Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Медиа-Мост» подав у суд на ФСБ, ГРТ і Доренка

18 травня, 2000 - 00:00

У середу в Росії півмільйонним тиражем вийшов спецвипуск «Общей газеты», цілком присвячений ситуації зі ЗМІ в Росії. Спонукальним мотивом до його виходу послужила нещодавня силова акція стосовно холдингу «Медиа- Мост», а авторами матеріалів, на заклик Спілки журналістів Росії, виступили 57 журналістів різних ЗМІ. Як повідомив Інтерфаксу відповідальний редактор спецвипуску Віталій Ярошевський, «у цьому випуску ми захищаємо не тільки колег із медіа-холдингу, ми захищаємо закон і право виконувати свій професійний обов’язок, право розповідати людям об’єктивно, докладно, точно про те, що відбувається в нашій країні».

Як уже повідомляв «День», Михайло Горбачов погодився очолити Громадську раду НТБ. У своєму листі в «Медиа-Мост» він пише: «Діяльність недержавних засобів масової інформації, вільних від бюрократичного свавілля, — одна з необхідних та істотних гарантій демократизму. Вважаю, що в НТБ є гарні шанси укріпити свій авторитет і як високопрофесіональної міжнародної телекомпанії. Найближчим часом я збираюся вступити в безпосередні контакти з поважними представниками громадських кіл Росії і світу щодо питання формування Громадської ради телекомпанії НТБ».

Тим часом у суд надійшли вже три позови від холдингу «Медиа-Мост»: один — на ФСБ, два інших на телеканали ГРТ і ТБ-6 стосовно захисту честі та гідності. За повідомленням радіостанції «Эхо Москвы», на підході ще два позови на ГРТ і ВДТРК щодо телевізійних виступів, які прозвучали на цих телеканалах минулими вихідними.

Претензії холдингу до силових структур зводяться до двох моментів: грубі порушення під час обшуків, яких припустилися оперативні працівники, і наклеп, у якому звинувачується начальник Управління програм сприяння ФСБ Олександр Зданович. Як вважає адвокат «Моста» Павло Астахов, усе, що силові структури продемонстрували по державних телеканалах, не має жодного стосунку до справді вилучених матеріалів у ході обшуків.

Що стосується документів, які у своїй суботній програмі на ГРТ демонстрував Сергій Доренко, то їх перегляд, твердить Павло Астахов, дозволяє визначити, що вони були опубліковані на інтернетівському сайті «Коготь» і неодноразово передруковувалися різними ЗМІ ще в лютому 1999 року. І тоді ніхто не порушував питання про законність їхнього походження та публікації на сайті.

У середу ввечері на Пушкінській площі в Москві також відбувся мітинг на захист свободи слова, організований російською Спілкою журналістів.

P. S. А Верховна Рада України вчора розглянула в першому читанні зміни до Закону «Про Нацраду України з питань телебачення і радіомовлення», запропоновані Павлом Мовчаном (фракція УНР). У них передбачається збільшити кількість членів Нацради з 8 до 10 осіб і створити дві палати, до складу яких входитиме по 5 членів Нацради. Одна палата має ліцензувати теле- і радіоканали, а друга — аналізувати якість теле- і радіопередач. Голова комітету з питань свободи слова та інформації Олександр Зінченко зазначив, що створення двох палат Нацради призведе «до двох центрів керівництва інформпростором», а також до збільшення бюджетних витрат на утримання цієї структури.

Анатолій ЛЕМИШ, «День»
Газета: