міністра транспорту, лідера Народно- демократичної партії Валерія Пустовойтенка буде допитано прокуратурою у зв’язку із його заявою про наявність у нього матеріалів про нові подробиці вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, які він повідомить тільки після парламентських виборів. «Те, що його запросять (у прокуратуру. — ІФ ) і запитають обов’язково, — немає сумнівів», — заявив глава держави. Разом із тим, на думку Леоніда Кучми, заява В. Пустовойтенка була «політичною» і не мала під собою ніяких підстав. «А якихось посилань конкретних — нічого за душею в нього немає й бути не могло», — підкреслив Президент.

У бесіді із представниками мас-медіа Президент сказав і про те, що він вважає за можливе поновлення приватизації обленерго за умови жорсткого контролю за ходом цього процесу. Думаю, не будемо тримати приватизацію (обленерго. — ІФ )», — зазначив Леонід Кучма. Однак, за його словами, у ході приватизації обленерго потрібно «жорстко ставитися до виконання своїх обов’язків» і контролювати цей процес. Наскільки йому відомо, зауважив глава держави, Кабінет Міністрів завершив перевірку й аналіз підсумків приватиз ації першої групи обленерго та підготував свої пропозиції. «Чесно кажучи, я їх іще не бачив», — додав Президент. Він зазначив, що «позитивно» ставиться до появи в Україні «стратегічного інвестора», який приходить у нашу країну, щоб «не качати з неї, а вкладати».

Л. Кучма вважає необхідною приватизацію, передусім, генеруючих компаній, «теплових електростанцій та інших, тих, що іще за царя Гороха працювали». Нарівні із цим, на його думку, «не треба поспішати із приватизацією взагалі». Треба почекати, коли «економіка почне працювати», щоб не продавати об’єкти в Україні «за безцінь». Чекати, переконаний Президент, «залишилося недовго».

Як повідомляв раніше прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, уряд України готує пропозиції щодо поновлення приватизації обласних енергопостачальних компаній (обленерго). Найближчим часом, за його словами, розпочнеться передприватизаційна підготовка наступної групи обленерго, у ході якої мають бути вирішені питання їхньої кредиторської та дебіторської заборгованості. У ході приватизації уряд створить рівні умови для вітчизняних і зарубіжних інвесторів, а також забезпечить прозорість процедур.

Як повідомлялося раніше, у травні поточного року Президент Леонід Кучма припинив приватизацію українських енергокомпаній до підбиття підсумків продажу перших шести обленерго навесні цього року.

Уряд планує виставити на конкурсний продаж контрольні пакети акцій 12 обленерго та оголосити конкурси із продажу чотирьох енергогенеруючих компаній.

Газета: