Близько 200 підприємців розпочали у вівторок в Орджонікідзе Дніпропетровської області акцію протесту. Голова місцевої підприємницької профспілки Наталія Матвієвська повідомляє, що о 6.00 торговці центрального ринку міста (їх 700 чоловік) розпочали триденну акцію п ротесту проти зміни системи оплати торговельних площ. «Система» передбачає зменшення площі торговельних місць і збільшення щоденного збору з одного торгового намету з 4,50 грн. до 10 грн. «У нашому місті практично відсутній альтернативний ринку заробіток, є цілі сім’ї, які живуть за рахунок торгівлі тут, тому ми маємо намір відстоювати свої інтереси», — заявила Н. Матвієвська.
Протестанти збираються зустрітися з міським головою. «Ми сподіваємося, що міська влада піде нам назустріч і збереже рентабельні робочі місця», — каже профспілковий лідер і додає, що у разі відсутності реакції з боку міської влади підприємці мають намір 23 січня пікетувати мерію і навіть розпочати голодовку.
За свої робочі місця в ці самі дні «билися» і підприємці, які торгують квітковою продукцією в Дніпропетровську. Понад тридцять «квіткарок» у центрі Дніпропетровська вчинили опір співробітникам виконавчої служби управління юстиції Бабушкінського району міста під час ліквідації ринку. Для підприємців, які залишаються без робочих місць, досить слабкою втіхою є те, що на місці, звідки їх сьогодні виганяють, побудують торговельний центр, де також передбачається квітковий павільйон. Коли працівники виконавчої служби встановлювали огорожі навколо ринку, жінки-квіткарки намагалися відтягти огорожі, перешкоджали зварювальним роботам. Але працівники міліції відтіснили учасниць акції. Щоправда, ніхто не постраждав і нікого не затримали, а двом жінкам надали медичну допомогу через нервове перенапруження.
За словами підприємців, квітковий ринок на цьому місці існує вже понад тридцять років, а 2001 року було створено ТОВ «Квіти міста», яке протягом останнього часу добивалося дозволу на землевідведення. Зі слів директора цього підприємства Світлани Малиної, жодних відповідей на звернення підприємців міська влада не давала.
Як стверджує Олег Горб, директор Дніпропетровської межової компанії, що представляє інтереси міськради, квітковий ринок ніколи не був оформлений як ринок — це самовільно зайнята ділянка землі під стихійну торгівлю. Тому господарський суд Дніпропетровська ще в грудні 2002 року зобов’язав ТОВ «Квіти міста» повернути ділянку площею 400 кв. м на користь міської ради. Цікаво, що міськрада, очевидно, не збирається зважати на думку виборців і вважає за краще вирішувати спірні питання силою. З цього погляду мають не дуже переконливий вигляд запевнення представника виконавчої служби Сергія Башмака, що підприємців заздалегідь п овідомили, що акцію «звільнення» проводили в нічний час виключно у зв’язку з тим, що для цього потрібно було перекрити рух на двох центральних вулицях міста. Підприємці Дніпропетровська мають намір продовжувати свою боротьбу. Їхня делегація на чолі з профспілковими лідерами міста вирушила до Києва, де вимагатиме зустрічі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем.