Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Майкрософт «сплатила» за монополію $80 млрд.

5 квітня, 2000 - 00:00

Американський суд визнав у понеділок монополістом найбільшого у світі виробника програмного забезпечення компанію Майкрософт, програма Віндоуз якої встановлена в понад 80 відсотках комп’ютерів. Федеральний окружний суддя Томас Джексон, зачитуючи вирок на 43 сторінках, зокрема заявив, що компанія Білла Гейтса порушувала Антимонопольний закон Шермана та використовувала нечесні методи, аби монополізувати ринок комп’ютерних програм для роботи у всесвітній мережі Інтернет. 19 американських штатів також назвали неправомірним рішення компанії включити браузер Інтернет Експлоурер у систему Віндоуз 1998.

Міністерство юстиції США та представники з 19 штатів вимагають найбільшого покарання за такий злочин — роздрібнення Майкрософту, а також прагнуть змінити ділову практику компанії.

Суддя Джексон заявив, що міру покарання — прокурор Джоель Клайн називає її ліками — буде визначено під час другої фази суду, яка має завершитися в жовтні цього року. Цей безпрецедентний в історії США судовий процес між державою та чи не найбільшою компанією в Штатах тягнеться з жовтня 1998 року й може тривати ще два роки. Саме стільки часу може піти на розгляд апеляції. Голова правління Майкрософт Білл Гейтс заявив, що здаватися не збирається й буде подавати ап еляцію до Верховного суду.

Тим часом, не очікуючи жовтня, акціонери висловили «вирок» компанії Майкрософт. Вони кинулися збувати її акції, внаслідок чого ціна на них впала на $15, повідомляє АП. Відтак загальна вартість компанії Майкрософт «схуднула» на $80 млрд. Білл Гейтс втратив особисто $12,1 млрд., співзасновник компанії Пол Аллен відповідно — $3 млрд, а її президент Стів Боллмер — $3,3 млрд.

Микола СІРУК, «День»
Газета: