Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Лікарня волає «SOS»

Медики Центральної клінічної лікарні просять уряд захистити їх від свавілля столичної влади
10 січня, 2008 - 00:00
МЕДИКИ ПІКЕТУВАЛИ КАБМІН НЕ МАРНО: МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВАСИЛЬ КНЯЗЕВИЧ ВИЙШОВ ДО МІТИНГУЮЧИХ І ПООБІЦЯВ, ЩО НОВИЙ УРЯД НЕ ДОЗВОЛИТЬ СТОЛИЧНІЙ ВЛАДІ ЗНИЩИТИ ЦЕНТРАЛЬНУ КЛІНІЧНУ ЛІКАРНЮ / ФОТО МАРІЇ МАСИЧ

«Ні — рейдерству у медицині!», «Не дамо знищити серце столичної медицини!», «SOS — лікарня в небезпеці!» — з такими плакатами вчора пікетували Кабінет Міністрів України медики Центральної клінічної лікарні.

— 25 жовтня минулого року Київрада прийняла рішення про реорганізацію нашої лікарні із центральної міської у звичайну районну. Це означає зменшення фінансування, скорочення штату і поступове закриття лікувального закладу, який існує вже майже 150 років, обслуговує хворих не тільки з Києва, а й з усієї України, адже в нас працюють найкращі фахівці галузі, є цілі династії лікарів. А ще на базі лікарні працюють 11 наукових кафедр, згортання роботи яких завдасть відчутного удару по українській науці, — розповідає головний лікар Центральної клінічної лікарні Валентин Бідний.

Медики Центральної клінічної лікарні пікетують органи влади вже не вперше. Перед прийняттям згаданого сесійного рішення вони виходили під стіни мерії, але тоді міські чиновники їх не почули.

— Проблеми розпочалися влітку минулого року, коли я відмовився підписувати листи з міськдержадміністрації про виділення земельних ділянок на території лікарні під забудову. Після цього отримав наказ про звільнення, однак суд поновив мене на роботі. Отож після невдалої спроби звільнити «непокірного» головного лікаря міській владі було прийнято рішення про реорганізацію лікарні. Не виключено, що згодом наш лікувальний заклад поступово ліквідують, землю (а це центр столиці) віддадуть під забудову, а корпуси — під офіси. Тому боротимемося за свою лікарню до останнього, — запевняє головний лікар.

Начмед Центру ендокринології Валентина Явнюк стурбована тим, що після реорганізації лікарні із її складу виведуть Центр ендокринології, який розташований на вулиці Пушкінській, 22а й існує вже понад півстоліття.

— Ми лікуємо від 2,5 до 3 тисяч пацієнтів щорічно, більшість з яких — інваліди, які повинні проходити стаціонарне лікування, як мінімум, двічі на рік. У Київраді затверджено проект перепідпорядкування і перенесення Центру до міської клінічної лікарні №16, яка не є багатопрофільною і не зможе забезпечити ендокринним хворим допомогу кардіолога, невропатолога, нефролога та інших спеціалістів, — розповідає пані Валентина.

Аби врятувати свою лікарню, медики вже відправили не одне прохання до столичної міськдержадміністрації, прокуратури, подали позов до суду. Але поки що ці інстанції відповідають мовчанням. За словами Валентина Бідного, зверталися по допомогу навіть до Президента України Віктора Ющенка, але результату також ще немає. Тепер усі надії покладають на нового главу українського уряду Юлію Тимошенко, адже вона у свої передвиборчій програмі обіцяла, зокрема, покінчити із свавіллям київської влади.

Інна БІРЮКОВА, «День»
Газета: