Греція має намір провести влітку 2004 року не тільки спортивну, а й культурну олімпіаду, що, як підкреслила «Дню» Радник Посольства Греції в Україні пані Роза Ієремія, сприятиме відродженню справжнього олімпійського духу. В Афінах, зокрема, розпочато будівництво нового музею, зовсім поряд зі скелею Акрополя. Тут в окремому залі з панорамним вікном, що відкриває вид на Парфенон, хочуть розмістити і фрагменти пам’ятника, які знаходяться сьогодні в Британії.
Деталі храму Афіни Парфени і частину скульптур, що його прикрашали, було вивезено з Греції на початку ХIХ століття британським послом в Османській імперії лордом Ельгином. Протягом десяти років його люди послідовно знімали з Парфенона статуї та декоративні фрагменти, при цьому серйозно пошкодивши багато з них. Ельгин привіз твори мистецтва у Велику Британію, де обурені його вандалізмом члени парламенту постановили відібрати мармур у лорда і передати Британському музею. Сьогодні у Великій Британії знаходяться 56 із 97 збережених фрагментів фриза Парфенона, 48 з 64 метопів і 19 з 28 фігур фронтону.
Греція давно вимагає повернення фрагментів Парфенона. Афіни аргументують свою вимогу повернути мармур на його батьківщину в тому числі й тим, що викрадені фрагменти є не окремими творами мистецтва, а невід’ємними деталями знаменитого пам’ятника світової архітектури. У Великій Британії останнім часом розгорнулася масштабна кампанія на підтримку вимог Греції повернути мармур. Уряд до цього закликають і діячі культури, і члени палати громад британського парламенту. Але уряд, як і раніше, глухий до їхніх аргументів.