Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Лора Буш про ролі перших леді

23 травня, 2008 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Дружина президента США Джорджа Буша Лора переконана, що успішні, впливові й амбіційні перші леді країни принесли неоціниму користь Америці. Свої власні досягнення вона вважає не менш значущими. «Я сподіваюся, що я можу представляти мою країну таким чином, щоб це дозволило людям дізнатися, якими насправді є Сполучені Штати», — заявила дружина американського президента в інтерв’ю телекомпанії «Аль-Арабія». При цьому Лора Буш повідомила, що спочатку вона не планувала активно займатися питаннями зовнішньої політики. «Я про це взагалі не думала, коли було обрано Джорджа», — сказала перша леді США, додавши, що на початку свого перебування в Білому домі вона розраховувала працювати лише над внутрішніми проблемами. За її словами, все змінилося після терактів у США 11 вересня 2001 року. «Я сподіваюся, що ми побачимо світ, вільний від тероризму, — заявила Лора Буш. — Я вважаю, що для всіх нас, особливо для жінок по всьому світі, по-справжньому важливо згуртуватися всім разом і заявити — досить, давайте це припинимо, давайте жити в мирі один з одним».

Лора Буш також віддала належне своїм попередницям. «У нас із самого початку були дуже і дуже успішні, амбіційні та впливові перші леді», — наголосила вона, нагадавши, що дружина першого президента США Марта Вашингтон користувалася дуже великою повагою і що дружина другого президента США Абігейл Адамс просила чоловіка не забути жінок, коли створювалися конституція країни, а також «Білль про права». Також Лора Буш поставила за приклад дружину президента США Ліндона Джонсона, леді Берд, яку цікавило корінне навколишнє середовище країни та висадження місцевих польових квітів по всій території США.

У своєму інтерв’ю дружина Джорджа Буша розповіла, що її саму дуже цікавлять такі теми, як мирне врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, інформування жінок на Близькому Сході про досвід США в боротьбі з раком грудей, участь жінок зарубіжних країн у політичному й економічному житті своїх держав, підтримка прав народу М’янми, а також звільнення політичних в’язнів у цій країні.

Аліна ПОПКОВА, «День»
Газета: