Цей тиждень виявився щедрим на анонімні дзвінки, що попереджають про вибухові пристрої, які нібито закладено в приміщенні шкіл. Майже о десятій годині ранку таке телефонне попередження прозвучало в луганській СШ №42, в цей же день о 13-00 про бомбу, закладену в стінах навчального закладу, повідомили директора луганської СШ №36, через два дні про вибуховий пристрій було попереджено директора луганської СШ №8. Всі школи перебувають у одному районі обласного центру, у тих, хто телефонував, були чи то жіночі, чи то дитячі голоси.
Хоч правоохоронці й передбачали, що це витівки школярів, проте в усіх трьох випадках, як і годиться, на об’єкти прибували всі задіяні в таких випадках служби — пожежники, швидка допомога, міліція, працівники вибухотехнічного відділу науково-дослідного експериментально-криміналістичного центру при УМВС, кінологи. Ніяких вибухових пристроїв, звичайно, не знаходили. Але, можливо, вперше за всю історію анонімних дзвінків у Луганську, на цей раз у двох випадках з трьох авторів злих жартів було відразу ж розкрито. Припущення підтвердилися: телефонували два п’ятикласники та один учень 7-го класу.
Коментуючи даний факт, начальник відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх Луганського ГУВС Павло Дупляков підкреслив, що такого роду злочини вважаються такими, що їх важко розкрити, незважаючи на те, що при цьому залучаються великі сили. Крім того, в більшості випадків діють неповнолітні, які не досягли віку, з якого настає карна відповідальність за скоєне. У цьому випадкові покарання за Адміністративним кодексом відтепер накладатиметься на батьків. Швидше за все батькам доведеться заплатити штраф від 200 до 600 гривень. Але це зовсім не покриває суми витрат на виїзд і перевірку повідомлення про вибуховий пристрій. Один тільки виїзд вибухотехнічної служби коштує від 2 до 2,6 тис. гривень, а одна година кінолога обходиться в 700 гривень. Як повідомив Павло Дупляков, сьогодні встановлюються технічні засоби стеження для оперативного виявлення малолітніх жартунів.