Колектив Львівської національної академії мистецтв майже одноголосно проголосував за обрання керівником вишу чинного ректора Андрія Бокотея. Вибори відбулися на підставі листа МОН України та оголошеного міністерством конкурсу, на який, до речі, було подано одну-єдину кандидатуру — професора Бокотея. Конференція, в якій взяли участь 114 делегатів, рекомендувала профільному міністерству укласти контракт з ректором терміном на сім років.
За словами проректора з наукової роботи Львівської академії мистецтв Романа Яціва, колектив одностайно проголосував за Андрія Бокотея, бо він є людиною широких світоглядних горизонтів і точно відчуває мистецькі тенденції не лише в Україні, а й у цілому світі. При тому вміє на всіх рівнях відстояти українські національні інтереси у мистецтві. «Андрій Андрійович дає шанс розвиватися кожній індивідуальності, — зазначив професор Яців. — Він ніколи нікому не заздрить. Тішиться за успіхи колег. Сам є видатним митцем. Саме тому ми за нього й проголосували».
«День» щиро вітає Андрія Андрійовича Бокотея з переобранням на посаду ректора. Ми підтримуємо рішення трудового колективу Львівської академії мистецтв.
ДОВІДКА «Дня»
Художник і педагог, а ще — дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Андрій Бокотей працює в галузі декоративно-ужиткового мистецтва (художнє скло). Робота митця у царині художнього гутного скла розпочалася 1970 року. Відтоді самобутні твори А. Бокотея привертають увагу критиків і шанувальників мистецтва як в Україні, так і за її межами. У доробку А. Бокотея численні виставки, серед яких десять персональних, експонованих в Україні, Росії, Франції, Бельгії, Голландії та Польщі. За його ініціативи у Львові вже понад 20 років проводять міжнародні симпозіуми скла. Також Бокотею належить ідея створення у Львові першого в Україні Музею скла. Значні творчі й організаційні здобутки А. Бокотея невід’ємні від його тривалої педагогічної діяльності у Львівській національній академії мистецтв. Його учні — вже визнані у світі художники, які гідно продовжують традиції свого наставника. Важливою рисою митця є постійний пошук нових шляхів у творчості і художній освіті, що реально сприяє розвиткові національного мистецтва.