В понеділок у Луцьку очікують на інвестора, який має вкласти кошти у поліпшення якості місцевої питної води. Якщо все піде добре, до Нового року місто повинне отримати і перший транш. А на осінь наступного року нова система очистки води буде впроваджена на Дубенському водозаборі, що забезпечує водою більшу частину міста. Така система діє у польському місті Радом, в якому недавно побували луцький міський голова Антон Кривицький і директор «Луцькводоканалу» Анатолій Бащук. Очищають воду фільтри фірми «Кревокс», процес відбувається повністю автоматично, і, як зауважив Антон Кривицький, за вісім років роботи у Радомі система жодного разу не дала збою (а взагалі гарантійний термін фільтрів — 20-25 років). Вода очищається на рівні європейських стандартів.
Найбільше лучан турбує очистка її від аміаку і заліза. Натомість найближчим часом поляки мають запропонувати свої проекти, «а ми, — зазначив Анатолій Бащук, — будемо вибирати кращий і економніший».
Нова система очистки води — річ дорога, але кошти, на думку міського голови Антона Кривицького, «окупляться якістю питної води і здоров’ям людей». Та це не єдиний результат поїздки луцької делегації за досвідом до сусідів- поляків. У Радомі, що має населення трохи більше за Луцьк, щодоби витрачається майже вполовину менше води: економії сприяють лічильники і ціна на воду. У Польщі вона є товаром, а не комунальною послугою, як в Україні. Цікавим і оригінальним видався лучанам досить результативний досвід боротьби радомської влади з неплатниками за воду. Якщо заборгував власник особняка, воду просто відключають. Складніше це зробити у багатоквартирному будинку, де частина людей все ж платить. Тому відключають будинок повністю, але одночасно на подвір’я заїжджають спецавтомобілі, які... продають питну воду у літрових пакетах. Мешканці, які боргів не мають, отримують воду безкоштовно.